bugün

recep tayyip erdoğan'ın halkın yarısının oyunu alıp başbakan olmasını hazmedemeyen, onu makamından indirebilmek için vatan hainleri ile ittifak yapabilme cüretini gösteren ilkesiz, şehvet ve para düşkünü ilginç yaratıklardır.

arkadaşım bu adamı kişilik olarak sevmeyebilirsin, politikalarını beğenmeyebilirsin ama cumhuriyet ve demokrasi ilkelerinin var olduğu bu ülkede darbe kışkırtıcılığı yapmak kusura bakmayın ama şerefsizliktir. adamsan eğer bu halk seni zaten seçer başbakan yapar, demek halk seni istemiyor sevilmiyorsun.
Hazetmemekten değil zulümlerin efendisi olduğu içindir. insanların bana dokunmayan yılan bin yaşasın şiarıyla ses çıkarmamasından dolayı, faydası dokunduğundan dolayı, acıyı tatmadığından dolayı yükseltirler zulmün efendisini ve bi nevi ortakları olurlar. Ece temelkuranın deyişiyle siz ne zaman bu kadar zalim oldunuz?
kul hakkı yetim hakkı yiyen, yalan söyleyen, insana değer vermeyen, yandaşını kayıran, ülke mallarını önüne gelene peşkeş çeken, vatandaşın vergileriyle ceplerini dolduran, teröristle iş birliği yapan, ülkenin altını üstüne getiren, vs. bir adamın ülkeyi yönetmesini hazmedemeyenlerdir. hazmeden buyursun hazmetsin. sikildikçe tekrar domalanlardan değiliz biz.
aynı zamanda bazılarının "yazar" olmasını da kabul edemeyenlerdir. kanımıza dokunuyor bu kadar kul hakkı yiyip de kendini peygamber gibi göstermeye çalışanlar ne yapalım yani!
hazmedenlerden daha ileri göruslu olan insan tipleri ..
(bkz: akp sözlük temsilcisi)
sırf akpartiye üye olduğu için düşük diploma puanı ile devlet hastanesine doktor olanları biliyorum.
ben olsam bende seçerim.

cahil insanı bir kilo makarna ile kandırabilirsin, hadi benide kandırdın ya allahı!...

işte allah havale ediyoruz biz.
sorumsuz halkına rağmen yine onların geleceğini düşünen şeref sahibi insanlardır. akp ile 100 yıl geriye gideceğime darbe ile 10 yıl geriye gitmeyi tercih ederim.
o kadar yaptıkları şeyleri geçtim sadece zorunlu sağlık sigortası rezilliğinden bile hazmedemez insanlar. bir tanıdığımın 4 çocuğu da okumuyor. ve her birine 106 tl aylık zorunlu sağlık sigortası saçmalığını geçirdiler. adam chp li diye midir bu? ülke ekonomimiz isterse dünya 1. si olsun. insanların ne bokuna yarıyor acaba akpli insan?. galileo da dünyanın yuvarlak olduğunu söylediğinde diğerleri siktir pezevenk demedi mi? ülkenin isterse 100 de 95 i akp ye oy versin. çok mu harika bir parti oluyor oyu fazla diye? millet açlıktan geberiyor. çevremde bin tane adam var: akp çok dindar onun için veriyoruz diyorlar. dinle ülke mi kurtulur? gidin oy verin ben hazmedemiyorum rezil ülkemizin rezil (baş)ımın bakanına.
işinize geldiği zaman biz şeriat istiyoruz, gelmediği zaman bu ülkede cumhuriyet var demokrasi var. Biz sizin bu iki yüzlülüğünüzü hazmedemiyoruz. Yalanlarınızı, dolanlarınızı, yandaşlarınızı kayırmalarınızı, onlarca bok yiyip o bokun içinden hiç bi bok olmamış gibi sıyrılmalarınızı hatta sıyrılırken başkalarına bok atmalarınızı ve varlığınızı hazmedemiyoruz.
ülkenin kurucusuna düşman, temel dinamiklerine düşman, hatta küçükken şeker vermeyen bakkala bile düşman, sadece kendisi varmışcasına yaşayan bir adam, bilgisi yetersiz, kültürel iştirak konusunda yetersiz, orta doğuda ahkam kesmeye yetkisiz bir başbakanı kim nasıl hazmediyor, hazmedenler açıklasın.

