bugün

Tasavvuf islam'a çok sonları sızmış olan panteist bir dindir, dolayısıyla islam ile hiçbir ilgisi yoktur. Fakat bu ögretinin üyeleri islami terimleri dillerinden düşürmedikleri için malesef çoğu insan tarafından dini bütün kimseler sanılırlar. Cübbeli bu durumun en iyi örneğidir.
Bu başlıkta Cübbeli'den tek farkı cübbe giymemesi olan, temelde cübbeli ile aynı kafa yapısına sahip, cübbeli ile aynı ögretiye hizmet eden ve cübbeli ile aynı kaynakları kullanan sözde entelektüel tasavvufçulara bakacağız.

tasavvufun en temel ögretisi asketizimdir. asketizm, panteist dinlerde çok görülür, kısaca şu anlama gelir: acı çek ve olgunlaş!

bazen haberlerde görürüz, bilmem kaç yıldır hiç konuşmayan ya da yemek yemeyen budist, bilmem kaç yıldır havaya kaldırdığı elini bir daha hiç indirmeyen hindu, dergaha kapanıp bilmem kaç gün hiç dışarı çıkmayan tasavvufçu vs...

işte bu birbirlerinden farklı sanılan dinlerin saçmalıkları, temelde aynı motivasyon kaynağına sahiptir: asketizm.

hepimizin aşina olduğu bir deyim vardır; "bir lokma bir hırha". tasavvuf deyince akla gelen ilk söz budur hatta. yine temeli asketizme dayanan bu söz, kişinin asgari; hatta sefalet derecesinde yaşamasını öğütleyen şaçma sapan şeytani bir sözdür.

işte bu başlıkta kısaca tasavvufçular, kendi ögretilerinin "bir lokma bir hırka" prensibine ne kadar bağlılar onu inceleyeceğiz. bakalım gerçekten öyle mi? yoksa "bir villa bir adriana" mı görelim...

Şimdi forbes'e göre en çok kazanan türk yazarların içindeki tasavvufçuları inceleyeceğiz. entry sonunda kaynak verdim.

kendisine yenicağ dervişi diyen şu dini bütün metin hara'ya bakalım önce: görsel

şimdi de bu herifin medyaya servis edilen (kesinlikle pazarlanıyor) adrina lima ile verdiği pozları hatırla. şimdi de bu dolandırıcı tasavvufçu sapığın 2016 kazancına bakalım:

Metin Hara

2016 kazancı: 369 bin TL

Baskı adedi: 90 bin

Cirosu: 2.460.000 TL

şu anki kazandığı parayı varın siz düşünün. internethaber'e göre bu sapığın kazancı 6 küsur milyona ulaşmış:
http://m.internethaber.co...foto-galerisi-1793495.htm

dolandırıcı metin hara'nın hangi yöntemleri kullandığıyla ilgili ifşa makalesi: http://bilimoloji.com/new...klari-bosa-cikan-umitler/

gelelim diğer dolandırıcı tasavvufçuya, bakalım bir lokma bir hırka prensibine uyuyor mu, yoksa göbek mi yapmış?..

Uğur Koşar

2016 kazancı: 429,5 bin TL

Baskı adedi: 152 bin

Cirosu: 2.863.000 TL

bu adamın kendisine boşanma davası açan eşinin iddiası: “Kocam ilkokul mezunu bilgisayar tamircisiydi. internetten araştırıp kitap yazdı”

bu müslüman sanılan panteist sapığın ismi sürekli aldatmayla şunla bunla gündeme geliyor, hürriyet haberi:
http://www.hurriyet.com.t...kortmene-fotosok-40243543

Şimdi gelelim bir başka sapığa:

Sinan Yağmur

2016 kazancı: 1,2 milyon TL

Baskı adedi: 485 bin

Cirosu: 7.960.000 TL

bu aşağılık adam hakkında sadece bir video koyacağım, midesi kaldıran izlesin: 18:25. dakikadan itibaren izleyin şems ve celaleddin rumi sapıklarına nasıl taptığını görün bu sapık herifin: https://m.youtube.com/wat...;t=1093&v=cA0ZD1ffeQI

islam'da Allah'tan başkasından hiçbir şekilde yardım istenemez. Bu adamların islam'la ilgisi olmadıklarını, bu sapıkların bu güzel dini kullanmaya çalışıp insanları dolandırdıklarını anlayın. Allah bunların hepsinin belasını versin.

yine diğer tasavvufçu elif şafak'a ğeçelim:

Elif Şafak

2016 kazancı: 1,8 milyon TL

Baskı adedi: 311 bin

Cirosu: 9.031.000 TL

durum böyle.

