bugün

karısının düşerek öldüğü sahnede duygulanıp ağlamıştım o sahne ölümünü görmesi verdiği tepki çok gerçekçi bir oyunculuktu.
kadir inanır'ın günümüzdeki algısını belirleyen filmdir. tatar ramazan karakteri olmasa, muhtemelen müjdat gezenle kardeş oldukları, serseri topçu imajını kolay kolay üzerinden atamazdı.
türk sinema tarihinin dram gerilim alanindaki en iyi filmlerinden biri.
90'lı yıllara damgasını vuran bir eserdir.

ramazan efsane olmuştur lakin sevdiceği yoktur artık.
başyapıttır..

filmin sonunda tatar ramazan ı yazıyla anlatırlar..

nam-ı 70 vilayet 700 ilçede srmüştür diye bitirilir..
olsada izlesek dedirten ikinci tatar ramazan filmi. türk sinemasının kilometretaşlarındandır.
o kadin duvardan dusmek zorunda miydi be, psikopatca bir senaryosu olan filmdir.
o zamandaki bir filme göre bayağı iyi. replikleri de efsane olmuştur.

"benim adım tatar ramazan. ben bu oyunu bozarım!"
"bana esaslı bir bıçak hazırla. hasmıma sallayınca dönmeyen cinsten olsun. çünkü ben bir adama 2 bıçak sallamam."
"burada vurulacak birisi vardı, onu da ben vurdum!"
(bkz: tatarramazan3cekilmeli com)
bu film polyanna ormanda ile aynı yerde çekilmiştir. artık düşünün tatar amca naptı polyanna'ya.
(bkz: benim adım tatar ramazan ben bu oyunu bozarım)
kadir inanır ın "benim adım tatar ramazan. ben bu oyunu bozarım." diye kükrediği süper film.
ilerleyen yıllarda serinin diğer bölümlerinin de çekileceğine inandığım Türk filmi dir.

(bkz: Tatar Ramazan Paris te)
(bkz: Tatar Ramazan Tatilde)
(bkz: Tatar Ramazan Uzayda)
(bkz: Tatar Ramazan Askerde)
ahmet kayanın müziği ile seyrine renk kattığı bir türk filmi.
komik bir sansür girişimine sahne olan güzel bir türk filmi.
(#1434741)
an itibariyle trt 1' den izlenebilen filmdir.
tatar ramazan filminin devamı niteliğindedir. yönetmenliğini melih gülgen in yaptığı, 1992 yılında çekilen filmde kadir inanır, hayati hamzaoğlu ve yıldırım gencer oynamışlardır.