bugün

CD Projekt RED tarafından 2014 yılında yayınlanacağı resmen açıklanmış olan serinin 3. oyunu.
mükemmel bir tanıtım videosu yayınlanmıştır. heyecanımızı bir kat daha arttırmıştır.
http://www.teknolojioku.c...her-3-wild-hunt-4554.html
gameplay dan görüldüğü üzere yine o iğrenç, o tiksinç dövüş dinamikleri ile gelecektir.
savunma, saldırı diye bir şey yok.
rakip ya da sen savunma yaparken darbe gerçekleşirse vuran eleman sanki kayaya vurmuş gibi seker.
aynı şekilde rakibe vura vura sanki street fighter 2 de adamı köşeye sıkıştırıp kalkmasına izin vermiyormuşçasına işini bitirirsin.
bosslar vasat, hikaye iyi olacaktır bir ihtimal.

lakin işte o combat system dediğimiz hadise maalesef ortalama olan hikayeyi de önemsiz hale getiriyor.

tek gördüğüm artı şiddet dozu artmış, adama bir vurduk ikiye bölündü, hoştu.
http://www.youtube.com/watch?v=c0trGRJs_IU
1 ve 2. sini oynadığım, hayran kaldığım, bağımlısı olduğum efsane serinin 3. oyunu.

ayrıca şu anda dinlediğim soundtrack'e hayran kaldım. sanki karadenizin puslu ormanlarında mistik bir gezi yapılıyormuş hissi veriyor. aşağıdaki linkten dinlenebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=J8J9HXcOxrs
10 gram zekası olanın hazır steamde 80 lira iken alması gereken gereken ortalama üstü oyun.
dövüş dinamikleri hala çocuklar içinmiş gibi görünmesiyle eksiyi alıyor, lakin hem ucuz, hemde kendisine çıkacak olan bütün dlc ler önsipariş olsun olmasın bedava olacakmış. işte buna adamlık denir.

aral isimli şeref fazlalığı yaşayan oyun mafyası kurum, witcher 3 çıktığı anda steamdekilere gene ağlayarak fiyatları 175 tl ye çıkartacaktır, demedi demeyin.

(bkz: civilization beyond earth)

de ne gördük? normalde 75 e alacaktık, lakin aral ağladı, ne hakla türkiyedeki fiyatların belirleyicisi sanıyorsa kendini fiyatları 175 e çıkarttırdı.

sonuçta bu hadise witcher 3 çıkınca da gerçekleşecektir. demedi demeyin...
çok başarılı oyundur.
35 dakkalık şuradaki gameplay videosundan da anlaşılacağı üzere yılın oyunu hatta daha da fazlası olabilecek oyundur.

19 mayıs'ta çıkacak ve gençliğe armağan olacaktır *
The Witcher 2: Assassin's of the Kings'i oynadıktan sonra ciddi anlamda merak uyandıran oyun. ilk oyunu oynamadım senaryoda kesin eksiğim var ama 2. oyunu oynayıp sadece evrene falan pek yabancı kalmadım. Tamamen rahat biçimde oynadım oyunu. 3. oyunda da benzer hikaye anlatma becerisini sürdüreceklerini düşünüyorum. Senaryoda Witcher oldukça başarılı.
Oynanabilirlik kısmına gelirsek, 2. oyunun bence kesinlikle en ve en kötü yanı oynanabilirliği idi. Etrafla etkileşim falan öyle sıkıcı ve ağır biçimdeydi ki oyunda tam gaz giderken bir anda durup basamaktan çıkıp tekrar devam ediyordunuz ve oyunun tüm aksiyonunu bence öldürüyordu bu durum. Witcher 3'de bu aşılmış. O ağır freerun kendini AC serisindeki akıcı freeruna bırakmış ve kesinlikle bu dinamik Witcher'a oynanışta aşırı olumlu yansıyacak. Dövüş dinamiklerinde pek değişen birşey görmedim, ikinci oyundakine oldukça benziyor. Mükemmel değildi yine bu dinamik ama kabul edilebilir. Belki ilerde biraz daha robotik yapıdan kurtulur o zaman bir miktar daha iyi olabilir dövüş sistemi de. Hazır girmişken buraya igni skillinin değişimi de hoş olmuş söylemeden edemedim.
Müzikler ve atmosfer oldukça başarılıydı. Aynen korunmuş. Pek birşey demeye gerek kalmıyor bu konuda.
Optimizasyon, evet CD Projekt Red GPU'da çıtayı öyle bir yere koydu ki oldukça sıkıntı yaratıyor. Nvidia tarafında GTX 760 minimum dediler ve bilmeyenler için şöyle diyeyim Nvidia tarafında ekran kartlarını üstten aşağı sıralarsam şöyle bir sıra oluşuyor. 980, 780, 970 ,770, 960, 760... * ki en ucuzu olan 760ın fiyatı ortalama 650-700 lira civarında entry'i yazarken. E kusura bakmasınlar da çok bu. Herkeste bu kartlar yok. Hoş ne kadar öyle çıta koysalarda bir pazar var ve oraya satışı sağlamak için 760 ı çıta yapmak mümkün değil. illaki alt kartlarda rahat çalışır ancak ikinci oyundaki bu optimizasyon sorunlarıda gözümü korkutmuyor değil. 2 ciddi anlamda optimizasyon özürlüsü. Hoş geliştiriciler optimizasyon için 19 Mayıs'a kadar ertelediler çıkışını oyunun ama bekleyelim bakalım ne çıkacak optimizasyonda oyun.

C4 Planting: Eğer doğru düzgün bir optimizasyonla çıkar, diğer olumlu taraflarını da aynı şekilde korur hatta üzerine eklerse The Elder Scrolls'un son oyunu olan Skyrim'i katlar katlar gondikler.

edit: 3. oyun hakkında yorumlarım oynanış videosuna baktıktan sonra dediklerim. Ordaki gibi çıkmazsa sopalamayın.
PC sürümü D&R'da 59 TL'ye ön siparişte bulunan 2015'in en çok beklenen iki PC oyunundan biridir. Diğer oyun da Batman'dir. Steam'den almaya gerek yoktur kendisini. Bu arada distribütörü de Bilkom'dur.
ön siparişlere alanlara hediyeler veren oyun. verdikleri hediyeler arasında; soundtrack albümü, yüksek çözünürlüklü dünya haritası, dijital kitap ve dijital duvar kağıdı bulunuyor.
Önerilen sistemde ekran kartı olarak r9 290 istiyor, 280 x var olma mı kanka?
D&R den ön siparişini verip bugün elime ulaşan oyun. Öncelikle D&R ye helal olsun diyorum bu kadar çabuk beklemiyordum saat 10 da kargo geldi ve teslim aldım. taktım Ps4 de ilk cut sceneleri izledim çok güzel sahneler var oyunun kontrolünü aldığımda grafikler açıkcası beni tatmin etmedi yani dokular falan çok güzel ama abi çayır çimen çok kötü görünüyor ya su efektini falan çok güzel yapıyorlar ama şu çiçekleri yapamadılar bir türlü. Dövüş mekanikleri ben beğendim ilk kılıç sallama da kalite kokuyor vurduğun da o vuruş hissi çok güzel aynı şekilde darbe aldığında da kütük gibi durmuyor karakter sarsılıyor falan ben çok beğendim daha ilk başta olmasına rağmen büyüler de çok güzel gerçi az var şimdilik ama efektlerine bayıldım ilk canavarıda avladım çok zevkliydi gerçekten canavarın vurması falan çok iyi hissediyorsun dediğim gibi vuruşları bakalım daha başlardayım bizi neler bekliyor ama güzel oyun şuan gidip oynamak istiyorum ama ekmek parası işte ne yapcan ilerleyen günlerde bir kaç görüş daha eklerim
gtx850 kaldirirmi diye merak ettigim oyun.
benim iyi bilgisayarım var oyunudur. oynayanları gelip doldururlar. tamam anladık.
Az önce kale önünde duran askerin osturup hahahaha diye güldüğü oyun.
ana görevleri kadar zor yan görevleri olan oyun...
bazı yavşak arkadaşlarım deli gibi ss lerini atıyor feysbuka. ulan dingiller insan bir düşünür deemi? elim ayağım titriyor.
Oynanış olarak süper ama gram zevk almadığım oyun. Sebebi türkçe olmaması. ingilizcem o kadar kötü değil ama görevleri yapacak kadar anlıyorum oyunun hikayesini anlamıyorum yani diyalogları anlamıyorum ingilizcem o kadarına yetmiyor. Ne vardı şu oyunu türkçe yapsanız lanet olsun sebebi neydi ki
eğer ingilizceniz çok iyi değilse sıkıntı olabilir. çünkü hayvan gibi irlanda şivesiyle falan konuşuyor herkes...

bir de oyunda çoğu şey çok güzel de zaman zaman güya farklı ama görüntüde aynı olan insanlarla farklı yerlerde karşılaşıyorsunuz, yani farklı modelleme yapmamışlar falan o pek olmamış açıkçası...
19 Mayıs 2015 tarihinde cd projekt red tarafından geliştirilen, Bandai Namco Games ve 1C Company tarafından yayınlanan the witcher serisinin üçüncü oyunu.

Rpg türünde efsane olmaya aday fevkalade grafikleriyle oyuncuları daha doğrusu bilgisayarları zorlayan oyun ünvanına da sahiptir.
bir elder scrolls skyrim değildir.
indirecekken vazgeçtiğim oyun.
oyun efsanedir. net. elder scrolls ya da başka oyunlarla karşılaştırılmaması gerekir. bu oyun başka bi oyun...
170 liraya 9 taksitli olarak sipariş verdiğim oyundur. ucuzbudur.com'dan verdim. adını da ilk kez duyuyorum sitenin. inşallah hıyar göndermezler.