1. 1.
  çayın etkin maddesi
  3 ... verbascum
 2. 2.
  çay yaprağında bulunan temel alkaloittir. yapısı kafeine benzer. idrar söktürücü, kalp kuvvetlendirici, ağrı kesici etkileri vardır.
  1 ... syda
 3. 3.
  kafeinle aynı molekül bileşimine sahip olan madde.
  ... ad lucem
 4. 4.
  kahvede kafein neyse, cayda da budur. vucuda bir sekilde girmezse delirtir, bas agrisi yapar, agri kesici icersin gecmez. ama cayi ictiginde aninda kesilir, beyninizde bir bolgeyi tamamen etkisi altina almissa kurtulusunuz yoktur.
  1 ... calemityceyn
 5. 5.
  coilover, amortisör ve amortisör yayı konusunda aşmış tuning markası.

  http://www.arctic-racing.com/media/TeinSus1.jpg
  ... jamall
 6. 6.
  Vücutta suyu tutmama özelliği olan madde. Su kaybını artıran özelliği vardır.
  2 ... conspirator
 7. 7.
  çayda bulunur, sinir sistemi üzerinde etkin rol oynar. bağımlılık yapar. alınmadığı taktirde baş ağrısı yapar. harareti alır ve dolayısıyla terletir. beyne fazladan oksijen gönderir ve bilinci açmasını sağlar. damarlara ve kalbe faydalı olduğu gibi bazı kanser türlerine de düşmandır. insan vücudunda suyu tutmadığı için sık sık ihtiyaç molası vermenizi sağlar yani böbrekleri çalıştırır. ailecek severek kullanıyoruz efendim.
  1 ... heyecanli patates
 8. 8.
  kahvedeki kafeinin çayda bulunduğunda aldığı isim. üçlü metil ksantin grubundan oluşur. ikili metilden oluşanı ise çikolataların içinde yer alan teobromindir. metillerin uzaydaki moleküler dizilimde zincire farklı noktalardan bağlandığı yapıya ise teofilin denir.
  1 ... fernweh