1. 1.
  80'ler thrash metalinde amerikanın bay area'sına almanyanın cevabı.alman ekolü gruplarının icra ettikleri bir tür.en belirgin özelliği ritmik back vokal kullanmaları.Temsilcileri

  Kreator
  Destruction
  Sodom
  Tankard
  Deathrow
  Darkness
  Living Death
  Vendetta
  Violent Force
  Vectom
  Ludichrist
  2 ... vandalkepceoperatoru
 2. 2.
  (bkz: thrash metal)
  ... halitkin
 3. 3.
  thrash metal'in kirli ve çiğ yüzü de denebilir alman ekolü için. bay-area'ya kıyasla çok daha kabadır gerçekten ki ilk dönemlerinde bu nedenle pek beğenilmemiş**. thrash metal'in dallanıp budaklanmasında, death metal ve black metal'in oluşmasında da çok büyük katkıları vardır alman ekolünün. örneğin sodom ve destruction'un ilk dönemleri incelendiğinde thrash/black denebilecek bir türdür icra ettikleri. kreator ise pure thrash gibi hiçbir kalıba oturmayan müziğiyle death metal'in aksak karmaşık müziğinin ilk örneklerini sergiler. tankard ise muhteşem 4'lünün en ilginç köşegenidir gözümde, hem punk'ın eğlenceli yanını hem de thrash'ın öfkesini birleştirip ortaya alcoholic thrash metal/crossover gibi bir tür çıkarmışlardır. diğer bir deyişle alman ekolü belli bir kalıptan çok thrash metal'i her taraftan zorlayan, deneysel ve sınırtanımaz bir türdür. 90'ların sonundan itibaren yeniden silkinen alman tanrılar destruction, tankard, vendetta ve kreator ve de mücadeleyi hiç bırakmamış sodom ile birlikte daha uzun bir süre yanlışları küfürlü, çiğ ve gürültülü bir biçimde dile getirmeye devam edecek teutonic thrash metal.

  thrash till death!
  1 -1 ... zedx
 4. 4.
  abandoned, kreator, sodom, destruction, deathrow gibi gruplara sahip alman ekolü. bay are thrash metalinin heavy metal'e olan yakınlığının aksine alman ekolüne sahip gruplar death metal'e daha yakındır.
  ... saklanan saman
 5. 5.
  kreator - destruction - sodom üçlüsünün en babaları olduğu tür.
  ... metal15
 6. 6.
  Kreator, sodom, destruction bermuda şeytan üçgenini oluşturan kara parçaları üzerine çöreklenmiş metal türüdür. Death metalin babası, black metalin emmioğludur. Sıkı dinleyicileri ilginç şekilde analarının karnından metalci doğmayıp, küçük yaşta çevreleri tarafından şekillendirilmiş metalci hamuruyla yoğrulmuştur. gruplar arasında metal brotherhoodun en güzel örnekleri görülebilir.
  ... lev nikolayevicin hayali