bugün

(bkz:  #40944780)

şaşırtan güzelleme.

az önce selçuk bayraktar başlığına entry girmek için bakmamla farkettim.

geçende süleyman soylu için yapıyordu.

abi kusura bakma senin ideolojin ne biz tam çözemedik valla.
sanki şimdi kendimiz yapıyoruz da. O aletlerin Kontrol mekanizması israil ve abd elinde tek hareket ile uçamaz hale getiriyorlar. Ha keşke yapsak o ayrı ama akşama kadar ahaber izleyip askerliği 50 sene önce yapan dayılar yorum yaparken 2 kez düşünsün bir zahmet.

Edit: yine tüm çok bilenler gelmiş. Tamam canlarım sizin bildiğiniz gibi hatta dünyada bu teknolojideki sistemleri tek bilen sizsiniz. Öpüyorum.
Tengir budun'un 'Selçuk Bayraktar'ın ortaklarını bilmediği' sonucu çıkartılan güzelleme.
En muhalif milliyetçileri bile kandırıyorlar işte böyle.
Tengir bile bunlara tav oluyorsa sıradan akape seçmenlerini düşünün...
abd bir düğmeyle kapatıyormuş ihaları.

hım. peki abd nin bundan haberi var mı ?

arkadaşlar tamam iktidarı eleştirelim. yandaş kapitalizmini yerden yere vuralım. lakin bu kahve ağzını da bırakalım lütfen. iha ve sihalarda üç dört ülke var başı çeken. ülkemiz bu ülkelerden biri.

şunu iddia edebiliriz elbette; ne kadar iyiyiz ? bir çin ve abd kadar iyi miyiz ? bu tartışılır. lakin dış güçlerci tayfayla aynı atolyeden çıkma cümleleri , eleştirileri bırakalım.
ideoloji sahibi olmamak kötü bir şey değildir..

gerçi bu referans alınan nokta ile ilintili bir şey.. konu uzun..

tengir konusuna gelirsek, tengirin ne sahip olduğu bir referans, yani bir ideoloji ya da ideoloji sahibi olmaması, ne bir özgür düşünce var..

tengir dediğiniz adam, cebi 3 kuruş para gördükten sonra sapıtan, ergen gelişmemişliğini muhafaza eden sığ bir adam..

hepi topu bu..

bu toplum böyle bir toplumdur..

mesela bu arkadaşın karşılğı,

ali ağaoğlu,

yıldırım demirören,

ethem sancak,

selçuk bayraktar,

ve benzeri tiplemelerdir..

bu tarz insanlar doğru sonuç verse bile denklemleri yanlıştır..

elbette ki başka bir sonuca uyum sağlarlar ara-sıra..

ayrıca siz neden hala bu adamın saçmalamalarına şaşırıyor ya da daha vahimi ciddiye alıyorsunuz ki?

iha konusunu bile yazamadık daha bak bunun yüzünden..

hoş yazasım da yok..
Olayı Siyasi argumanlardan soyutlarsak iyi bir icraat varsa orada alkışlamak lazım.
ne yalan söyleyeyim, "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" deyimini hatırlattı bana.

aga, tengir' in yazdıklarına hiç değinmeyeceğim. işte bu layik kısmı böyle yobaz insanlar. kendilerinden bile olsa doğruyu, hakikati söyleyen kim olursa olsun anında linç ediyorlar, etmeye çalışıyorlar.

karşıt görüşe "bağnaz" diyerek aşağılıyorlar lakin kendileri bağnazın bayrak tutanları ama haberleri yok. oğlum, burada söz konusu arkadaşın arada birde olsa mantıklı düşünüp akabinde görüşünü belirtmesini değil.

fikirlerinin, yazdıklarının doğruluğunu veya haklılığını tartışabiliyor musunuz, tartışamıyorsunuz. işte bu yüzden insanları kendinizden nefret ettiriyorsunuz.

he belki prim yapmak, ilgi çekmek amaçlıda açılmış olabilir bu başlık, o başka. "kontrol mokonozmoso obodonon olondo", obo sonon odolojono çozomodok boz."

muhabbete bak amk. her neyse, iş bu başlığa entry girip görüş belirttiğim için kendi kendimden özür dileyerek satırlarıma son veriyor hepinizin götünden öpüyorum. mucks!
sanırım bana cevap hakkı doğdu, kullanmak istiyorum.

sevgili arkadaşlar, bana istediğiniz kadar kin kusabilirsiniz, ama ben yine de kendi doğru bildiğimi gördüğümü yazarım.

burada hanginiz samimi bir şekilde bana gelip "yahu ben şu projeyi geliştirdim, bu proje şu işe yarayacak şöyle fayda sağlayacak" dediniz de alkışlamadım?
alkışlamayı bir kenara bırak, biriniz böyle bir proje ile gelin, vatana millete faydalı bir iş için gelin varımla yokumla sizi destekleyeyim.
işte size açık çek.
vatana millete faydalı bir proje getirin size finans bulayım, hodri meydan.

bunun dışında benim gördüğüm selçuk bayraktar başarılı bir mühendis, o bahse konu entryde de iyi okursanız selçuk bayraktar'ı övmekten ziyade diğer damada giydirmişim.
kaldı ki selçuk bayraktar'ı da başarılı buluyorum, övüyorum. helal olsun çocuğa.
kim benim vatanım için bir çivi çakarsa ona helal olsun.

ben doğruya doğru demekten çekinmem.

bakın burada da kemal kılıçdaroğlu'nun oğlunu övmüşüm askere gittiği için;
(bkz: #37748320)

aslında övmem gereksiz, zira sağlıklı her türk erkeğinin yapması gerekeni yapmış çocuk. ama en kıytırık milletvekili, belediye başkanlarının bile çocuklarının askerden kaçarken koskoca bir parti genel başkanının oğlunun askerlik yapması övülmeyi, alkışı hakediyordu.

bakın defalarca ovacık'ın komünist partili belediye başkanı maçoğlu'nu da övdüm.
(bkz: komünist ovacık belediyesinin bakliyat üretmesi)

ne oldu, ben komünist mi oldum o zaman?

örneğin denize indirilen yerli ve milli gemilerimizle gurur duydum;
(bkz: tcg burgazada/#40528712)

ne oldu? akp'li mi olmuş oldum böyle olunca...

bırakın bu işleri yahu?
çıkarıp atın şu partizanlık gömleklerinizi.
Abi övmedim diğer damadı gömdüm diyonda aslan damat kaplan damat falan demişin daha ne olsun.

Damat gerdeğe girerken sırtını yumruklayan sadıç gibisin.
--spoiler--
prim denince akla,
hemen onun nicki gelir.
tamam şimdi buldum;
tengir tengir tengir!
--spoiler--