bugün

başrollerini ığdır'da yaşayan çocukların paylaştığı ve ''türkiye'de uçmadığımız tek bir yer kalsa, dünyada en çok noktaya uçmuşuz ne fayda'' sloganıyla ekranlara gelen sevimli reklamdır.
reklam başarılıdır ancak fiiliyatta böyle bir senaryonun gerçekleşmesi mümkün değildir. Şöyle ki oradaki çocukların akıllarına uçak denilince annelerine, babalarına füze, mermi, bomba yağdıran devletin uçakları geliyor.

ütopya güzel bir şey azizim.
her izledigimde yüzümde ufak bi tebessüm birakan güzelimsi reklam.
Artık türk çoçuklarının hayelleri bile değişti.

Teşekkürler büyük usta...
hiç bir zaman beni duygulandırmayacak olan ve güzel bulmayacağım reklamdır.

ne zaman ki thy yönetim kurulu başkanı hamdi topçu'nun kızı için itü'de usülsüz bir şekilde kontenjan açtırma çabası içinde olduğunu duydum işte o zaman ben bu kuruma saygınlığımı yitirdim. tamam, herif başbakanın hemşehrisi olabilir, hatta temel kotil de bırakın terliği tayt da giymiş olabilir. burada daha önemli bir sıkıntı var. her işinizi birbirinizi kayırarak yaptığınız durumda sadece itü'dekilerin değil o reklamda oynayan küçük çocukların da geleceğini çalmış oluyorsunuz...

sen ne uçağından bahsediyorsun?

benim memleketimdeki insanlar da ''ay çok güsel'' falan diyor. güzel tabi beynini siktiğim seni de usülsüz bir şekilde itü'ye alsalar sana da güzel.
Sonunda küçük kızın kalçasıyla çocuğa vurarak baaaak gördün mü der gibi bakmasına hayran kaldığım reklamdır.
Güzel reklam dır.
reklam antalya nın korkuteli ilçesi imecik köyünde çekilmiştir. reklamda oynayan çocuklarda bu köydendir. reklamın en can alıcı noktası gece çocuğun, düğün esnasında lambaları görerek aklına fikir gelmesi sahnesindeki yüz halidir. o kadar doğal ve içtendir ki, çocuk olmak budur.
ığdır havaalanı reklamını ığdır'da çekmiyorsan ben bu reklama ilk başta beğenmiş olmama rağmen duygu sömürüsünden başka bir şey demem.

duygu sömürüsüdür.

editos: havaalanı kelimesi düzeltildi.