1. 1.
  http://www.imdb.com/title/tt0377309/
  lost'tan çalıntı senaryosu bulunan; verilen paraya değmeyen bir film. uzak durun.***
  -1 ... wtsnake
 2. 2.
  iş bu entry, yer yer spoiler'a kaçmaktadır. ancak, filmden enstantaneler vermek yerine filmin hikayesini sanki film yokmuşcasına kurmakta ve konuya ilişkin spekülasyon içermektedir.

  survival island diye de bilinir. ucuz bir filmdir. aslında ucuz olmayan tarafları da var. ama ucuz tarafları da var. dengeyi iyi kuramamışlar. ama gençlerin severek seyredebileceği bir filmdir, eğer entel takılmıyorlarsa. ben de gençlik günlerimdeymiş gibi seyrettim nitekim.

  ancak, bir kadın ve iki erkeğin olduğu bir adada, hangi adam kadına sahipse, en çok ızdırabı o çekiyor, onu gördüm. çünkü kadını öbürüne kaptırmaktan korkuyor. kadın adaya düşerken şaşırtıcı bir düzeyde kocasına sadakat beslese de bu böyle. kocasınınkinden farklı bazı meziyetleri olan diğer bir erkeğin adada olması, ne yaparsan yap bir süre sonra kadının kocasından soğumasına neden oluyor. sadece kadının kendisinden de kaynaklanmıyor. koca olan adam dengesizleştiği için karısının karşısında diğer adama nazaran, kadın ister istemez, diğer adama yakınlaşıyor; kimi zaman kocasını korumak için, kimi zaman yiyecek bir şeyler almak için, kimi zaman da kocası sadık olmadığını yerli veya yersiz bir biçimde kadına söyleyip durduğu için.

  gel zaman git zaman, kadın kocasının tarafından ayrılıp diğer adamın tarafına geçtiği zaman da, bu kez bu adam, kadından kocasını unutmasını bekliyor hep. ve sanki kocanın başına gelenler diğer adamın da başına gelecek yavaş yavaş.

  kadın en sonunda her ikisinden hangisinin yanında olursa olsun, bir süre sonra her ikisinden de nefret edebilir ve ayıya dayı diyebilir. sırf varolmak için. yer yer haklı olarak yer yer de ihtiraslarına yenik düşerek, güçlü olanı kullanmaya çalışabilir, güçsüz olan kazandığı zaman ona da boyun eğebilir. bununla birlikte tüm bu olanlar olurken, en pragmatik davranan da kadındır. sadece pragmatik değil, aynı zamanda en vicdanlı olan da kadındır. ancak bu vicdanlılık, pragmatik olmak aşkına mıdır yoksa erdemlilikten mi ileri gelmektedir, o kestirilememektedir, zira pragmatik olmak aynı zamanda kimsenin kimseyi kırıp dökmemesi ama en sonunda herkesin, ve pragmatik kişinin kendisinin huzurunun kaçmamasını ve en büyük tadı yakalamayı hedefler nihayetinde insan ilişkilerinde. ancak, bu pragmatikliği yer yer vicdanlılığa da yorulabilir, sanki bu vicdanlılığı iyilik için yapıyormuş gibi yani. ama bilemiyoruz, acaba gerçekten iyilik olsun diye mi yoksa, carpe diem yapmak için mi kötülüğü ve günahı kimi zaman hayattan çıkarmaya çalışmaktadır, bu anlaşılmamaktadır. emin olamıyoruz maalesef.

  ancak, bir süre sonra kadın kişisinin de hırsları ve savaşçılığı devreye girebilir. devreye girdiği zaman da muhtaç olduğu ama nefret ettiği adama dayı diyebilir. eline fırsat geçtiği zaman da sırf ayıya yemek ve korunma için dayı dediği için, adamdan intikamını alır. "ben öyle sana dayı diyecek kadın değilim. demişsem de intikamımı alırım, sen bana kötülük yapmış ol veya olma..." diyerekten.

  diğer taraftan, iş bu hikaye her ne kadar bir kadın ve iki erkek üzerinden somuşlaştırılmışsa da, iki kadın bir erkek olduğu zaman da durum değişmeyecekti. erkek iki kadının bulunmasının avantajını kullanmaya çalışacaktı, kadınlar ise erkeğin sadece kendisinin olmasını isteyeceklerdi. her halükarda, her birisi mevcut koşullar altında fayda maksimizasyonuna gitmeye çalışaktı. hem erkek hem de kadınlar. hayır tek kural fayda maksimizasyonudur demiyorum, olabilir diyorum. kimi zaman üretkenlik ve insanlık da galip çıkabilir. ancak, faydasını maksimize etmek isteyen bir kişi bile bulunsa ortamda, diğer elemanlar da eninde sonunda pozisyonlarını buna göre belirlemek zorunda kalacaklardır, veyahut silineceklerdir. ha silinen mi kaybetmektedir yoksa silen mi o da ayrı tabi. dünya kime kalmış yani, neticede.

