bugün

Gölgelerin gücü adına! ne saçmalıyorsun sen ha.
görsel
ateist olmaya sebeptir.
(bkz: Zilullah)
konuş damat konuş taşaklar işe yaradı denilesi durumdur.
başkan olmak isteyen bir gölge olabilir. "gölge etmesini başka ihsan istemem (A.Davutoğlu)"

(bkz: zillullah)
Agir orusbu cocuklarinin actigi entridir .
(bkz: troll mü oldugunu düşüyon lan Sen yavşak)
arkadaşın haline gülsem mi ağlasam mı bilemedim. "kullanın şu beyin denilen şeyi" dedirten durum.
büyük günahlardan biri olan şirk koşmak akp ile moda oldu maalesef. anlaşılan bu durum tayyip erdoğan denilen zatın da hoşuna gidiyor. birisi allah'ın gölgesi der, birisi çıkar allah'ın tüm sıfatlarını taşıyor der, birisi de allah'ın ayetiyle kafa bulur; bakara,makara der, başka bir tip de tayyibi üzen allah'ı üzer der, öteki başbakana dokunmak bile bence ibadettir der;
ben de diyorum ki tümünüzün allah bin türlü belanızı versin..

şirklerin tam listesini yazmış bir arkadaş sözlükte, devamı için inceleyin:
http://www.uludagsozluk.c...yanları-sıralı-tam-liste/
Düşüncesiyle iğneyle uyutulması gereken bok sıçması. Allah'ına senin ben.
saptırılmış bir önerme.

gölge olsa hakikaten duramazsın, durmazsın da. o gölge filan değildir. ha gölge oyunu da olabilir amma ve lakin herkesin hayatına kimse karışamaz.
Akepelilerin inandiği ya da inanabileceği gerçek.
(bkz: yok deve)
yuh artık o da bizim gibi insan.
kesinlikle öyle...ama ...diplomasi sahte işte, bi o var...bi de diploma işi olmasaydı...öyle olunca tam gölge olmuyo, götüsü biraz güneşte kalıyo, sanki.
Birine inananın diğerine de inanması olasılık dahilinde olan önermedir.
Her şekilde diyojen'in söyledikleri geçerli:
Gölge etme başka ihsan istemem.
allahu ekbeaaaaağğğr dedirtmiş güzel bir sözdür.
Benim anlamadığım bu adam halk oylamasıyla seçilen ilk allah mı?

Ben mi bilmiyorum.
Belki bu başlık troll ama ciddi manada onu bu konumda tutan insan var.
kanuni'nin fransa kralı François'e yazdığı mektupta kendini tanımlamak için kullandığı "allah'ın yeryüzündeki gölgesi" tanımından araklayarak rte'ye yapıştırmış yazarın ifadesidir.

"Ben ki, Sultanlar sultanı, hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allah’ın yeryüzündeki gölgesi, Akdeniz’in ve Karadeniz’in ve Rumeli’nin ve Anadolu’nun ve Karaman’ın ve Rum’un ve Dulkadir Vilayeti’nin ve Azerbaycan’ın Acem’in ve Şam’ın ve Halep’in ve Mısır’ın ve Mekke’nin ve Medine’nin ve Kudüs’ün ve Diyarbekir'in ve Kürdistan'ın ve bütün Arap diyarının ve Yemen’in ve daha nice memleketlerin ki, yüce atalarımızın ezici kuvvetleriyle fethettikleri ve benim dâhi ateş saçan zafer kılıcımla fetheylediğim nice diyarın sultanı ve padişahı Sultan Bayezıd Hân'ın torunu, Sultan Selim Hân'ın oğlu, Sultan Süleyman Hân’ım. Sen ki, Françe vilayetinin kralı Françesko (François, Fransuva)’sun."

burada kanuni imparatorluğun gücüyle fransa'ya meydan okumaktadır. eğer günümüzde rte böyle bir tanım yapsa adı gene François olan François hollande'ye fena makara konusu olurdu. daha dün de telegraaf gazetesi rte'yi goril kılığına soktu, hangi gölgeden bahsediyorsun diye sorarım. allah'ın yeryüzündeki gölgesi mi yoksa karikatürlerin yeryüzündeki imgesi mi?

http://www.cumhuriyet.com...a_basini_cildirtacak.html
ne kadar küçükmüş lan..
Cehapeliler istediği kadar inkar edebilir. Hiç şüphesiz ki;
(bkz: göklerden gelen bir karar vardır)
ve allahu teala nurunu sizler isteseniz de istemeseniz de tamamlayacaktır.