bugün

kütahyalıdır.

4 yıl önce trafik kazasında oğlunun ölümüne neden olan kişiyi yol kenarında tabancayla öldürdüğü iddia edilen babadır.

Ölüme sebebiyet vermenin cezası 4 yıl ise sıkıntı,
öldürülen şahsın aftan çıkmış olma ihtimali daha büyük sıkıntı,
Babanın kısası kendisinin uygulaması en büyük sıkıntı.

https://tr.sputniknews.co...i-kisiyi-vurarak-oldurdu/
çok fazla yorum yapmamak lazım. kendi adıma diyorum, eğer oğlum gerçekten kazada öldüyse, ses etmezdim ama o 'kaza' alkollü sürücü, yüksek hız gibi sebeblerden olduysa, o zaman cinayettir, cinayetin cezasıda 4 yıl değildir.
Adalet, öyle ya da böyle sağlanır...
En büyük adaletsizlik ise insanların kendi adaletini sağlayan durumdur.
Bunun suçu adalet duygusunun yok olmasını sağlayan insanlardadır.
yatsın şimdi içeride 20 sene aklı başına gelsin.
görsel
Basın yayın organlarında bu vb haberleri okuyunca...
Trafik kazasında ölen (aslında kaza değil, çoğunlukla cinayet) evladının acısı içinde bir baba kardeş anne nasıl tepki verir diye düşününce...
adam haklı devlet adaleti sağlayamıyorsa halk bir şekilde sağlar.
Kartopu gibi büyüyen bu tip olaylarda, medya basite indirger fakat altında aile üyelerinin sakladığı başka şeyler vardır. Faile uygulanan çözüm de nihayetinde medyada yine cehalet olarak yer edinir.
gayet de iyi yapmıştır. sadece 1 yıldır benimle yaşayan kedilerime bilerek zarar verecek birini yaşatacağımı sanmıyorum. bir de düşünün yıllarca evlat yetiştir okut adam et hıyarın teki gelsin öldürsün.
ülkede adalet bırakmazsanız, insanları işte böyle kendi adaletini sağlamaya iter, mecbur hissettirirsiniz!

insan hayatına o kadar duyarsızlık oluştu ki artık, her gün ihmal kaynaklı iş kazalarında birkaç insanımızı toprağa vermeye çalıştık.
Ülkeyi bu hale getirenlere yazıklar olsun !
Doğru ya da yanlış yapmış diye duyar kasmayalım. Babasını trafik kazasın da kaybetmiş biri olarak, karşı tarafın suçlu görülmediğini bildiğim halde kafamda kocaman bir soru işareti. Suçsuz olsa bile savcının dosyasında gördüğüm kazayı yapan şahsın gözleri beynimin bir köşesin de.
Nerede görsem yakasına yapışacakmışım gibi hissediyorum.