  tabi ki bu adada bir tane bulunan cinsiyetin eğer cinselliği apaçık ortada ise, yer yer cinsel bir takım atraksiyonların olmasının önüne de geçilemeyebilir. ama bunu sen tutup adını koymadan yaparsan, olmuyor. abi benim derdim sadece adadaki yaşam mücadelesini ortaya koymak diyorsun ama cinselliği de kullanıyorsun daha fazla getiri getirsin diye, olmuyor. ya cinselliği çekinmeden kullan, ya da kullanma, hikayeni anlat. ama hem abi benim derdim cinselliği ortaya koymak değil deyip hem de alakasız alakasız seviştirirsen adamları olmuyor böyle... sonra el alem çıkıp senin filmine ikinci sınıf diyor. içinde çok güzel diyaloglar ve hissiyatlar olsa da kadın erkek ilişkilerine ilişkin filminde.
  2 -1 ... oteki turkiye
 3. 3.
  başrollerinde billy zane,kelly brook ve juan pablo di pace'bulunduğu film.
  ... thebalkanboy
 4. 4.
  Süper diye tabir ettiğim dinlemeye doyamadığım bir britney spears parçası. Cici kızımız britney bu şarkısında biraz müstehcenleşiyor. Sözleri bir kenara bırakınca mükemmel hareketli bir dans parçası. Sözleri ise şu şekilde;

  1, 2, 3
  Not only you and me
  Got one eighty degrees
  And I'm caught in between
  Countin
  1, 2, 3
  Peter, Paul & Mary
  Gettin' down with 3P
  Everybody loves ***
  Countin

  Babe, pick a night
  To come out and play
  If it's alright
  What do you say?
  Merrier the more
  Triple fun that way
  Twister on the floor
  What do you say?
  Are - you in
  Livin' in sin is the new thing (yeah)
  Are - you in
  I am countin'!

  (chorus)
  1, 2, 3
  Not only you and me
  Got one eighty degrees
  And I'm caught in between
  Countin
  1, 2, 3
  Peter, Paul & Mary
  Gettin' down with 3P
  Everybody loves ***
  Countin

  Three is a charm
  Two is not the same
  I don't see the harm
  So are you game?
  Lets' make a team
  Make 'em say my name
  Lovin' the extreme
  Now are you game?
  Are - you in
  Livin' in sin is the new thing (yeah)
  Are - you in
  I am countin'!

  (chorus)
  1, 2, 3
  Not only you and me
  Got one eighty degrees
  And I'm caught in between
  Countin
  1, 2, 3
  Peter, Paul & Mary
  Gettin' down with 3P
  Everybody loves ***

  What we do is innocent
  Just for fun and nothin' meant
  If you don't like the company
  Let's just do it you and me
  You and me...
  Or three....
  Or four....

  On the floor!

  (chorus)

  (ekleme) klibi için: http://www.youtube.com/watch?v=tQaoVzp6xkc+
  ... esther
 5. 5.
  ortada adam gibi bir senaryo yok. sadece kelly brook un iri memelerini izlemek isteyenlere önerilebilir.
  1 ... mendoza
 6. 6.
  massive attack'ın protection albümünden bir şarkı. sözleri;

  three's my lucky number
  and fortune comes in threes
  but i wish i knew that number
  that even little children seem to see
  oh, i'm missing everything i knew
  it's just so hard to be a junk
  oh, i'm missing all the things i knew
  yet wish i knew nothing at all
  i wish i knew nothing at all

  soon i'll have the courage
  to leave my thoughts behind
  i'll give back all the knowledge
  and keep the wisdom precious in my mind

  oh, i'm missing all the things i knew
  i miss them yet i want them gone
  yes, i'm missing all the things i knew
  yet wish i knew nothing at all
  i wish i knew nothing at all
  i wish i knew nothing at all
  1 ... tearsofcold
 7. 7.
  kim ne derse desin basarili bir filmdir. ama ya cok begenilir ya hic sevilmez nedense.
  ... sixtusmaximus
 8. 8.
  ingilizce, üç.
  1 ... starbucksta kola icen kezban
 9. 9.
  "3" olarak bilinen hong kong merkezli Telekominikasyon şirketi.
  11 ülkede faaliyet göstermektedir. bu ülkeler;
  *Hong Kong
  *makao
  *Birleşik Krallık
  *Avusturya
  *isveç
  *Danimarka
  *Endonezya
  *sri lanka
  *italya
  *Vietnam
  *irlanda.
  130 milyon aboneye sahiptir.
  ... recomax
 10. 10.
  ingilizcede tree (agac) ile cok karistirilan sozcuk.
  ... ekrem abi