bugün

türkiye'nin başına belâ olan; hiçbir hayırları dokunmayan ama tonla zararları dokunan kürtler'den kurtulmak için tek çözümdür.

böylece kimse "soykırım" diye bikbik edemez. ülkede huzur sağlanır.

ama mevcut iktidar yapamaz bunu. en önemli oy kapılarını kim sürer?
kimseyi etnik kimliği yüzünden sürmek değildir. yol açtıkları sorunlar ve dur durak bilmeyen terör nedeniyle gereklidir.

kisme lâz, çerkez, abaza v.s. etnik unsurları sürmeye çalışmıyor.
en fazla 2 çocuk yasası getirilse tüm türkiyede yine faydalı olur ve daha realitedir.
sürgün, nereye sürgün?
önce ülke bulman lazım sürmen için. bulgaristanın türkleri sürmesi gibi sürebileceğin bir yer yok. anavatanlarındalar zaten.
kaldı ki en iyi çözüm beraber yaşamak istemeyen bu iki halkı ayırmaktır.
en önce sürgününde soykırım kadar kötü olduğunu bilmek lazımdır. kaldı ki bir şey yaparken şunu diyemezler bunu öne süremezlerden ziyade kendi yaptığını kendin vicdanen kabul edebiliyor musun o önemlidir. ben bir türk olarak olağan üstü durumlar olmadıkça bir ırkı sürmeyi ne kendi ülkeme ne de insanlığıma sığdıramam.
otuz yıldır bitmeyen terör.
güneydoğu'da devleti tanımayan yerel yönetimler.
elektrik, su v.b.'nin kaçak kullanımı.
büyük kentlerdeki kapkaç, çete v.b. terörü.
devlete, devleti kuranlara, türk ırkına sürekli sövülmesi.
vergi verilmemesi ama vergiden pay alınması.

(bkz: daha sayayım mı)

bunlardan daha olağanüstü ne olabilir? atacaksın aşiret ağalarını topraklarından. marabaları da onlarla birlikte... herkes rahat edecek. onlar da anlayacaklar hanya'yı konya'yı.
adam haklı beyler başlığıdır.
şu bilinmelidir ki; kürtlere karşı olan tavrın ırkçılık ve faşistlikle alakası yoktur. kürtleri istememek için başlığı açan yazarın da saydığı gibi tonla neden vardır. kendilerini üstün ırk zanneden bu ilkel halkın yeri ancak ırak topraklarıdır.

empati kur şeklindeki eleştirileri değerlendirmek de lazım; eğer kürt olsam ve bdp'liler, kürtçüler gibi düşünmesem sesimi duyururdum 'tüm kürtler böyle değil' diye. bazıları diyor ya çoğu kürtçü değil diye, işte onlar nerdeler diye sorarlar adama. direkt ya da dolaylı yoldan en azından düşünsel olarak hemen her kürt destekliyor bu yavşaklıkları.

ırak'a gitseler onlar için de bizim için de çok iyi olur, yoksa sonları kötü.
haklı bulduğum önermedir.

(bkz: gerçeklerin can sıkması)
15- 20 milyon kürdü sürecek adamı görelim dedirten saçmalıktır.
doğu illerinin genelinin yaşanmaz durumda olmasının nedeni olan kürtler'den kurtulmaktır.

hem yerel, hem bölgesel ve hem de ulusal çapta türkiye'yi rahatlatacak eylemdir.

ekonomi, güvenlik, eğitim ve daha pek çok konuda çağ atlamamızın önünü açar.
(bkz: etnik gruplara saldırmanın dayanılmaz hafifliği)

insan haklarının, barışın bir gıdım daha nasıl ilerletileceğinin konuşulduğu bir çağda 19. yüzyıl usulü "memleket kurtarma" taktikleriyle facia ve potansiyel insanlık suçu arayışları içine girmektir. ayrıca,

(bkz: monarşinin ve totaliter rejimlerin kötü yönleri)
(bkz: insanlar olmasa memleketi gayet rahat idare etmek)
(bkz: atatürk anıtına büyük saygısızlık)