1. 1.
  kuranı kerim tarafından tasdik edilmiş allah sözleridir. imanın şartlarından birisi de kuranı kerimle beraber bunlar yani "kitaplara" iman etmektir. inanmayan kişi "kafir" olur. dahası bunlara "değişti" diyen kişi "allah'ın bunların değişmesini önlemeye gücü yetmedi" de demiş olur ki bu durumda da müşrik (şirk ehli) olur.
  1 -6 ... gok kubbeye kadar yolu var
 2. 2.
  (bkz: Holy Bible)
  ... monster notebook
 3. 3.
  değiştiğini iddia edenler, değişmemiş bir incil veya tevrat bulup sonra var olanla kıyaslayıp değişimin ne yönde olduğunu ortaya koyması lazımdır.

  aksi halde bu sallama olmuş oluyor.
  1 ... razzle dazzle
 4. 4.
  Tevrat eski ahit, incil yeni ahit olarak bilinir.
  ... anto
 5. 5.
  Kuran gibi allahtan indigi sanilip degistirildi denilen kitaptir(incil). Birak incili, kendi kitabini bile okumayan bir millet icin sasirtmayan yorumdur. Canim yavrum, once incilin nasil ortaya ciktigini, hristiyanlarin sizler gibi kelimelere takilmadan olayin asliyla ilgilendikleri icin icindeki kelimelerin degismesini hic iplemediklerini bi ogren, sonra incile bok at. Ayricada sen incili, tevrati sittir et, o degistirilmedi dedigin kuranin taslara, derilere yazilan orjinalini bana bi gostersene !))))) Tabi bulabilirsen.....
  Not : Hristiyan falan degilim.
  3 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 6. 6.
  Okunması gereken iki kitap.
  ... selia
 7. 7.
  (bkz: Tevrat vs incil)
  1 ... titanyum kaplama
 8. 8.
  Hala içinde bozulmamış, söyledikleri kuranla paralel yaklaşımlar bulunduran ayetler içeren iki dini kitap. Ama hangisi doğru hangisi yanlış hiçbir zaman biz bilemeyeceğiz tabii..
  2 ... asyali praetor