1. 1.
  dinin teblig edilmedigi ucra kabilelerde yasayan medyadan habersiz insanlarin cehennemde yanacak olmasi durumudur. tanri teblig etmedigi bir dini neden sorgulama firsati vermeden bu insanlari cehenneme gonderir? sorusu bu konunun icerigidir.
  1 -4 ... mental half life
 2. 2.
  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  yanmayacaklardır. hesap günü geldiğinde sadece yaptıklarının hesabını verecekler, sonra da yok edileceklerdir.
  -2 ... darkranger
 3. 3.
  bilmeden sallamanın top yaptığı başlık. dinde buna özellikle yer ayrılmıştır ki; insan bilmedğinden sorumlu değildir. ve dini bilmeyen insan bilmediği için sorumlu olmayacak cehennemde yanmayacaktır. sadece eğer bir kısmı bile olsa tebliğ edildiği kadarıyla hesap verecektir mahşer gününde.
  1 ... perfectman
 4. 4.
  uludag sozlukten uzak insanlardir. sozluge bir girseler kim cennete gidicek kim cehennemde kulbasti olacak hepsini ogrenirler. zira baska muhabbet yok cunku. eminim zebaniler bile sol frame deki cennet cehennem yorumlari hakkinda bizim kadar bilgi sahibi degildir.
  ... dydyma
 5. 5.
  allah ın kelamı değildir.
  bildigin kadarından sorumlusundur her zaman. fakat bu 'bildiğin' kısmı imkanı oldugu halde sorgulamayan, allah ı aramayan kişiler için kurtarıcı olmayacak. 'ben bilmiyorum o zaman yanmam hehe' diyerek kurtulamazsın yani.
  sadece medeniyet dediğimiz şeyin hala ulaşmadıgı yerlerdeki insanlar için böyle bir sorumluluk yoktur. 'türkiye ya da iranda da medeniyet yok, onlar da sorumlu değiller yani' gibi salak bir önermede bulunursan da, artık kafa göz dalarım.
  hala kızılderili tadında yaşayanların bulundugu ülkeler var dünyamızda...

  ayrıca inanmıyorsan, ya da bi bok bilmiyorsan git ateistliği ya da ne bileyim ne boksan onu savun! burda ne işin var yahu...
  ... limanla kavgali isyankar kaptan
 6. 6.
  zorunlu tanım: vallahi bu olay çok kafa karıştırır.

  netekim bendeniz de bunu ortaokulda din hocama sorup "onlar cehennemde yanmaz. dinden haberi olmayanlar ahlaklarına göre değerlendirilir." demişti. "peki bu ahlak neye göre değerlendirilecek?" deyince "her kişinin içerisinde bir tanrı inancı, bir vicdan ve bir ahlaklılık bulunur. allah bu haber edinemeyecek kişileri yaratırken kendinden haberdar ederek yaratmıştı zaten." demişti.

  rasyonalist açıdan bakarsak insanı daha çok agnostizme iten bir sorudur. dogmatizme güvenen biriysek yeterli cevaptır bence.
  ... bir dakikanizi alacagim canim
 7. 7.
  bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan birey sıçması.
  -1 ... umberto da silva junior
 8. 8.
  sistem hatasıdır. yetkili firma en kısa zamanda telafi edecektir.
  -1 ... soytari kral
 9. 9.
  başlıkta adı geçen tebliğ ulaşmamış gruplardan birisi de geçtiğimiz yıl brezilya'da su yüzüne çıkmıştı.

  http://www.milliyet.com.t...ticleID=761017&PAGE=1

  kendileri islamın ve imanın şartlarını yerine getirmediği için öte dünyada nasıl bir akıbet ile karşılaşır bilinmez tabii ama durum gösteriyor ki tebliğ ulaşanların da durumunun pek iç açıcı değil.
  ... darksideofthepink
 10. 10.
  ulaşanlar da görülmektedir...*
  ... impala