bugün

ömür boyu yargılanmaya mahkum edilenlerle aynı derecede mağdur olan engelli kıza karşı yapılan savunma.
adalet tecavüze uğrarken bağırmamış sanırım baksanıza kimse farkında değil dememe yol açan önerme.
zihinsel engelli bir kadına tecavüz eden, insan dışı varlığın " bağırmamış, rızası var " raporuyla tahliye eden, zihinsel engelli bir adli tıp'a sahibiz..!
(bkz: ingiliz yargıçtan hukuk dersi)
'“19. yüzyıl boyunca birçok cerrah, bir hayvan üzerinde operasyon yapmadan önce alışılmış bir şekilde ses tellerini kestiler. bunu, deney sırasında hayvanlar ses çıkarmasın diye yaptılar.deneyi yapanlar ses tellerini keserek aynı zamanda gerçeği yadsıdılar -sessiz bir hayvanın acı çekmediğini varsaydılar- ve bunu kendileri doğruluğunu kabul ettikleri bilgileriyle doğruladılar.
hayvanın çığlıkları onlara zaten bildikleri bir şeyi, karşılarındaki yaratığın bilinçli, hisseden ve operasyon sırasında eziyet edilmiş bir varlık olduğunu anlatacaktı.”
susuyor olmam, acı çekmediğim anlamına gelmez…'
tarık tufan
oradaki sorumluların ağızlarını bağlayıp tecavüz ettikten sonra, " bağırmadılar" diyerek serbest kalmanın tadına varmak istememe sebep olmuş olaydır.
hükümet yargıya tecavüz ederken, yargı bağırdı mı sorusunu akla getiriyor. yazık çok yazık.
işte yargının bir rezilliği daha ve ben artık bunlara tepki bile veremiyorum.
ee şimdi bu kadına isteyen tecavüz edebilecek ve ceza verilmeyecek öyle mi ?
ben o kararı veren hakimin yaşlı annesini var ise engelli akrabasını tanımak istiyorum.
(bkz: ingiliz yargıçtan hukuk dersi)
tecavüze uğradığı halde bağırmayan bir halka sahip ülkenin adli tıp ve adalet kurumlarınca verilen karar. başka bir şey beklenemezdi zaten.
karısına ağzını bantlayıp veya silah dayatarak tecavuz edilmesi gereken hakim kanaati. peki hakim bey ölüm korkusu olabilir mi bu bağırmamanın sebebi? o şekilde de tecavüz değilse ev adresini tabep ediyoruz lütfen.
tecavüz suçunun hukuka uygun olması için rıza şarttır.

eğer bağırmaması rızası olduğu unsuruna götürüyorsa bizi o zaman suç oluşmaz.

bilip bilmeden konuşmayın ergenler, bitti.
zihinsel engelli rapor özetidir.
hakimlik sadece kitapta yazanı ezberleyip lap lap uygulamak olsaydı o zaman doğru olabilirdi bu karar. ama olay belli, göz var izan var, böyle hakimlik mi olur lan?
Zaten olayın tecavüz olduğunu anlamanın başka yolu yok abi. Yıl olmuş 2012(biliyorum çok klişe bir laf ama) güya teknoloji falan da gelişti ama olayın tecavüz olduğunu sadece mağdur bağırıyorsa anlayabiliyoruz. Bu konuyu böyle tabulaştıran,konuyu toplumdan soyutlayan zihniyetin de allah bin belasını versin o zaman. Kafamızı kuma gömmekten vazgeçelim artık. Hangi devirde yaşıyoruz?Allahını seven üstüme toprak atsın ya. Bu nasıl bir kafa? Bu örümcek kafalıların sağlayacağı,sağladım dediği adaletin ülkeye,vatana millete bir faydası olabilir mi? Bunlar mini etek giyen kadın tecavüzü hakediyor kafasında yaşayan insanlar.

Tekrar yazıyorum sonuna kadar da yazacağım. Tecavüz aklen sağlıklı olan bir insanın girişeceği bir eylem değildir. Olamaz da. Bu insanların yani tecavüz edenlerin kliniklerde tedavi görmesi,toplumdan uzaklaştırılması lazım. Bunlar sadece kadına değil çocuğa,yaşlıya,bebeğe,eşşeğe hatta damacanaya tecavüz edebilecek sapkınlıkta bir kafa yapısına sahip insanlar. Bu hastalıklı düşüncelere sahip olan ve bu düşüncelere sahip olanları koruyan kişilerin de toplmdan soyutlanması gerek. Türkiye'nin suçluya hakettiği cezanın verilmedği bir adalete ihtiyacı yok.
Araba çarpan insan, 'yandım anam' diye bağırmıyorsa, aslında ona araba çarpmamıştır.Şöförün ne kabahati var(!)
bu ülkeden gitmek için -ardına bakmadan gitmek için- bir sebep daha! mağaralarda yaşanırken bile bu kadar aciz olmamıştı insanlar sanırım. bu nedir akıl almaz, saçmalık... bu tarz olaylardan ötürü utanıyorum bu ülkede yaşamaktan.
tanım: tc adalet sisteminin zırvalarından biridir. oha'dır.
bir yandan tecavüze hadım cezası uygulayacağız sözlerini duyup bir yandan da böyle abes durumların oluştuğunu görmek insanlıktan çıkılmışlığı gösteriyor olsa gerek.

ayrıca;

şimdi anladım nuri abimizin gazoza uyku ilacını neden attığını dedirten olay.
ülkemiz adalet sisteminin uygulamış olduğu ilkel mantık, hatta ilkel mantıksızlık.
21.yy türkiyesi kısaca.
liseli serap için "tecavüze uğradı" diyen çakma insancıları açığa çıkarmış vaka.
oldu anasını satim , kız alıcak koynuna sonrada sevgilisi tekmeyi basınca polise gidip "tecavüz etti" diyecek. sonra bir de karlı çıkacak he? yok öyle canım benim.
hukuk fakültelerinde 200 öğrenciyle ders yapılan bir ülkede gayet normal bir durum. bu şartlarda* suç olması anormal olurdu.
psikolojiden zerre anlamayan, her insanı bir tutan, bilimden uzak, kör mantıkla yaşayan bir adalet sisteminin sonucu. ne bekliyorduk ki. işin daha kötüsü buna hak veren insanların çıkması olur. bu nasıl bir sindirme, insanlar nasıl bu kadar çabuk kabullenebiliyor bu duruma aklım almıyor.

okendinibiliyornotu: sen tecavüze uğrarken bağırdın sanırım. işin ilginci hoşuna da gitmiş belli ki.
bunu bahane eden yargı sisteminde çalışan vatandaşların ağızlarını bağlayıp gerekli işlemler uygulanmalıdır.
bağırmadığı sürece sorun yok zira.
belki açıkken de bağırmaz tabi bu tartışılır...
türk adalet (olmayan adalet) sisteminin, insanın tüylerini ürperten utanılası kararıdır.