bugün

Kullandığım tek toyota. 2009 model,1.6 motor 105-110 Beygir, 7 kişilik Comfort paketinin benzinli olanını hergün okula gidip gelirken kullanıyorum.. Artılarını eksilerini yazmak istedim ;

- Öncellikle Aşırı hız tutkunuz yoksa motor gücü gayet tatmin eder, fakat bir turbo dizel performansını asla beklememek gerek 1.6motor 1.8 ton arabadan.

- 7 kişilik olması çok eğlenceli olabiliyo bazen.. 8 kişi gittiğimiz konserlerin, gezilerin hesabı yoktur ki okula giderken bile otostop çeken canım öğrencileri doluşturup yoluma devam ediyorum. En arka koltuklar bagajın istetme kısmından çıkıyo dolayısıyla istetme aracın altında kalıyo, bu yüzden ilerde ucuz marka tüp taktırmak isterseniz pürüz çıkabiliyor..

- Araç gerçekten çok geniş, Nissan qashqai yada ford c-max den daha rahat bir araç olduğunu söyleyebilirim, Arka koltukta rahatlıkla bacak bacak üstüne atıp yolculuk yapabilirsiniz..

-Araçla en fazla 220 km/s hız yapabildim.. Daha önce 2012 For C-max turbo dizel kullandım maksimum hızı 180 idi. Yol tutuşu segmentindeki tüm arabalar gibi çok sağlam, ufak araçlarla 60 ile girebilceğiniz virajları 100-110 ile hiç zorlanmadan alıyorum.

- Ses sistemi yeterli fakat bassları kısmadan müzik dinlemek işkence, bass seviyesini -2 civarında tutmakta fayda var.

- Daha önce küçük araba kullandıysanız bolca park sorunu yaşarsınız lakin aracın önünü görmek imkansız

- park sensörüne güvenip iş yapılmaz

- fabrika çıkışlı tekerlerinin daha geniş ve büyük olmasını isterdim, sanki daha bir yakışıklı olcak gibi araba.

- şehir içi km de 31 kuruş - performanslı kullanırsanız 34 kuruş yakmakta.(Benzinin lt fiyatı : 4,62 TL )

- Binen çoğu kişiden yol tutuşu çok iyi, Çok geniş Araba gibi şeyler duyarsınız.

- Cruise control olmayışı bence en büyük eksisi, Orjinal servisde takılabiliyo diye birşeyler duydum fakat pek araştırmadım.

Özetle şu an ki piyasa fiyatı 36-39 bin Civarı olan arabalar içinde Genişlik - yakıt tüketimi - Toyota sağlamlığı - Güvenlik beklentileriniz arasındaysa kesinlikle tavsiye edebilceğim bir araba.
yakıt sarfiyatı sebebi ile almaktan son anda vazgeçtiğim araçtır. özellikleri ile bir çok araçtan daha donanımlı ve sağlamdır. segmenti için fiyatı da makul seviyededir ancak şehir içi kullanıcılarına tavsiye edemiyorum.