bugün

--spoiler-
bu dünyada kıt kaynaklar ve artan nüfus, kaynaklarımızı hızla tüketiyor. ben de sınıf ayrımı yapmaksızın nüfusun yarısını öldürdüm ve refaha çıkardım.
--spoiler--

aslında dünyada bu felsefe yakın olayların olması thanos un haklılık payı olduğunu gösterir. neden orta doğu da veya Afrika da savaşı veya açlığı bitirmeyip devam etmesini sağlıyorlar. tabi bunun farklı nedenleri de var bunu biliyoruz. kim bu düşünce gelecek senelerde başımıza geleceği kesin gibi...
yetiş ya galactus.
thanos'un yalan söylediğini düşünen varsa, baştan ayıp etmiştir. benim mor kafalı, bezelye suratlı tontişim ne söylüyorsa doğrudur.
Thanos denen vizyonsuz herifin tekinin doğru olması ne yazar. Evrendeki tüm canlı türünün yarısını öldürecekmiş. Be vizyonsuz herif düşünmez'misin birkaç yüzyıl sonra canlı türleri çoğalarak aynı nüfus popülasyonuna geri dönecek.
Sonuç: Thanos vizyonsuz herifin tekidir.
Nüfusu yarıya düşürmek hiç bir sike yaramaz. 50 yıl içinde nüfus yine aynı seviyeye gelecektir. inanmayan aha google dayıya sorsun elli yıl önce dünya nüfusu ne kadarmış. Yapılacak en iyi şe herkesi gebertip özenle en ince ayrıntısına kadar seçilmiş beş yüz bin hadi bilemediniz iki milyon insanla dünyayı yeniden kurmak. Nüfus bu kadar az olunca çok az miktarda kaynak kullanacak ve doğa kendini yenileyebilecektir. Seçilen insanlar zeki ve iyi eğitimli oldukları için de suriyeliler gibi çoğalmayıp akıllıca üreyeceklerdir.
doğru söyleyen thanos değil ajan smith'tir. insanlığın ekolojik düzenin uyumlu bir türü olmadığını, esasen bir virüs olduğunu söylemiştir.

etraflıca düşününce de gayet haklıdır. bulunduğu çevreyi, doğayı, ekolojik dengeyi müsrifçe alt üst eden bir tür daha yok. kesinlikle bir virüs, parazitiz. diğer canlı türlerinin yaşam alanlarını sırf keyfiyet için, şatafat için yerle yeksan ediyoruz. oysa 70 yıllık bir yaşam süremiz var.