1. 1.
  turkiye otomobil sporlari federasyonu'nun kisaltilmis adi.
  ... izah isareti
 2. 2.
  eski hali tomsfed olan, fakat son bir yıldır motor kısmını atarak sadece otomobille ilgili bir federasyon olduğunu meşrulaştıran kurum. başkanlığını mümtaz tahincioğlu yapmaktadır.
  ... kemalettin şentürk
 3. 3.
  http://www.tosfed.org.tr
  ... pygmalion
 4. 4.
  başkanlığını mümtaz tahincioğlu yapmaktadır.
  ... burakmessi
 5. 5.
  istifaların ardından eskisi kadar iyi çalşabileceğine inanmadığım kurum. yavaş yavaş hakemlerini kaybetmekte kendi içinde oluşan gruplaşmadan ötürü. bir de insanı eşşek gibi çalıştırırlar; sabahın 5inde piste atıp ekmek arası bir şeyler verip akşama kadar amelelik yaptırırlar.
  (bkz: küstüm)
  2 ... hestiarellla
 6. 6.
  oncesinde tomsfed olarak bilinen ve http://www.tosfed.org.tr/ sitesinden ulasabileceginiz turkiye otomobil sporlari federasyonu'nun kisa adidir. ailecek otomobil sporlarina gonul vermis mumtaz tahincioglu'nun cabalari ile bugunlere gelebilmis bir kurulustur. ralli, pist, tirmanma, offroad, otodrag, klasik, karting vs. herhangi bir yarista yer almak isteyen her kisinin ugradigi ilk duraktir. yarislarda gozetmen, hakem olmak veyahut homologasyon islemlerini tamamlamak isteyenlerin de ugrak noktasidir. her ralli severin baslangic yeri asagi yukari gozetmenlik oldugundan, federasyon bu konuda cok esnektir. bir seminere, bir de seminer sonundaki kucuk capli sinava bakar olay. sinavi gecenler de d lisansi alir ve her yarista bol bol sari bayrak sallar. gereksiz yerde bayrak salladiklarinda ise bayragin diregi ile evlerine donerler. benzer bir alt grup icin: http://www.isok.org.tr/
  ... invisigoth
 7. 7.
  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), TC Gençlik ve Spor Bakanlığı - Spor Genel Müdürlüğü (SGM) ve Uluslar arası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından tanınan, Türkiye'de otomobil sporlarıyla ilgili yönetici konumunda bulunan resmi kurumdur.

  Türkiye'de, otomobil sporları organizasyonlarını Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), Uluslararası Karting Federasyonu (CIK-FIA) kural ve yönetmeliklerine mümkün olduğu ölçüde bağlı kalarak yürütmek, geliştirmek, yurt sathına yaymak ve uluslararası organizasyonlarda başarılı sonuçlar sağlamaktan sorumlu olan federasyon, hem FIA'dan hem de SGM'den gelen yetkilerin birleşmesi sayesinde, Türkiye'de otomobil sporlarıyla ilgili tek resmi - yönetici organdır.

  TOSFED, Türkiye'deki otomobil sporlarının esaslarını belirleyen sportif ve idari 'Ulusal Talimatlardan' oluşan Kurallar Kitabı'nı her sezon için yayınlar ve bu kitaba göre, farklı yarış branşlarının sportif ve teknik açıdan yönetimini elinde bulundurur. TOSFED'in Kurallar Kitabı, her yıl Spor Kurulu tarafından yapılan kapsamlı bir çalışmanın ardından hazırlanmakta ve Yönetim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girmektedir.

  Yeni başkanı Demir Berberoğlu'dur

  http://www.tosfed.org.tr/...kani-demir-berberoglu.asp
  ... sonoyun
 8. 8.
  Gozetmen alimlariyla tanistigim kurumdur.
  ... kac evladim kopekbaligi geliyo
 9. 9.
  yarışlarda gözetmenlik yaptığım otomobil sporları federasyonu. serkan yazıcı başkanlık etmektedir.
  ... beelzebub