bugün

donanım hatasını format atarak çözmeye çalışan zeki elemanlara sahip servistir. garanti kapsamındaki bilgisayarınıza attıkları format için altmış dolar artı kdv alıp, bilgisayarin hiçbir sorununu halletmeden aynen geri gönderiyorlar ayrıca.

eklemek gerekir ki, böyle bir olay sonrası şans eseri yöneticilerden birisine ulaşabilirseniz, paranızı ancak o şekilde geri alabilmektesiniz.

(bkz: tnb bilgisayar sistemleri)
benim bile "garantisi bitmiştir artık bunun" dediğim laptopumun, 3 yıllık garanti kapsamına alındığını hatırlatmışlar ve garanti dışındaki aksaklıkları dahi gidererek 1 hafta içinde sapasağlam teslim etmişlerdir...

(30 işgününü içeren servis süresini tepe tepe kullanacaklarını düşünürken; bu satırları laptopumdan yazıyor olmamı sağlayan teknik servis ekibine, buradan -şaşkınlık içinde- teşekkürlerimi sunuyorum)
"adamın götünden kan alan teknik servistir."

(bkz: hakkımı helal etmiyorum)

kullanıcılarına yaptıkları rezillikler, ekşi sözlükte daha da açık belirtilmiştir.
http://sozluk.sourtimes.o...isayar%20teknik%20servisi
izmir'deki versiyonnunda kayıtları alan ve telefonlara bakan bayan arkadaşın ileri derecede zeka özürlü olduğunu düşündüğüm servis.

Arkadaşımın laptopunu servisten alırken özellikle açıp bakmıştık zira olabilir, karışabilir başkasının bilgisayarıyla, nitekim öyle de olmuştu, özür dileyip doğru makinayı verdiler. Fakat bu hatayı yapan teknik servis aynısını benim laptopum için de yaptı ve ben açıp kontrol etmek istediğimde "Bizde öyle şey olmaz beyefendi" diye bana çemkirdi. Açıp baktık ve hanım kızımız g.t oldu. Ama buna rağmen özür dilemek şöyle dursun, ukala bir tavırla "Arada oluyor böyle şeyler" dedi. E hani sizde böyle şey olmazdı, ben mi balık hafızalıyım, siz mi malsınız acaba?
gecenlerde laptopumun ebesine atlamamdan dolayı servis yolu gözükmüştü bana. teknik servisin kötü ününden dolayı da bayaa cekincelerim vardı. neyse verdik, bir hafta sonra ana kartı değişmiş sekilde geri verdiler. buradan tesekkur ederim kendilerine.
tamire yolladığınızı kırıp elinize verirler. kutunun içindeki raporu da şirketin adı ve yetkililerin adları yazmasına rağmen inkar eden dağdan inmelerden oluşur çalışanları.
ana kartı değiştireceğine format atmış elemanları bünyesinde bulunduran servistir. allah tan çirkefim de direkt laptopu değiştirttim sonra.
şu zamana kadar irili ufaklı çok kazık yedim **ama hiç biri bu kadar ağır değildi sanırım yer tcs bilgisayar. arıza tespiti için 60 lira peşin peşin aldılar.

+arızayı kabul etmezsem 60 tl ne olacak.
-çatır çatır ezicez senin paranı enayi ne olacak!

peki dedim çıktım ertesi gün görüntü vermemesi bağlantı kablosundan beyefendi diyerek döndüler.

+evet ben de söylemiştim.
-kablo değişimi yapacağız bunun bedeli 110tl* ayrıca bilgisayar bakımı da lazım o da 60tl olarak ücretlenir. 60 tl yi ezemiycez o yüzden onu da düşersek borcunuz 110tl.
+eee hatun kız açmışsınız madem kasayı bir bez sürüverin be hacı.
-ama beyefendi biz monitörle ilgileniyoruz ondan elden bir şey gelmez.
+iyi tamam sürme pis kalsın kabloyu değiştirin sadece peki kaç güne alırım bilgisayarı?
-parça elimizde yok siparişle gelecek 2-2,5 hafta sonra alarsınız.

neyse efendim gel zaman git zaman 2 gün geçer bir mesaj toshibadan bilgisayarın hazır gel al diye hemen teknik servisi aradım tabi.

-evet beyefendi işim acil demiştiniz o yüzden işleri çabuklaştırdık parçanız geldi.
+nasıl oldu ki o neyse tamam yarın görüşürüz.

gittim aldım 50 kağıdı bayıldım iyi tamam sorun çözülmüş ama içine ekstradan toz mu attınız bilgisayar olmuş tost makinası alev alev yanıyor.

not1: uzun oldu toshiba bilgisayarı olmayan okumasın.

not2: bu teknik servis TCS bilgisayar yerleri kadıköyde aman uzak durun.

not3: hanım kız bunu okuyorsan şunu bil tüm sosyal ağlarda kötüleyeceğim sizi yapacağın bir fanı temizlemekti be!
fan temizlik işini garantiden çıkardıklarını ve bu yüzden benden 40 tl tahsil etmeleri gerektiğini işlemi yaptıktan sonra soran über zeki elemanlara sahiptir.
garantiye gönderdikten sonra, bir ay süre dolunca direkt tüketici hakem heyetine verdim, sonrada paşa paşa tamir edip bir hafta içinde kargoladılar madem bir hafta içinde yapılacaktı neden adamı kanser ediyorsunuz.
tam türk işidir. markanın japon olmasına aldamayın. benim laptopu garanti kapsamında servise yollamıştım. 1 ay sonra güç bela gönderdiler. garantisinin bitmesine az bişey kalmıştı. bir süre sonra bilgisayar öldü. açılmıyor. götürdüm burda bir servise. içini açıp bakmış, muayenesini tedavisini yapmış, alabilirsiniz diye aradılar beni. gittim nesi varmış dedim. dedi ki; çipte sorun vardı, cip değiştirilmemiş, ısıtılmış ve takılmış.

işte böyle de adi bir zihniyete teslim edilmiş japon teknolojisi. ucunda türk varsa, markaya takılmayın derim.
bunlar istanbul'da nerede servisi var. ? adını sanını bilen varmı?