1. 1.
  eski blind guardian bateristidir.
  2 ... double cross
 2. 2.
  (bkz: frederik ehmke)
  ... double cross
 3. 3.
  yumuşak ve akıcı bir teknikle hayvanlar gibi power metal çalan bir davulcudur kendisi.

  ayrıca kariyerindeki haketmediği düşüş için çok üzülüyorum.

  blind guardian'dan ayrıldıktan sonra umarım tutunur, ismini güzel projelerde duyarız demiştik, önce sağlık problemleri nedeniyle çalışmalara katılamadığı için Savage Circus isimli yeni grubundan kovuldu*, ondan sonra Soilwork'ün frontman'i Björn Strid ile beraber Coldseed'de baget salladı, şu anda sanıyorum ki boşta.

  blind guardian'dan sonra açılmayan şansı umarım artık yüzüne güler, bu adama yazık oluyor.
  ... double cross
 4. 4.
  (bkz: gintaras stauce)*
  ... otep shamaya
 5. 5.
  bir ara savage circus'ta çalan ama oradan da kovulur gibi ayrılan muthis baterist.
  ... adamin gol diyo
 6. 6.
  (d. 11 Mart 1970) Alman davulcu.

  Alman power metal grubu Blind Guardian'ın eski davulcusudur. 1984 yılından 2005 yılına kadar grupta davul çalan Stauch, A Twist in the Myth albümü henüz kayıt aşamasındayken grubun müzikal yöndeki gidişatını beğenmediğini dile getirerek grubu bırakmıştır.

  1984 yılında henüz 15 yaşındayken Hansi Kürsch ve André Olbrich ile birlikte Blind Guardian'ı (ilk adıyla Lucifer's Heritage) kurar, 1985 yılında bu ad altında "Symphonies of Doom" adlı bir demo kaydederler ancak Thomen ikinci demo için kendi payına ayırdığı parayı harcayınca gruptan çıkarılır. 1986 yılında çıkan "Battalions of Fear" adlı ikinci demoda onun yerine Hans-Peter Frey adlı başka bir davulcu çalar, 1987 yılında ise Thomen gruba geri döner ve 2005 yılına kadar grupta kalır. Blind Guardian ile çalmaya devam ettiği esnada Savage Circus adlı başka bir grup kurar ve 17 Ağustos 2007 tarihinde istikrarsız sağlık durumu yüzünden kurucusu olduğu bu gruptan kovulur. Grupla 2005 yılında Dreamland Manor isimli bir albüm de çıkarmıştır. 2008 yılı Eylül ayında Seelenzorn grubuna katılmıştır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Thomen_Stauch
  ... hasmet ibriktaroglu