1. 1.
    kilosu normalden fazla olan balık etli, kemigi agır, beli genis insanların baskaları tarafından bu ozelligi belirtir bicimde tanımlanmasıdır. zira en dikkat cekici olarak got capı goruldugunden ''bak su gozluklu olan, ayse teyzenin damadı hani'' gibi tanımlamaların varyantı olarak ''tombul arkadas'' terimi kullanılır.

    tombul arkadasa bu sekilde ünlenildiginde once bu tanımlamayı kabul etmek istemez, duymamazlıktan gelir. zira tombullugu kabul etmek birazda diyetci populer kultur sayesinde zul telakki edilir olmustur. bircok insan tombullugunu fizyolojik bir durum olarak kabul etmek yerine onu yuz kızartıcı bir suc olarak gormekte ve kurtulmak için kendine akla hayale gelmedik eziyetler yaparak mazosizmin sınırlarını zorlamaktadır.

    siz bu arkadası esasen yuzlesmek istemedigi bir durumla karsılastırdıgınızda ya size kuser, uzulur ve tombul olarak tanumlanmaktan utanır ya da ''buyrun benim..eheh'' tarzi yapmacık bir marjinallikle ne kadar rahat ve kendiyle barısık birisi oldugunun ustune basar. ama siz bilirsiniz ki iç ses size gayette galiz kufurler etmektedir ve kisi cogunca bu durumdan rahatsız olmaktadır. evet tombul arkadas, senin de olayın budur. hı hı.*
    ... sosyoklon