bugün

aslında ülkemizin en önemli problemlerinden biridir. akademik yazın denilen statik hesaplamaların spekülatif sonuçlarından doğan stagfülasyonların sübvanse edilmesini gerektiren iğrenç bir iştir tez yazmak. yazamamak ise bunların hepsini sie'tmek demektir.

sözlükte açılmış olan yazamamak içerikli;

--spoiler--
yazamamak
küfür yazamamak
düşündüğünü yazamamak
bir turlu yazamamak
fiyaskolari yazamamak
iki kelime yazamamak
hissettiklerini yazamamak
r leri yazamamak
yazı yazamamak
günlük yazamamak
mutluyken yazamamak
türkçe yazamamak
ayıkken bir şey yazamamak
görüşürüz yazamamak
özgürce yazamamak
sözlükte yazamamak
şiir yazamamak
gulmekten yazamamak
a4 kağıdına düz yazamamak
biri bakarken yazamamak
ocak6y2013 başlığına bir şey yazamamak
yazmak istemek ama yazamamak
mesajlaşmaktan sözlüğe yazamamak
--spoiler--

milyonlarca başlık içerisinde olmamasına anlam veremediğim hadisedir. tez yazamamak iğrençtir. hep onu düşünürsünüz. alırsınız bir roman, olum saçmalama tez var, vakit harcama dersiniz. akşam sahile ineyim de birkaç kız kesip yine bomboş eve döneyim en azından deniz havası almış olurum dersiniz, olum saçmalama tez var, vakit harcama dersiniz. film izleyeyim de keyfim yerime gelsin dersiniz, tez yine ağzınıza baklava kor. yani kısaca ye iç yat sı* haricindeki hemen tüm sosyal aktivitelerinizi erteler hatta mümkünse iptal edersiniz. üzücüdür.

bari dönem uzamadan bitse dersiniz.
teslim tarihi geldikçe insanı çıldırtır. finale mi çalışayım, tez mi yazayım off
yazma alışkanlığınızla alakalı bişey... herkes tez yazacak diye kaide yok.. üzmeyin kendinizi..
Şu an başımdaki isyan edilesice durumdur. Ne bir akademik görüş ne bir bilimsel ifade... Hepsi uzak dursun. Gamsız baykuş özledim seni.
iki gün ara verip kafayı toplamadan olmuyor o iş. Tecrübeyle sabit. Lise sonda bile yüksek lisanstaki kadar yorulup bunalmıyor insan.
Biri beni çağırıyordur.
Bitmiyor illet bitmiyor.
Ders aşamasında onca makale kıvamında ödev teslim edip ertesi senelerde yüzüne dahi bakmadığım şeydir, tez.
yavaş yaz sen de kardeş.
hayatın bir gerçeği. olmuyorsa zorlamamalı.
Tami tamina 5 yildir basimda olan durum. Once ise basladim diye saldim, sonra baska sebeplerden yapamadim, sonra bambaska nedenler girdi araya. Ustune is yukum artti, psikolojim bozuldu, inek suyu icti, daga kacti derken yazamadim! Ama bayramdan sonra artik yeter diyerek kollari sivayacagim, yoksa okuldan atacaklar!
sıkılan bünyenin isyan çığlıkları attığı durumdur. aslında tez pekala da yazılır. fakat ya teslim süresi çok yaklaşmıştır, ya yapılması gerekenler birikmiştir ya da nahoş bir tez danışmanı vardır. bahaneler türetilebilir.

bu gibi durumlarda beyni dinlendirmek mühim. temiz hava alın, esneme egzersizleri yapın, diplomayı alacağınız anın hayalini kurun. bu bunaltıcı günler muhakkak geçecek. geçiyor. hadi bakalım son bi gayret! *
istanbul üniversitesinde daha ikinci sınıf ingilizce öğrencilerine -daha tezin kelime anlamını bile tanımlamamışken- dayatılan zorunluluk sonucu öğrencilerin muzdarip olduğu durum.