bugün

çok rahat geçtiğim ders büyütmeyin bu kadar bir cmk değil.
Sinifa giriyorum yer yok nerdeyse 40 kisiyiz. Ben hep en one otururum, neyse oturuyorum. Hoca ilk dersin sonuna dogru imza attiriyo ve “dinlemek istemeyen gelmesin 2. Derse ben bu bakislarla ders islemek istemiyorum diyo.” Ara verildikten sonra sinifa giriyorum 5 kisi kalmisiz. Neyseki hocayi ve dersi seviyorum. Yine de ezbersiz gecilmez bu ders.
(bkz: Aytekin çelik)
Iktisat ogrencisiyseniz cidden gereksiz bir derstir. Bir donem disardan o kadar hoca geldi, her derse gittik ama 2. Donemin basinda siniftan kimse ne islendigini hatirlamiyordu.

Hukuk okuyan birisiyseniz yarar belki orasini bilemem.
Üniversite 1. Sınıfta gördüğüm ve hocayla aram iyi olduğundan dolayı ilk sınavından tökezlememe rağmen ikinci sınavından yüksek not alarak zar zor geçtiğim bir dersti. Zor ders.
Bu dersi fırat öztan dan alan bir dönemde 3 sene yaşlanır.
işletme bölümünde varlığını sürdüren, içerisinde şirketler hukuku, kıymetli evrak hukuku bulunan ders. son senenin son döneminde ancak verebildiğim benim için illet bi ders.

Tamam kolay sanılabilir ve bende adında "hukuk " kelimesi geçen her dersi veremiyor da olabilirim ama rahatım sözlük hani geçmişim sonuçta entryi nasıl toplayacağımı bilemedim. Herneyse burada bırakıyorum.
bugün sınavına gireceğim derstir. temel olarak bakıyorum konulara, şirketler hukuku üç bölümde inceleniyormuş, ticari işletme hukuku, şirketler hukuku ve kıymetli evraklar hukuku(bono, çek, poliçe) olmak üzere. ticari işletme olmanın, şirket olmanın belli başlı şartları var aynı şekilde bir evrakın kıymetli evrak olabilmesi için de belli koşulları sağlaması gerekmektedir.
dersin tanımının terminolojide "yine kaldım" olarak değiştirilmesi gerekiyor. çok kolay bir ders.
ne dersmiş arkadaş ya. iflahımı kuruttu. çok zor ders.

Not: pisaykodelike selam olsun.
1 hafta köpekler gibi çalışarak geçilemeyen ders , 2 hafta köpekler gibi çalışmak lazım.
ne ticarette hukuk var ne hukuk da ticaret derim.
Şu dersi fırat öztan dan almayanlar hiç bu başlığa entry girmesinlerdir.
Pelin atilla genc yasina ragmen bu konunun ustadlari olma yolunda cok severiz sayariz.
çok gıldır gıcık bilgi dolu derstir. üniversitede hoca olsanız, bir sınav hazırlarken soru bulmak için pek çaba harcamanıza gerek yoktur.
bunun bir notu vardır ki evlerden ırak allah esirgesin vize final 1000 sayfayı geçer adamın ejdadını gtunden siker.

edit: bazı dalyaraklar çok kolaydır diye esip gürlemiş, eski kanununun hepinize selamı var.
Ticari terimler, o kıymetli evraklar, poliçesi, bonosu, cirosu... Pek uzak olduğum, kafamda oturtamadığım, bugün sınavı olan hukuk fakültesi 3. sınıf dersidir. Benim için an itibari ile 4. Sınıf dersidir.
Yeni aldığım Prof. Dr. Sami Karahan'ın kitabıyla vizede iddialı olduğum ders.
Çalışması çok zevkli.
Bir borçlar değil gibi duruyor, hayırlısı.
ilk alışta (evet alış kuvveti önemli) geçilen ender derslerdendir.
eksileyen 2 kişi kalmış sanırım *
Deniz ticareti kısmı ile fakülteyi iki yıl geç bitirmemi sağlayan hukuk dalı.
ticari işletme nedir, şirket nedir, ortakları nedir, şirketlerin bölümleri şubeleri bilmem neleri çok can sıkar. ama kıymetli evrak kısmı candır, ciğerdir. en çok sevilen yerdir.
en eğlenceli hukuktur. tacirin dayıoglunu bile ögrenirsiniz.
çok kolay bir derstir.
IY RESMEN BOK GiBi BU.
ebe siken ders.