bugün

her fırsatta tavla oynamak isteyen kız modelidir. ama her fırsatta! çıkarsınız mesela güzel güzel çay çorba içmek için, bir kafeye oturursunuz, dakika geçmez başlar;

- yaaa hadi yaa tavla oynayalım n'oluuur ama bak çok güzel oynuyorum hem saymıyorum da artık...

+ ya yapma allah aşkına bi soluklanalım?! bi dur yeni geldik!

- yaa ama yaa hadi nazlanma hemen... 1-2 el sonra bırakırız zaten hadi iste tavlayı...

+ ööf ya iyi tamam!

neyse oynarsınız 1-2 el, tavlayı bilmediğinden yanlış oynar pulları, susarsınız bir şey demezsiniz.-deseniz bile kendisine karışmamanızı söyler göt gibi kalırsınız zaten, mına koduğum 40 yıllık tavla ustası sanki! karışmaymış...-

evlere dağılırsınız, sosyal paylaşım sitesine girdiğinizde o da oradadır ve muhtemelen sanal ortamda tavla oynamaya çalışmaktadır. size sarar tekrar;

-naber? hadi gelsene tavlaya?..

+ iyidir ya yok sen takıl, benim işim var zaten...

-hahaha korktun di mi? korktun sabah gördün iyi oynadığımı korktun işte hahahah...

korkmadım deseniz de fayda etmez, çenesinden kurtulmak için mecburen oynarsınız, yine kanser olursunuz...

kısacası bu kız modelinden kurtulmanın tek yolu, en başında tavla öğrenmesini engellemektir. eğer öğrenirse, sıçtınız. uzaklaşın, koşarak...
kendisi verilip yenisi ile değiştirilmesi gereken modeldir.
sevgilisinin beynini siken kız modelidir. o sevgili öğrettiğine pişman olur.
kapatma tuşunu aradıgım kız modelidir, ama yok.
özellikle erkek yoğunluğunun tavan yaptığı bir fakültede tavla öğrenmek 'zorunda' olan kızcağızdır, öğrenip zar bile tutacaktır,inanın.
konuşmayı yeni öğrenen kız modelinden farkı yoktur.
araba kullanmayı yeni öğrenen kız modelinden daha vahim değildir. tavlada delirtebilir ama araba kullanımında inanın bana adamı katil eder. *
hemcinsim olsa da nefret ettiğim kız tipidir. tavla oynamaya çalıştığı insana acıdığım kadar kimseye acımam. *
insanı tavladan soğutmaya birebirdir. ya bu zar 6 6 geldiğinde düşeş oluyo ama 2 6 da düşeş oluyo, anlamadım gitti.
erkekleri etkilemek için tavla öğrenmiş olması olasıdır.
heyecanlıdır, şirindir.
içinde bulunduğum güruhtur lakin ki çok ısrar edilmedikçe oynamak istemem oynama talebindeyse hiç bulunmadım.*
(bkz: ben)
ofsaytı öğrenmek isteyen kızın kaynıdır.
öğrensin öyle gelsin çekilmeyen kızdır efendim.