bugün

kesinlikle çok kaliteli iş çıkaran pilotlardır.. birçok havayolu şirketi ve birçok pilota şahit oldum ve karar verdim ki bir pilotun tecrübesi ve kalitesi kesinlikle inişte ortaya çıkıyor.. bu adamlar öyle bir konuyorlar ki yere gerçekten takdir etmeden alamıyor insan kendini.. yere çok kısa bir mesafe kala yerle uçak paralelliğini çok iyi tutturuyorlar.. gerçekten kalite.. başarılarının devamını diliyoruz..

edit: yere çok yakın bir mesafede dev gibi bir uçağı jilet gibi paralel konuma getirmekte hakkatten fena bi tecrübe ister sanırım..
artık iman gücüyle uçağı uçurabilecek pilotlarında aralarında bulunduğu topluluk.
anonslarda ne dediği anlaşılmayan pilotlardır. yalnız uzun milli çalışan, örneğin uzakdoğu amerika ve avustralya uçuşlarını gerçekleştirenlerine saygımız sonsuzdur. çoğu da asker emeklisidir ayrıca.
* gerçekten pilot olanların, dünyadaki diğer pilotlardan çok daha güvenli, kendini bilen insanlar olduğunu söyleyebileceğim kişilerdir. zaman zaman kızarız da, hava muhalefetinden dolayı uçuşu riske etmeden başka bir yere inerler hem de thy nin böyle bir insiyatif kullanılması durumunda savunma istediğini bile bile-ki bu yüzden düşen uçaklar olmuştur-, herhangi bir uçak kaçırma olayında havacılıkta geçerli olan yazılı emirlere itaat ederek sorumluluk sahibi olduklarını gerçekten göstermişlerdir.
her seferinde rotarlı kalkan ve inilecek meydana biletin üstündeki varış zamanından erken varmayı başaran mucizevi pilotlardır.
cok artist olduklarini dusunmeme sebep olan anonslarin sahibi amcalar, dayilar...
(neden kadin pilot yok bu ulkede kardesim?)

istanbul-ankara ucagini sadece 35 dakikacikta ankaraya indirmeden 10 dakika once yaptigi anonsta "malum yolumuz kisa" diyerek, bir de bunun ingilizcesini "as known.."la baslayan cumleyle tamamlamis bir tanesini tanidim gecenlerde...
cok kotu inisler gerceklestirenlere de rastlanmistir*. ama yine de thy pilotu oldugunu bilmek insana guven veriyor.
biraz para desteğiyle gelecekte olmayı düşündüğüm meslek.
"yakında coşkun la uçacaksınız!.."*
tek rakiplaeri nasa olan yurdum uçak şoförleri.
aralarında 25 adet kadın bulunan pilotlardır.
fatih terim gibi ingilizce konuşan pilotlardır.
british airways pilotlarından fazlaları yoktur. ticari uçak pilotu en nihayetinde. ne yapsın adam, koskoca uçağa takla mı attırsın?
Cast ajanslardan mı seçiliyor??? diye düşündürüyor. 26-30 yaş arası bir tane çirkin pilot yok resmen.allahım sen konuyu biliyorsun amin.