yaptığı icraatların herhangi birisi başka bir ülkede tek başına hükümeti düşürmeye yetecek kadar skandal yaratacakken bizim ülkemizde nasıl oluyor herkes trene bakar gibi olan biteni izliyor aklım almıyor.
ülkenin kalan yarısıdır. aslında kendisi de hazmedemiyor bence iktidara geldiğiyle şimdisi arasında milyonlarca fark var. yaşlandı, göz torbaları suratının yarısını kaplamış, saçları beyazladı, sağlıgı da eskisi gibi değil. yaptıklarını sadece biz değil kendisi de hazmedemiyor olmalı ki ne hale geldi.
toplanıp başkan 'a gitseler meyveli sodayı veto etsede, sade soda bütçesini onaylayacak başkanı hazmedemeyenlerdir.
doğrusu, tayyip erdoğan ın başbakan olmasını değil 3. dönemde kendisi ve partisinin türkiyenin tek sahibi gibi davranmasını hazmedememe durumudur. evet koşulsuz şartsız sırf kendi çizgisinden farklı diye ak partiye sövenler vsr. ama unutmayın siyasi yelpazenin her tarafında bu tür yobazlar vardır. ak parti 1. döneminde masum gözüküyordu, en radikal solcuların bile sempatisini kazanmayı başardılar yeri gelince. 2.dönemde çizgileri sertleşti. ve şimdi 3. dönemde 2002 deki ak partiden bambaşka bir parti var ortada. yandaşlarını bile bazı politikalarıyla isyan ettiren bir oluşuma kayıyor. sorun bu.
kıdem tazminatı rezalatinden sonra birşey hazmetmek isteyenlerin üstüne kireç döküp ıssız bir adaya gömmek galba sağlık açısından eniyisi olur.
hatta bence hazmedecek kadar akıl fukarası olanlar hiç kıdem tazminatı hatta maaşda almasın. allah pardon tayyip adına çalışsınlar.
tayyip erdoğanın başbakan olmasını hazmedememekten ziyade tayyip erdoğan'ın yaptıklarına hazmedemeyen insanlardır bunlar.
at gözlüğü takan insandır. görüpte görmezden gelen ikili kişiliktir.
- şehir tiyatroları ile uğraşmak,

- thy grevi, ve sonrasında yaşananlar,

- sezeryanı yasaklamak,

- kürtajı yasaklamayı denemek,

- dindar nesil yetiştirme derdinde olmak,

- kendinden olmayan herkesi düşman kabul etmek,

- özel yetkili mahkemeler,

- ergenekon davası,

ve daha niceleri. bu ve bunun gibi bir çok sebepten dolayı evet artık bende hazmedemiyorum, hazmetmeyeceğim.
(bkz: litresi 4 milyonluk mazottan göte sürüp sikmek).
biziz. biz kimmiyiz? atatürk'e inanan türk gençleriyiz. gülene güleriz.
hazmedemeyen değil bunu halkına ve ülkesine yakıştıramayanlardır. devletin kimlerin eline kaldığını görüp üzülenler, halkının bu kadar aptal olduğuna hala inanamayanlardır. gelecek için hala umut eden, sadece kürsüye çıkıp allah dedi diye bombok giden hayatlarına rağmen mevcut hükümete oy vermeyenlerdir.
sözlükte sayıları oldukça fazla bulunan insanlardır. kendilerine beypazarı tavsiye edilir.
(bkz: insanları kızdırmak için ortaya başlık atmak)
Vatanın elden gidişini hazmetmek değildir.