bugün

insanın yediğinden bir şey anlamamasına neden olan gıcık sabah olayı..
içinde olduğum lanet can sıkıcı yiyipde kalkılası durumdur.
Kalabalık kahvaltı masaları bana en çok mutluluk veren olaylardandır. Ama yalnız yaşamak zorunda olan biri için tek başına yapılan kahvaltılar dokunaklı olsa da insan bir süre sonra alışıyor. Üzücü ve garip halden çıkıp sıradanlaşıyor. Daha sonra kalabalık kahvaltı masaları en çok sizi mutlu ediyor, değerini öğretiyor.

edit:imla.
sıkıcı ve bol karbonhidratlıdır.
Kahvaltının k sini dahi canın istememe durumudur.
Sırf yalnız kalmama adına dışarıda bi yerlerde yapılır.
sıkıcıdır. Yanında izlenecek dizi , film vs. ayarlanmalıdır.
Yalnız kalmayı seven biri için bile hoş olmayan durumdur. Açsındır ama canın istemez, mecburiyetten yemeye çalışırsın olmaz.
Kişinin tek başına kahvaltı yapması durumu. Hüzünlendirir.

Teşekkürler çizi viç.
çoluk çocuk büyüyüp yuvayı terkettiğinde en çok anne babaları mutsuz eden hadisedir.

hele o kıymetini bilmediğimiz annelerimiz için.
üniversiteyi şehir dışında okuduğundan olabilir. zaten annemleyken de kahvaltı yapnazdım.*
iştah falan olmaz. yoldan geçen birini davet edesi gelir insanın.
yanlızlığın başlıca belirtisidir. masada en kral yiyecekler olsa dahi paylaşacak biri olmadı mı bir faydası yoktur.
Açık büfe kahvaltıların olmazsa olmazıdır. Günlerden pazar, viaport crown plaza ya açık büfe kahvaltıya gitmişim paraya kıyıp. Sevgilini götürsen, açık büfeye verdiğin parayı kurtarcam düşüncesiyle tüm hafta aç durmuşum, tabii ki tabağı tepeleme doldurcam. Bu sefer kız diyecek ki bu ayıyı ben nerden buldum. Karizma reset. Erkeklerden bir arkadaşı götürsek tüm haftanın stresini atmak için kahvaltıya çıkmışım, bık bık bık, öyle oldu böyle oldu, durmadan konuşup kafamı sikecek yada eline gazete alıp sus pus oturacak, mal mal kahvaltı yapacağız, o da olmaz. En iyisi tek başına git yap kahvaltını, hem elit mekanda elit hatunlar vardır oradan ayıklarsın birini, hiç olmadı sıçana kadar yiyip, tüm haftanın yorugunluğunu atıp dingin bir bedenle yeni maceralara yelken açarsın.
zorunluluktan yapılan kahvaltıdır. Sırf ilaçlarımı almak için yapıyorum. Çok tatsız be.
Alışkanlık haline getirdiğim durum. Hergün tek başıma yapıyorum.
hiç kahvaltı yapamamaktan daha iyidir.
Yılın altı ayı tekrarladığım bir eylemdir.
soğuk sabahlarda ekmek almaya gitmek ve kahvaltı hazırlamak da buna eklenince çok da keyifli olmayandır. yalnızlıkla felan ilgisi yok bu durumun. büyük bir keyifle dilimlediğin yumurtanın tuzunun eksik olduğunu hissettiğinde masanın öte ucunda bunu uzatacak kimsenin olmaması ya da onu gidip oradan almak bu işin o kadar da güzel olmadığının resmidir. insana keyif veren tarafı ise, kahvaltı detayını ortadan kaldırdıktan sonraki çay ve sigara faslı. artık yapmak istediğin işlere tok karna ve elinin altında sıcacık çayla motive olabilirsin rahatlığı da başka bir güzel yanı. bütün aile kahvaltıya oturduğumuz, yiğenlerin halının üstüne çaydanlığı devirdiği komik ve gürültülü sabahlardan bugünlere bir çok şey değişmiş yalnız. bunu kesinlikle fark ediyorsun.
Ne kadar kallavi bir kahvaltı yaparsanız yapın hep bir tarafınız aç kalkacaktır sofradan çünkü biri şart.
Doyurmaz.
Sabahın erken saatlerinde yapılır genelde.
Serçe parmağı sehpaya vurmak ile eş değerdir. Can yakar.
poğaça ve çay la yapılması tavsiye edilendir, yok çaya da üşenilirse nescafe olur ki bu daha da dramatik görüntüye sebep olur.
yıllardır yaptığım şey. hiç can falan yakmaz. çok şiyapmayın.
Keyifsiz kahvaltıdır.