bugün

su whatsapp felan cikinca iyice duman olmus rehberdir.
16 kişinin bulunduğu rehberdir. yeterince fazla bence.

:(
11 kişi kayıtlı bunda. telefonum servisin esiri altında.
113 kişinin kayıtlı olduğu rehberdir.

Kişi sayısını dert edecek, kafaya takacak kadar ruh hastaları mevcuttur.

Yallah Bakırköy'e.
telefon rehberi mutsuzluk verir insanlara, bana. dost diye geçinip, en zor anlarında aramayan sahtelerin yazılı belgeleridir aslında.
görsel
Bilmediğim daha birsürü numara var. Ne istiyonuz olumm.
Dünyada basılan ilk telefon rehberinde sadece 50 isim yer alıyordu Bu mini rehber, 1878 yılının Şubat ayında ABD Connecticut New Haven'da yayımlanmıştı.
eskiden cep telefonu yokken, ya da cevirmeli telefonlar varken, her telefonlu evde bulunan, icinde gerekli gereksiz insanlarin telefon numaralarinin adreslerinin yazildigi kitapcik.

cok uzun zamandir bizim evdekine bakmamistim, ne de olsa dijital cagdayiz. artik telefon numaralari telefona da kaydediliyor yani rehbere gerek kalmiyor. bugün ben yanlislikla telefonda kayitli numaralarin hepsini sildim. e haliyle tekrar kaydetmek gerekti. ben de üzeri toz tutmus rehberi buldum tek tek harfleri geciyorum. bi cogunu kaydetmedim bile, kaydetmeye gerek duymadigim icin.
ama aralarinda bazilari vardi ki, kaydetmek istesem bi ise yaramayacakti, cünkü arasak dahi bi bayan cikip aradığınız kişiye ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz bile demeyecekti. böyle bi numara kayıtlı degil diyen bi sesle karsilasacaktik.

neden öbür tarafa telefon hatti cekilmiyor ki?
Yurt dışından gelen telefonlara ülkenin turistik bölgelerini gezdirmeyi meslek edinen kişi.
yalnız insanların moralini daha da bir bozan araç. zaten ne demiş ceyhun yılmaz;
-telefon rehberi mutsuzluk verir insanlara; dost diye geçinip, en zor anlarında aramayan sahtelerin yazılı belgeleridir aslında.
kabarabildiği kadar kelleşebilende rehber.
kabarabildiği kadar kelleşebilende rehber.
bazı cep telefonu modellerinde "tanıyorum ben bunu" kişilerini kaydedersiniz. yeri gelince ararsınız..
teknoloji geliştikçe bu ürün de şekil değiştirmiştir, artık gruplama da yapılabilir. "çok aradıklarım", "arada sor hatır", "ipimle kuşağım" gibi gruplar kurabilirsiniz, aramalarınızı buna göre yapabilirsiniz. ama "can ciğer kuzu sarmalar" grubunuz azalır gün geçtikçe, teknolojinin geldiği son nokta budur telefon rehberinde, elinden bi' şey gelmez..
günümüzde yok denecek kadar az olan, bir şehrin veya bölgenin yaşayanlarının telefon numaralarının kayıtlı olduğu yazılı bir kaynak.
sapıkların baş danışmanı,ptt tarafından çıkarınlan tek kitap...
herkese ait bilgileri bulabileceğimiz üstün kaynak..
ayrıca herkesin eline aldığında, kendi soyadıyla aynı olan soyadlara bakarak,
ulan ne kadar cok var benim soyadımdan diye saçma bir cümle sarfettigi kitap...
genelev telefonlarını dahi bulabileceğiniz ve telefonda "evlere servis yapıyor musunuz" şeklinde eşşek şakası yapmanıza yardımcı olan kutsal rehber (bkz: siparişiniz yarım saat gecikirse para almıyoruz)
Türkiye telefon rehberi:
http://www.ttrehber.gov.tr
icinde numarasinin gizli kalmasi belirtilmemis kisi ve kurumlarin telefon numaralari ve adresleri filan olan bir rehber.