bugün

teoman feci halde poplaşmış, önüne her gelenle düet yapmış, kendisini fena halde hem tekrar etmiş hem de bu yüzden tüketmiştir,
Ama Kaan Tangöze'nin bir tarzı, bir duruşu, şarkılarında farklılıkları hiç etmeden ustaca içselleştirdiği bu tam da onun şarkısı denecek nüans imzalar vardır.
Teoman gibi bir efsaneyle ayyaş gibi şarkı söyleyen adamın versusu.

Teoman söke söke alır.
Taan Kangöze nin burun farkıyla berabere kalacağı karşılaşma.
bir adet kaan tangöze lütfen.

affetmez.
duman abi daha yakışıklıdır. teoman kim ola ki.
koray Candemir'in ikisinin de eline vereceği versustur fakat seçim yapmak gerekirse teoman o kart sesine rağmen dinlenilmesi daha güzeldir.
cem karacanın alacağı versus.
Erkin koray.
Kıyaslama bile yapılamaz.

Duman: kimseyi tanımadım ben senden daha güzel. Kimseyi tanımadım ben Senden daha özel.

Teoman: Herkes, dedi, merak içinde; ölümden sonra hayat var mı diye. Boşuna düşünürler sanki, hayat varmış gibi ölümden önce.

Duman: gezdin tozdun amman aman aman sazdın sözdün amman aman aman.

Teoman: Ve kıskançlık bu zayıflık anımda, bir aşkın komasında kıskançlık aktığında durmaksızın damarlarımda, sen ilacımsın; susuz yuttuğum, bir türlü gitmeyen ne yapsam da boğazımdan.
ikisinin de son albümlerini çok beğendim. (bkz: eski bir rüya uğruna) (bkz: gölge etme) Teoman'ın hit şarkıları daha fazla, şarkı sözü yazma konusunda daha becerikli ve ses tonu daha karakteristik. Rock müziğin son dönemindeki iki efsane isim. Barış Manço'dan, Cem Karaca'dan ve Erkin Koray'dan sonra özel bir isimdir Teoman. Başka bir isim gelmemiştir o ayarda.
Teoman alir.
teoman vs sebnem ferah versusunda da bir arkadasin dedigi gibi.

teoman kaani gitar diye calar.
konserleri vakti zamanında çok öpüştürürdü. ne teoman'a ne duman'a ağız spreyim olmadan gitmişliğim yoktur.
Bence kıyas bile edileemez teomanla kaan. Tamam kaanda sağlam müzisyen ama teoman ayarında olabildiğini sanmıyorum. Şimdi sizi 17 isimli parçayla başbaşa bırakıyorum.
tartışmasız teoman ya.
Kaan tangöze'yi şahsına münhasır halleriyle sever beğeniriz lakin bi kıyas söz konusu olmasa gerek.

teoman'ın sesinde başka türlü bir şey var. kendi yazar ve şarkı sözlerinde ne yalnızlığından çekinir ne de ayak üstü sevişmelerinden ne de yanlışlarından...daha kendisi gibi hallerle sunar kendisini. özetle zaten boşuna kent ozanı denmemiş kendisine.
Teoman seyahat hikayelerinden bile şarkı yapabilen bir adamdır. Dialog şarkısı çoktur, karizmatiktir. Kredisi hiç bitmez. Konserlerinde yetişkin insanlar çoğunluktatır. Kaan tangöze'yi son çıkardığı albümden gördük işte. Tek başına sıradan bir vokalden ibaret.
Zeytinli Rock Festte ikisininde bir tırt olmadığı ortaya çıkan versus.Bu kadar alkollü olarak sahneye çıkmanın hiçbir anlamı yok o kadar insan seni dinlemeye gelmiş sen ne dediğinden haberin yok kafa ucmuş, olmadı bunlar athena gökhanın alacağı versustur festivalde costurdu bizi sağolsun.
Kaan tangöze , tumblr Twitter falan olmasa tanınmayacaktı. Ulan bu adam nasıl bu kadar az dinlenir diyecektik . Kaldı ki hala aman aman dinlenmiyor. Ergenlerin kendini kuğul göstermek için dinlediği bir adamdır . ( aman aman'dan beri duman dinlerim ve hastayım bu arada )

Teo ise yıllardır bu işi yapan ve daha kasetli dönemlerde piyasanın tabiri caizse amına koyan bir adamdır. Benden 13 15 yaş büyükler kasedini almak için kasetçi kasetçi gezen arkadaşlar olduğundan bahsederler. Gece hayatına biraz daha ara verseydi şuan dünyaca tanınabilirdi. Yani uzun lafın kısası teo kaan'a 2 gömlek fazla.

He ikisi de hakettiği yerde değil. Ayrıca ikisi de playlistimde 20 küsür şarkıyla bende hakettikleri yerdeler. iyi ki varlar.
Özel karşılaştırma yapmadan direk dalıyorum mevzuya, Teoman alır, kaan kim köpek. Her daim high gezen kendi şarkı sözlerini unutan adamı mı daha üstün daha neler. *
Cem kısmet ulan
(bkz: pilli bebek)
ikisini de severiz. ama kaan tangöze toramanı cuvara diye içer gençler.
teomanın öttüre öttüre hatta tek ayak üzerinde alacağı versustur. karşılaştırma bile yapılmamalıdır.

(bkz: çok ayıp)
ben ne kadar ikisini de çok sevmesem de Türkiye'de Rock denince akla gelen ilk isimlerden ikisi de. katkıları fazladır,kıyaslamak pek mantıklı değil gibi.

öte yandan Türkiye'de rock müziği kurban albüm/single çıkardıkça takip ediyorum. mutluyum. popüler olmaya çalışan hiçbir grubu da dinlemeyeceğim bu gidişle. 'piyasa müziği' kavramı yok olup, ilgi arsızlari türemeyi bırakana kadar da aynen devam.
real madrid vs olympiacos.