bugün

tatvan'da kim niye darbe yapsın a.q? Bu haberlerin amacı nedir? Hadi Tatvan'da tankları yürüttün, kaymakamı rehin aldın, ilçedeki okulları, telekom müdürlüğünü ele geçirdin, eee? Sonrası? Tatvan ele geçirildi diye Türkiye'de darbe mi yapılmış sayılacak? Olum öyle her duyduğunuza inanmayın lan. Orda olan başka birşeydir, darbe deyip heyecan yaratmaya çalışıyorlardır.
orada uludağ sözlük yazarı olup vatani görevini yapan kardeşimiz var.
umarım sıkıntısı yoktur.

not: herhangi bir sıkıntı yokmuş. kışlada da hareketlilik yokmuş. geçmiş olsun.
muhteşem bir birlis ilçesi. izmir çeşme'nin doğudaki hali.
canım ne zaman sıkılsa, arabaya veya minibüse atlayıp gittiğim şehir.
denize bakıp, uzaklara daldığım..

alışkanlık olmuş canım ne zaman çok sıkılsa bir şeylere ya deniz kenarına, ya yaylaya çıkasım gelir.
daha önce mersin'e giderdim. sonra memleketten biraz uzaklaşınca iskenderun'a gitmeye başladım.

şimdiyse iskenderun'un yerini tatvan aldı.

sonuç olarak bağlı olduğu bitlis ve diğer bitlis ilçelerine nazaran güzel bir şehirdir.

görsel
kışın, küçük nemrutun ( dağ, zirvesinde sıcak ve soğuk volkanik göller barındırmaktadır) zirvesinde van gölü manzarası eşliğinde kayak yapmanın tadına varmadan ben yaşıyorum diyenlere gülümsemeyle cevap vermekteyim..yok böyle bir doğal güzellik..
şu sıralar 1 şeyler oluyor da hadi hayırlısı..
Aklımda küçük dükkanlarından yayılan ağıda benzeyen kürtçe türküleriyle yer eden ilçe.
bitlis merkezi yanında kasaba bırakan şehir. bitlis ilçesi.

bitlis'ten hem büyük, hem modern, hem gelişmiştir. van gölüne kıyısı vardır. dolayısıyla sahil şeridi de vardır.
bitlis'e göre her türlü olanağı mevcuttur. alışveriş merkezi, sineması, kafeleri..

bitlis ilinin asıl merkezidir.
çarşamba günü gidecegim ilçe. cok guzel olduğu rivayet ediliyor. bakalim nasilmis.
Sahil kenarına derli toplu cafeler, etkinlik alanları yapılırsa gölden daha iyi faydalanabilir.
Şuraya bi bilen OrdAn birşeyler yazsın aydinlatsin.
fuar alanında olmak vardı şimdi..van gölünün kenarında, siphan'a karşı, küçük nemrut'un yanıbaşında...

(bkz: tatvan doğu anadolu fuarı)
doğu anadoludaki en güzel ilçelerdendir kesinlikle. eğer yazın bunalmak hissi çökmüşse üzerinize rahatlamak, serinlemek istiyorsanız çok iyi bir antidepresan ilaç gibidir.

van gölüyle beraberlik yaşayan yerlerden ve hala hakettiği yerlerde olmayan bir turizm merkezi. değerlendirilebilirse doğu anadolunun cazibe merkezi olması işten bile değil.

not:memleketim.
kışın elektriği bolca kesilen ve elektrik kesildiğinde suyuda beraberinde kesilen bir yerleşim yeridir.
bir zamanlar özgür kız reklamlarının çekildiği bitlis'e bağlı manzarası hoş ilçe.