bugün

Leptop tercih edecem, daha ucuz.
ekran kartı gtx 1660 ti.
işlemci ryzen 5 3600
16 gb ram 3200 mhz
512 gb ssd
b450 anakart

2 ay önce 7990 tl ye topladım bu ekonomide iyi bir fiyat. şimdiki fiyatı 9-10 k.
ram-ekran kartı ve sabit diskinizi mümkün olduğu kadar yukarıda tutun..

unutmayın, bilgisayar, en yavaş bileşeni kadar hızlı çalışır..

dolayısıyla ssd disk olmazsa olmazdır.. ardından orta-üst bir ekran kartı ve orta, orta-alt bir işlemci..

intelden kaçmanızı öneririm..

ayrıca şubata kadar da bekleyin amd zen mimarisi satışa çıkacak..

kesinlikle en iyi işlemci diye yırtınıp dengesiz bir bilgisayar sistemi oluşturmayın..

bu arada bilgisayarla ne yapmak istediğiniz de çok önemli..

ona da karar vermeniz gerekiyor önce..
Bütçeni yaz oyunlarda ve günlük kullanımında huzuru yaşa.
Bir çocuk yaratıyormuş gibi özenle sevgiyle toplanmalıdır.
Garantisi devam eden ikinci el ürün tercih edip eldeki bilgisayarı ufak ufak yükseltmek de bir tercih olabilir.
yüzü astarından pahalıya gelen bilgisayardır. anakartı uygun ucuz bir bilgisayar alın, ram ve ekran kartını yükseltin, çıkardıklarınızı satın. mis gibi işte.
avrupaya gıden gelen varsa onemlı parcaları ordan aldır.
istediğiniz ekran kartı ve işlemciyi aynı bilgisayarda takabilmenize imkan sağlayan bir satış şeklidir.
genelde orta fiyatta ki bilgisayarlarda i5 işlemci varsa ekran kartı olmaz.
ekran kartı varsa kötü performanslı ve düşük işlemci bulunur,
2000tl ye orta segment bir oyun bilgisayarı toplayabilirsiniz,

(bkz: vatan bilgisayar)
alınan malzemeler kaliteli ve tutarlı olmaz ise uzun vadede zarar ettirecek bilgisayardır.
fiyatta kaliteye göre artacaktır.
doların şu durumu göz önünde bulundurulursa şu aralar bu işe kalkışmamak en iyisidir.

2023' ten sonra toplayın bilgisayarınızı. biliyorsunuz 2023' te amerika' yı götünden sikeceğiz. süper güç olacağız, tüm ülkeyi kaldırıp ay' a götüreceğiz. işte o zaman para yerine borla alırsınız.
toplayacağım ancak nereden nasıl bilmiyorum. Artık laptoptan masaüstüne geçmek istiyorum. Ki dolar kuru sayesinde insanın hevesi kursağında kalıyor.
Her zaman ve her yerde normal satın alınan bilgisayarlardan üstün olmuştur. El emeğı göz nurudur, yerlerini kimse tutamaz.
iyi toplanildiği taktirde canavara dönuşen bilgisayar.
toplama araba gibidir. uyum problemi olabilir bilgisayarda.
Frekanslarını bile hesaplamanız gereken hede.
Her erkeğin toplaması gereken şeylerden biri.
o kadar yüklü para veriliyorsa harddisk olarak da biraz daha para katıp ssd almak çok şey farkettirecektir inanınız. ağzına kadar dolu ssd kullanıyorum ve ne açılışta ne oyunlarda en ufak bi yükleme vs yavaşlaması yok.

belirtildiği gibi psu da 550'ya çıkarılabilirse iyi olur.
Toplama bilgisayarlar genelde pek tat vermez ama. Kendimden biliyorum.
2 hafta içinde bir tane kendime yapacağım bilgisayar. beni yaklaşık 3 4 yıl götürse yeter. fikirlere göre değişim yapabilirim.

ASUS H81M PLUS 1150 SOKET 1600 MHZ DDR3
iNTEL PENTiUM G3258 SOKET 1150 3.2 GHZ 3MB ÖN BELLEK 22NM - iŞLEMCi ( 20. YILA ÖZEL SERi) overclock yapıp kullanacağım.
8 GB RAM DDR3 1600 MHZ (marka fark etmez)
TOSHiBA 3.5'' 500 GB SATA 3.0 32 MB ÖN BELLEK 7200 RPM
ASUS GTX750Ti STRiX OC GDDR5 2 GB 128 BiT NViDiA GEFORCE DX11
500W KASA
Dolar kuru sebebiyle eskiye oranla fiyatları şişmiş bilgisayarlardır. Buna rağmen konsol alıp bir fm, bir cs, bir total war gibi oyunları oynayamamak ve üstelik bir de her oyuna takriben 250 lira bayılmak da cazip değil. Buradan bilgisayar toplama işlerinden anlayan, teknoloji uzmanı arkadaşlardan yardım bekliyorum. Yardımınıza karşılık bir hayır duası gelir benden de yaani.swh.
düşündüğüm bilgisayar. oyun olarak sadece nba 2k14-2k15 oynayacağım belki pes yüklerim.

2k14 sistem gereksinimleri
Resmi Yayıncı: 2K Sports
Geliştirici: Visual Concepts
Minimum Sistem Gereksinimleri
işletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
Işlemci: Intel Pentium 4 @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 3500+
RAM: 1 Gb
Disk Alanı: 8 Gb free
Video RAM: 256 Mb
Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 2600e bi
Ses Kartı: DirectX Compatible
Ağ:
Direct X: 9.0c

internetten toplamaya kalktığımda büyük ihtimalle yanlış şeyler seçiyorum ama 1000-1500 liraya topluyorum. bu gereken özelliklerin bi tık üstünde topluyorum. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
ucuza mal olan bilgisayar türü. Bir aralar modaydı ama şimdi kalmadı sanırsam.
Mantıklı olandır marka yazısına toplamayı bilipte o kadar fazla para veren yoktur herhalde.
zamanının marka bilgisayarları el yaktığı için milletin yana yakıla istediği bilgisayarlardır. artık anakart ile ekran kartı mı uyuşmaz, kasanın içindeki güç devresi anakartı mı yakar, o senin sorunun...
özgürlüğün bilgi işlemcesi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar