bunun filmi de vardı, sinemada seyretmiştim.
görsel

'The Spiderwick Chronicles' isimli fantastik kitap serisinden uyarlanan fantastik-kurgu/gizem temalı dizi...

19 Nisan'da roku Channel'de...
Kitabını okumadım ama bildik bir hikayesi olmasına rağmen hiç bitmeyen bir hareketliliğin olması filmi izlenebilir kılıyor. Türü sevenlerin yine bayılacağı bir fantastik yapım.
holly black ve tony diterlizzi'nin ayni isimli bestseller olmuş kitaplarından uyarlanmış film. ayrıca çocuk filmi kategorisinde değerlendiriliyor olması farketmez, nihayetinde eğlenceli, çok keyif veren bir film.
başbelası bir veletin tüm ailenin başına açtığı dertleri anlatan fantastik film. çok da ahım şahım bir şey değil de en azından büyücüler, vampirler, kurtadamlar hariç başka fantastik yaratıklar var filmde o açıdan iyi. ama çok klasik bir konusu var. geri planda yinr bir aile trajedisi. anne baba ayrılmış, anne çocukları alıp başka yere taşınıyor. evin asi çocuğu orda napıyor ediyor bir şekilde başını belaya sokuyor tabi kendisiyle beraber tüm ailesinin hatta tüm dünyanında. işte öyle klasik bir yapım. yalnız çiçek şeklindeki perilere tek kelimeyle bittim. onu yaratan hayalgücüne de saygım sonsuz. bu arada bu freddie denen velet resmen kocaman olmuş ya. ama hala sevimli kerata.
5 kitaplık ilk serisi ve yeni filminden sonra ikinci kitap serisiyle kitap severlerin beğenisine sunulmuş sürükleyici yapım.
türkçe dublajı çok kötü olan film.
narnia günlükleri ve altın pusuladan sonra yeni bir fantastik şölen daha. 14 Mart 2008 de gösterime girecek olan filmin küçük başrol oyuncuları ise şöyle; Sarah Bolger (Mallory Grace) , Freddie Highmore (Jared Grace) , Mary-Louise Parker (Helen Grace)*.

izlemeden yorum yapmamak lazım fakat başarısız yerli filmlerle dolu geçirdiğimiz şu haftalarda belki de kayda değer tek alternatif olacak. ayrıca fragmandan anladığım kadarıyla efekleriyle göz dolduracak bir yapım.