bugün

Yakında danaya girer gibi 7-8 kişi alabileceğiz anca.
türkiyedeki ağır ekonomik krizin kanıtıdır. yılbaşından sonra bugünleri arayacağız. ülke batık yani kimse umutlanmasın boşuna, düzelmesi 15-20 yıl.
(bkz: ton balığı bulamazlarsa pasta yesinler)
aynı fiyata 1 tane palamut alıp fırına atamayanların tercihi olmuş.
Spor salonuna gidenler genelde ton balığı yer. Ben de yiyorum. Sene başında 160 gramlık 2'li derya marka
[ dardanel tarafından Bim marketleri için üretilen ürünlerin ticari adı ]

7.95 idi en son 10.5 olmustu ama daha da almadım şu an kaç bilemiyorum.
norveçli balıkçılar lobisinin oyunudur.
Tonu 300 diyorlar. Kanal 7 dedi.
Yaz kış hep aynı olan fiyatlardır. Haçen balık sezonu açılınca bari indirim yapın. Bu nasıl bi ekonomik model.
Dardanel markalilar ile digerleri arasinda daglar kadar fark olandir. Tatlari da ayni sekilde cok farkli. Valla cok yedigim icin direkt migrosta satilani aliyorum, dardanel ekstra butce gerektiriyor. Yavru Kedilere falan da a101 mali veriyoruz.
bunların konserve olanından uzak durun.

bildiğim kadarıyla amerika da yasaklandı vs

marketlerde pek görülmüyor.
michigan universitesi'nde 1998 ile 2008 arasinda yapilan bir arastirmada denizdeki ton baliklarindaki civa oraninin her yil ortalama %4 arttigi ve ton baliklarinin giderek daha da zehirli bir hal aldigi ortaya cikmis. harvard universite'sinde yapilan bir baska arastirmada da 1989 ile 2009 arasinda ton baliklarindaki civa oraninin %30'luk bir artis gosterdigi ortaya cikmis. dunya giderek kirleniyor ve baliklar da bundan nasibini alan yiyecekler arasinda. genelde bir balik ne kadar kucukse yenilmesi o kadar guvenlidir denir cunku buyuk baliklar kucuk baliklari yiyerek onlarin zehirlerini de biriktirmektedir.

ton balığının besin zincirinin tepesinde olması ve metabolizmasında civayı atacak bir sistemin olmaması da avladığı balıklardan vücuduna giren civanın birikmesi anlamına geliyor. Bu hemen hemen tüm deniz canlıları için geçerli ancak ton balığını memlekette çok farklı marka ve fiyatlarda bulabiliyoruz. Bu balıklar nerelerden avlandı, civa oranları nedir bunlarla ilgili detaylı bilgimiz yok. Bu ürünleri tüketirken dikkatli olmakta fayda var.