bugün

torrentini bir hafta önce indirdiğim filmdir. dehşet olmuştur ama büyük bir eksiği vardır. loki yi hasretle anıyoruz, seni unutmayacağız asgardın kralı ..
2012 yapımı the avengers filminin devamı olan bu yeni filmin Öncesinde ise 3 Mayıs 2013 te (bkz: Iron Man 3), 15 Kasım 2013 te (bkz: Thor 2) ve 4 Nisan 2014te (bkz: Captain America 2) filmleri ayrı ayrı maceralarıyla sinemaseverlerle buluşacak.
2015 te görme ihtimalimiz yüksek.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25352137/
Bazı dc fanlarinin hakkinda ebek ebek konustugu marvelin en saglam filmlerinden biri olacaktir.
Bir marvel & iron man fanboyu olarak demem o ki film artik ruyalarima girmeye basladi. Ruyamda thorla beraber ultron patakliyoruz. Mayisin 1 inde malum yerde malum olayi gerceklestirecegim icin ayin 2sinde gidicem heycan dorukta. Yine fanboy havasinda takilip arc reactoru kolyemle gitmeyi planliyorum.
an itibariyle imdb'de 9,3 puan olarak gözüken film.
sanırım film vizyona girene kadar 9,2 olur.
film gösterime girdikten sonra 9,0.

ama büyük ihtimalle 8,5 üzeri olacaktır puanı.
gerçi amına koduğum bazı dc comics fanları var onlar izlemeden düşük puanı veriyor.

marvel ve dc comics arasında seçme yapmam pek ikisinin de tüm filmlerini izlemedim ama marvel'in bu filmi çok büyük sükse yaratacaktır.

bir yandan da 2015 yılı film açısında bayağı zengin bir yıl olacağa benziyor.

not: ultron'u James Spader seslendiriyor.
--spoiler--

--spoiler--

Bir anda thor'un çekicini kaldıran vision? Bütün salon küfür ettik. Film fazla kırpılmıştı, hawkeye'ın ailesinin olduğu sahneleri çok beğendim.
Filmde ki ters köşeye vuran sahneler güzeldi güzel bir hass çektirdi bize.
Ayrıca Ultron muazzam bir villian olmuş taktir ettim. Aslında çok basit öldü ama yeni Avengers serileriyle birlikte geri dönmeyecektir. Konu artık sonsuzluk taşlarına geldi
--spoiler--

--spoiler--

sırf spoiler vermek için girdik iyi mi
bir marvel filmi.

film nasıldı diye soranlara yorumum şudur:
mmmhhııımmmyaniiiişteeeehhh..
bu filmin torrentini indirdim diyenler var. tamam ortalama/kotu arasi bir film olabilir ama 280 milyon dolar para ile yapiliyor. uc kurusa cekilmis sacma turk filmlerini sinemada izliyorsunuz bu filmi de sinemada izleyin bir zahmet. hakaret etmeyin sinemaya.

bir film.
harika bir filmdir. izledim ve benden tam not aldı. sırf eleştirmek için eleştiren bazı mallara inat kendini birşey sanıp dikkat çekmek için filme eleştiri getirenlere inat hasılat rekoruyla kapak yapan filmdir. beğenmeyen gitsin medcezir izlesin o anca öyle boktan dizilerden anlar.
izledim 6/10 puan falan anca eder.
warner kardesler boyle filmler falan yapmasin istemiyorum. boyle filmler yapmasin ki diger cizgi roman sirketinden bir farkimiz olsun. milyar dolar hasilat falan varsin kazanmasin.
filmin ozeti: sinemada, ben ve arkadasim bir de butun cocuklarini toplamis gelmis iki aile, surekli koridorda gezen bir cocuk, surekli vov iron man cikti vov thor cikti diye sagolsun butun karakterleri bize tekrar ogreten bir cocuk vardi. hafta sonu gitmemekle iyi etmisim. ilk filmin ustune hicbirsey koyulmamis. robot benzeri seyler ile dovusen bir takim super guclere sahip insanlar var filmde. yakinda millet bu formulden sikilacak yalniz. neyse.
almanyanin yaklasik 700 tane bagimsiz sinemasini temsil eden dernegin boykot ettigi film. normalde box office'te film studyosunun geliri %47.7 ancak disney bu filmden %53 pay istemis. tabi para tatli gelince sasirilacak bir olay degil bu. almanyada ufak bir sehirde yasayanlariniz varsa filmi sinemada izlemek icin biraz daha beklemeniz gerekebilir. ama buyuk sehirde yasiyorsaniz problem yok. markalasmis sinemalar filmi gosteriyor cunku.
dün itibariyle izlediğim film. romanoff un banner dan hoşlanması beni gerçekten çok kötü etkiledi. öylesine bir hatun nasıl bruce gibi bir barzodan hoşlanır anlamıyorum.
Bazı dc fanlarının marvel kelimesini ağzına almadan önce besmele cekmeli.
DC Nedir ya superman nedir arkadas . bi yerde robert downey jr diğer tarafta bütün dc oyuncuları.

Bana fanboyluk yaptırmayın ama rdj tek basina bile dc ye fark atıyor.

Neyse,2 kere gitmiş olduğum filmdir,thanosu ve ciwil war bölümlerini bekliyoruz efenim.

Gidin hemde koşarak pişman olmazsınız.

Bu arada dc filmleri 0-7 yaş aralığıdır eğer marvel çocuk filmiyse.
Benimle gelecek kimseyi bulamadığım film.

Bunları bırakın kocan kadar konuş, romantik komedi 2 falan izlesinler aq.
Spoiler vermeyen en adi serefsizdir basligi. Arkadas yapmayin soyle. Merak edip giriyoruz adam birini oldurmus, oburunun gotunden kan almis. Yakismiyor.
film fena değildi, ama marvel çizgi romanlarını takip edenler bilir esas ultronu yaratan hank pym karekteri es geçilmiş., Magnetonun çocukları scarlet witch ve quicksilverı farklı işlenmesi dikkat çekerken hemen marvel filminin sonundaki falhbacklarde gördüğümüz merhum captain marvel in ezeli düşmanı titan thanos daha kaç film geri planda kalacak merak ediyorum doğrusu. bu arada black widow ve hulk mu? kimin aklına gelirdi ayrıca hawkeye clint bartonun karısıda çizgi romanlarda shield ajanı mockingbird (ki kendileri agent of shield de hydraya sızmış coulsonun ajanı olarak izlemişliğimiz vardır.) dü bir çiftçi kızı değildi. neyse yeni fantastik dörtlüde human torchu zenci olarak izlersek şaşırmayalım çizgi romancılar olarak, film dünyasında james bond bile sarışın oldu ve tuttu. izleyelim eğlenelim.