bugün

arkadaş bu nasıl bir aşağılık kompleksidir. o karanlıkta herifin sahneden seni görmesine imkan var mı ? nasıl bir kriz merakıdır bu ? ortaokul çocuğu yapmaz bu rezilliği...

http://gundem.milliyet.co....2011/1375784/default.htm

bu arada o tiyatrocu da yeni ergenekon dalgasında kesin içeri alınır.

edit : kaldırılmış haberin yerine hala duran link.

http://haber.mynet.com/de...eyye-erdogan-krizi/564955

you touch me tralala'ya teşekkür ederim ...
tiyatro izlemeyi bile beceremediklerini gösterir.

zaten babası tiyatronun t'sini bilmezken kızı ne anlar diye insanın içinden geçmiyor değil. zorla önyargı sahibi yapacaklar insanı.
padişahın kızı prenses 1. sümeyye hazretleri salonu terk etmiş. ulan bu kadar boş insanlar haber oluyor ya yazıklar olsun bize. adamlar iyice hanedan gibi oldular. kendilerini nimetten sayıyorlar. hadi tayyip erdoğanı anlarımda bunlara ne oluyor. bu adamın karısı, kızı, oğulları çok şımardı. benden size söylemesi bu adamı çocukları bitirecek çünkü çok göze batmaya başladılar. iyi aile terbiyesi verilmemiş bunlara. sonradan görmeler.

edit: eksileyen yobazlar adamsanız gelin özelime niçin eksilediğinizi anlatın. isterseniz yüzlerce eksileyin çokta fifi ama nedeni ne? yoksa hiç düşünmeden yıkanmış beyinlerinizle direk eksiliyormusunuz.
peki bizim durumumuz nolacak sorusunu akla getiren krizdir. her gün tv'de orda burda sümeyye adındaki kızını, babasını, annesini görmekten evrim teorisine inanır olduk. üstelik türkiye'yi terketme şansımızda yok. bize de biraz acıyın. lütfen bu güzellikleri biraz uzak tutun sonra kendimizi sorgulamaya başlıyoruz biz niye öyle değiliz diye.

edit: "evrim teorisine inanır olmak" cümlesini niye hakaret olarak kabul ettiniz ki, ben çok içten bir şekilde söylemiştim halbuki.*
(bkz: sümeyye nin 20 25 gibi rezalet çıkarması lazım)
oyunlara sansür gelir herhalde artık.

edit: oyundan hanımefendinin rahatsız olduğu bölüm çıkarılmış. http://gundem.milliyet.com.tr/ikinci-genc-osman-faciasi/gundem/gundemyazardetay/14.04.2011/1377277/default.htm
--spoiler--
"başbakan erdoğan'ın korumalarının tiyatroya gelerek yetkililerden bilgi aldığı öğrenildi."
--spoiler--

vay anasını memlekete bak sen ...

ileri demokrasiye gel vatandaş ...
(bkz: rezaletin son perdesi)
150 polis işini gücünü bırakmış bu kadını koruyor ama neden koruyor anlamış değilim. bu kadın bu ülke için önemli bir şahsiyet mi? bence değil. normal bir vatandaştan tek farkı başbakanın kızı olması. peki aynı yaş başka bir türk kızı sokaklarda korumasız gezerken tecavüze, gaspa uğrarken bu kadının sadece babasından dolayı bu kadar imtiyaz görmesi sizce müslümanlığa sığar mı? akp tayfası. allah için konuşun bu kızın türkiye için ne faydası var?
sonradan görme gavurdan dönme.
boş bir insanın -ki sümeye erdoğan oluyor bu - çıkardığı rezillikten başka bir şey değildir.
gitmeyin arkadaş siz tiyatroya gitmeyin, madem sosyal hayata alışık değilsiniz oturun evinizde.
burnu havalarda insanın halini ortaya koyan skandal. bu arada 150 polisin toplu bilet ile bu şey(tiyatroyu terkeden) için oraya gelmiş olması da ayrı iğrenç. ben de görürsem haka dansı yapıcam karşısında haberi olsun.

not: bunu da kötüleyin fanatik şakirtler. o haka dansı hepiniz için.
(bkz: kriz demişsin ama bu bildiğin afet)
* Sümeyye tiyatrodan ne anlar, sanatını bırakır, sapıklığını algılar diye isyana sebep olan durum. Oyuncuların da hiç işi yoktu, o spot altında Sümeyye'den iş bağlayacaktı.
"150 polis de salonu terk etti". bunun anlamı nedir biliyor musunuz? "siz orospu çocuklarına hiç güvenmiyorum, bu yüzden güvenliğimi sağlamak için bu kadar insanla dolaşmak zorundayım" demek. adam hakaret ediyor resmen. ne egoist insanlar var arkadaş ya.
ne kadar önemli kadınmış arkadaş 150 polis koruyor.

edit: sümeyye sen mi eksiledin lan beni?
ankara devlet tiyatrosunun bütün personeli bundan payına düşeni fazlasıyla alcaktır. işten çıkarılmalar yakın.
hadi 150 polis olayını geçelimde haberde yazılana göre sümeyye erdoğan, sırf oyun gereği yapılan haka dansından rahatsız olmuş galiba. doğrusu ilginç olmakla birlikte bence abartılmayacak bir olay abartılmıştır. zaten medya da bu tür olayları hemen manşetlerine taşımak için cana tarken sümeyye erdoğanın böyle bir şey yapması yanlıştır, bir danstan insan neden rahatsız olsun ki? 150 polis olayı ise ayrı mevzu zaten.
kendisine kadın diyenlerin bile "cinsel hayatına göz dikme" gibi bir suçtan içeri alınabileceği vaziyettir. çok sinirlendim bak. sen nasıl kadın dersin lan? ne biliyorsun cinsel hayatını? alın bunu içeri.
--spoiler--
sümeyye salonu terkedince polisler de terketmiş sayıldılar.
--spoiler--
buradan polislerin tiyatroya yanlarına coplarını ve biber gazlarını almadan gittiği sonucunu çıkartabiliriz sanırım. yoksa sahnede ki oyuna bir iki görsellik eklerlerdi. sümeyye'ye söyleyecek bir şey zaten bulamıyorum. tiyatro kültürü olmadığını belli etti sanırım.
inanamıyorum bu habere! genç osman isimli tiyatronun o kısmında iki oyuncu da salonun ilk sırasında oturan insanlara takılmak zorundalar.. hiç tiyatroya gitmemiş insanlar bunu yanlış anlarlar tabii ki ama adamda art niyet aramak niyedir ? din bunu mu emrediyor ? her oyun esnasında rolü olduğundan göz kırpan insanları yanlış anlayın falan diyor da benim mi haberim yok ? Tolga bey bana da neden uyuyorsun canlan biraz gibilerinden hareketler yapmıştır o oyunda.
alınmak boş. saçmalık.
pisman olur da birgun bu konuda yorum yapmayacak, allah muhafaza uludağ sözlük'ün yasal yönden başı derde girebilir(!)*
(bkz: göz kırpan tipler var)
sümeyye erdoğan'ın tiyatro hakkındaki bilgisinin kısıtlılığını öğrenmeye vesile olan haber.

sahnedeki oyuncu, gözleri sapasağlam da olsa seyirciyi -bırakın onla göz göze gelmeyi- göremez. bunu bilmek için de profesyonel tiyatrocu falan olmaya gerek yoktur. birkaç defa oyun izleyen ve iq'su 75'ten yüksek olan herkes anlar, fark eder, bilir. öküz altında buzağı aramaya gerek yoktur.