bugün

Korku filmlerinde tercih edilmelidir. Yanınızdakiler kıkırdayabilir, ay uy diye kıvranabilir, omzunuza, saçınıza yapışabilirler, hiç çekilmezler. Paşa paşa kendi başınıza tırsar, sonunda da mutlu mutlu evinize dönersiniz.
Ağır filmlerde yapmak gerekir,bütün dikkatini vermek için tek gidilmelidir. Koku filmini tek izlemiştim mesela.
sevgilinin olmadığı durumda yapılan eylemdir.
sadece saplıkla alakası olmayan durum.

yalnız tadı başkadır.

alırım meyveli soda mı, snickers'ımı seyrederim filmimi. yalnızlıktan gocunursan hep rahatsız olursun oysa ben halimdem memnunum allah sağlığımıza zarar getirmesin gerisi yola bir şekilde konur.
yaratıcı hınzırlıklarla gidiliyorsa, aşırı derecede eğlenceli olan etkinliktir..

okuduğum şehrin kış şartları çok sert olduğu için kar maskesi edinmiştim. işte yalnız sinemaya gideceğin an o maske aynı filmindeki gibi çekmeceden sarkıyordu, sanırım sırıtıyorduda. çıkarken aldım, koydum cebime. salona girdikten sonra en ön köşeye çöktüm ve ışıklar kapanınca çektim maskeyi. gelen geçen bakıyordu, bense " zaten ağzım görünmüyor amk, ses çıkarmadan gül lan malzeme oldun ! " diyordum.

sinema çıkışında tansiyonum çıktı adam gibi gülemeyince, ver elini sağlık ocağı.. hemşire ne oldu diye sorunca başladı oda gülmeye.
gün boyu malzemeliktir sinemalar efendim, hele de yalnız ve maskeli olanı.
en güzel terapi yöntemidir. piskolajisi bozuk insanlara tavsiye edilmelidir.
yalnız başına gerçekten bir şeyler yapmayı sevenler için en mükemmel aktivitedir.
tek başına yapılacak en güzel şeylerden birisidir.
al patlamış mısırı, al kolayı, geç en arkaya izle filmini.
bir nevi terapidir.
Anamin karnindan sevgilimle cikmadigimi hatirlatan eylem. Herkes cift sanki anasini satayim.
çevrede sarılan, mutlu oldugu her halinden belli olan aşıklar varsa ki mutlaka vardır. onlara bakıp bakıp hüzünlenilecegi için pekte eglenceli bir durum degildir.
bunun bir üst seviyesi tek başına pes cafeye oturmaktır. sonrasını tahmin bile etmek istemiyorum.
başlığı görünce 'aha ben' diyen topluluk.
ihtiyaç aralarında dostum/sevgilim "ben bi işemeye gideyim diyememektir." insana çok koyar. (bkz: ağlamıyorum lan)
yalnız başına yapılabilecek en iyi aktivite.
(bkz: yalnızlık)
insanın kendisine ayırdığı vakti güzel değerlendirmesi denilebilir.
"lal gece" filmini salonda da yalnız izlediysen çok düşünürsün film bittikten sonra...
ağlamaklı filmlerde yapılması gerekendir. Daha da bir derine düşürür sizi.
en güzelidir, rahatsız eden olmaz gül gül diye dirsekleyen olmaz.

sevgili ile gidersin yiyişmek ister, kız arkadaş ile gidersin romantizm ister, erkek arkadaş ile gidersin mal mal espriler yapmaya çalışır.
aslında bazen kalabalıktan kopup yapılmak istenilen şeydir. hayatın verdiği günlük stresten ve yoğunluktan uzaklaşıp, hemen yanınızda kafanızın etini yiyecek bir sevgili ya da kendince espri yapmaya çalışan arkadaşın olmadan yapılacak kafa dinleme ve kısa sürede olsa beyinde ki o düşüncelerden kurtulma eylemidir. önce gidilir güzel bir film seçilir, en arkadan ortadan bir koltuk alınır, sonra patlamış mısırınızı ve gazozunuzuda alır sinemada filmi izlemeye koyulursunuz.
en güzelidir, zira ortalama 110 dklık bir filmden çıkıp ''harbiden ne anlatıyodu ya'' demek yerine oturup adam gibi tadını çıkartmaktır.
aynı zamanda da bir terapidir. ne zaman moralim bozuk olsa böyle yaparım ve çıkınca kendimi süper hissederim.
sinemaya gitmek için illa birine ihtiyaç duymamaktır.
Insani hem kalabaliklarin icinde bir basina hissettiren hem de ozgur oldugunu dusunduren eylemdir. Ozgurlugu sinemaya gitmekte bulan gencin kapitalist duzene son sozu bir ogrenci lutfen oldu.
(bkz: mutluluk veren küçük seyler)