bugün

yıkık yıkık hareketler..
bunlara ve koluna ismini dövme yaptıranlara kamu davası açılmalı amk köylüleri.
açık konuşmak gerekirse biraz yargılıyorum.
bir zamanlar köpek filtreli çekindiği fotoğrafı duvar kağıdı yapan arkadaşım vardı.
yahu fotoğrafı beğeniyorsun, o zaman sosyal medyaya at wallpaper'ında niye mahkum ediyorsun?
bana biraz egoistçe geliyor. a tabi küçüklük fotoğrafıdır, anısı olan bir fotoğraftır, bir yakınınızla fotoğraftır oralar başka.
her yaştan insanın yapacağı bir eylem değildir. genç dönemde kendi fotoğrafı konur, orta yaş dönemde bebek fotoğrafı konur, ileri yaşlarda zaten fotoğraf konmaz.

Biz genç dönemi ele alalım.

Duvar kağıdıda kendi fotoğrafını koyan insan yalnızdır. Muhtemelen sevgilisi yok aksi durumda ekranda bir değil iki kişi olurdu.

ikinci olarak ekrana kendi fotoğrafını koyan kişi fotojenik değildir. Yani her fotoğrafında poz vermese dahi güzel çıkmaz. Güzel bir fotoğraf çıkarmak için birkaç kez çekim yapar. istediği fotoğrafı elde ettikten sonra o fotoğraf sürekli göz önünde olsun ve kişinin egosunu birazcık okşasın diye ekrana konur.
9 yaşında annemle hastanede çekilmiş fotomu koyuyorum, ne tarafa vurduruyoruz?
Kim miş bu yakısiklı aaa ben mısim..
hiçbir zaman şu kafada olamadım. kendini ne kadar seviyo ki aynadan bakmak yetmiyor, değişik.

(bkz: canım kendim)
Kesinlikle kekoluktur, ruh hastası olmayı gerektirir. *

Arkadaşlar yeterince konuyu irdelemişler bize altına imza atmak kalmış.
ego mastürbasyonudur. en azından bir yerde resmim var olayıdır. gerçi bu güruh, evine ve masasına da kendi resimlerini koyar.
Kendisine gereğinden fazla önem veren bir çomar eylemidir.
sakın eline ayna verme o kafirin
zira görünce suratın putperest olur!
(sakın o kafirin eline ayna verme çünkü yüzünü görünce putperest olur (kendisine tapar)
güzel kızlar için sakıncalı bir durumdur
genelde lisedeyken kendi arasında söz kesenler ve sevgilisini rehberine kocam diye kaydedenlerin yaptığı eylem.
ve genelde bunlar güzel veya yakışıklı da değildirler.
Telefon duvar kağıdını kendi fotoğrafı yapan insan ruh hastasıdır. aksini iddia edenin duvar kağıdı kendi fotoğrafıdır. Zira ben aynada kendimi görmeye tahammül edemiyorum.
Gördüğümde “gerçekten kendinizi bu kadar mı çok seviyorsunuz” diye düşünmeme neden olan eylemdir.
bu kendini sevme seviyesine ulaşma yetisini merak ettiğim durum. "of ne kadar da harikayım" tarzı cümleler kuruluyor olmalı. çevremde yoklar. olmasınlar.
Narsist kişilerin yaptığı eylemdir. içten içe kendini beğenme durumudur. Sonları vahimdir.
Günde 5 vakitten çok kendisine bakan kişinin kendisine olan ibadetidir.
Bereket versin ki her yerdeler.
sözlük ahalisi tarafından taşlanmama vesile olacak aktivite. Evet bende kilitli ekrana kendi fotoğrafını koyanlardanım.
durun yahu taşlamayın kafam acıdı.
fotoğraf çeken telefon ilk çıktığında normal bir davranıştı. şimdi de zaten hayatını facebook üzerinden falan yaşayanların yaptığı bir davranış. kendini beğenmiş ama kimseye beğendirememişlerdir.
Gördüğüm kişilerde ekran fotoğrafındaki kişinin kendisi olup olmadığını soruyorum genellikle. Çünkü o kadar efektli en güzel fotoğraflarını koyuyorlar. E insan bu sen misin demeden duramıyor. Sizde farkedersiniz kendilerine en benzemeyen fotoğraf vardır hep.
bir yere gittiğinizde, masaya telefonunuzu koyduğunuzda, otomatikman bildirim vs. gelince ekran açılacağından ve kendinizin fotoğrafı ortaya çıkınca dikkat çekip rahatsız olmuyorlar mıdır diye düşündüğüm durum. olay güzellik çirkinlik değil, ben birisinin telefonuma baktığını görüp kilit ekranımda kendi fotoğrafım varsa biraz garip hissederim.
Ben kendime aynada bile kısa bakıyorum adamlar duvar kağıdı yapıyor. Hayatlar harbiden farklı.
dupeduz malliktir la bu.
O nasıl bir özgüvendir.
güncel Önemli Başlıklar