Gülen, cübbeli, süleymancı, menzil gibi tarikatçı tasavvufçuların neler kazandıklarını biliyorsunuz zaten. Ülkenin iktidar partisi de tasavvufçu olunca durum böyle malesef. ha bir de nihat hatipoglu var, nasıl unuttum...

kaynak haber:
http://www.ntv.com.tr/gal...ig/8JdkWJk9dEqjPC1P4-CnOA

Allah'tan başka ilah yoktur!..
(bkz: bir başka din tasavvuf)
tasavvufun şeytaniliğinin ifşası hakkında mutlaka okunması gereken bir blog yazısı:

part 1: http://michaelsikkofield....lardan-tek-dunya.html?m=1

part 2: http://michaelsikkofield....dan-tek-dunya_11.html?m=1

özet niyetine: https://m.facebook.com/si...el/posts/1532414420149761
bende tasavvuçuyum lan bana niye kimse para vermiyor.
tasavvuf der ki; herhangi bir şey allah rızasından uzaktaysa kişi ondan uzak durmalıdır. bu bir lokma bir hırka da olsa. kişi ne yaparsa yapsın niyetini allah rızası için yapmalıdır. tasavvufun geriye kalan öğretileri bu yola girmek içindir.
gördüğüm anda bir gerizekalının açtığını anladığım başlık.
tasavvufla ilgili görüşlerinizi umrumda değil. sadece kaleye saman taşıması, özel bir şirkette fotokopi çekip excel kullanmaktan başka bir şey yapmaması gereken kimselerin üzerine konuşmadıkları, o bok çukuru ağzını açmadıkları konu kalmamasından tiksiniyorum ama yapacak bir şey yok. çağımızın vebası bu çok bilmişlik, sıçanları da sizsiniz.
yani haddiniz olmayan işlere giriyorsunuz, açacağınız başlığı siktirmeden önce bir sağlamasını yapsanız.
müslüman diyorsunuz kendinize. değilsiniz ya hadi öyle olsun.

hırsızlık yapan bir müslümandan dolayı:
"islâm'ın hırsızlığa karşı olduğu yalanı"

ya da kul hakkı yiyen bir müslümandan dolayı:
"islâm'ın kul hakkı yalanı" diye başlık açılsa ne yaparsınız?

yani bunlara gerek de yok. ateistin, hristiyanın açtığı başlıklar altında "müslümanlar değil islâm kusursuzdur" yazmıyor musunuz?
iş buraya gelince neden değişiyorsunuz? omo moton horo.
bir bok bildiğiniz yok, yapacağınız da yok da gidip biraz "mantık" çalışın. zatiyyat ile araziyyat nedir onları öğrenin. ondan sonra zaten böyle ağız ishali olmuş şekilde gezmezsiniz.
salak herifler.
Abdülaziz Bayındır sen misin?
Dervişlik olaydı tac ile hırka
Biz de alırdık otuza kırka.

Yunus Emre, eskişeer.
Sosyal medyada Allahu Ekber diye bağırıp kendini patlatan adam videosu koyup işte islam demek gibi bir şey bu dangalağın yaptığı. Aynı propaganda dili, aynı yüzeysellik.
görsel

ühühü dünyalık mal sizin olsun, ben hiçbir şey istemiyorum ühühü... bir lokma bir devremülk yeter ühühühü...
Şarlatan din istismarcılarının,
erdemleri foseptik çukuruna dönüşmüş maneviyat tüccarlarının, yerli yersiz bolca kullanıp, yerle yeksan ettikleri bir yaşam ve ibadet şeklidir.

Halbuki içerdiği anlam ve felsefe yani lokma ve hırka kavramlarından kasıt, dünyevi zevklere ve şatafata köle olmadan, asgari düzeyde yaşamanın, ruha ve bedene iyi geldiği öğretisidir.
Ve sonuna kadar doğrudur!
Pazardan alınan at gözlüğüyle, bunu anlayabilmek mümkün değil mirim!
memleketin en zenginleri bu işin reklamını yapanlar.
görsel

yalanı atan ve yalana kanan...
Yalandır. Ben de önce tasavvufa sonra da bu işin edebiyatını yapan sözümona yazarlara dair düşüncelerimi ifade edeceğim.
Önce tasavvufla ilgili başlıyorum.
Bir lokma bir hırka yalandır. Aslında bu işin edebiyat kısmıdır. Çünkü tanıdığım tasavvufçu (olduğunu söyleyen, hal ile ifade eden) insanlar nedense hep göbekli, yemeye ve uykuya düşkün insanlar.

Benim öğrendiğim tasavvuf, her an Allah'ı anmak, Allah'tan başka hiç bir şeye (paraya vs.) tapmamak üzere kurulu bir sistem. Az ye, az uyu, az konuş der tasavvuf. sürekli dilin zikirde, kalbin tefekkürde olsun der.

Hiç yeme, hiç uyuma, bir lokma bir hırka yeter demez. çünkü insanın nefsinin de hakkını vermesi gerekir. Peygamber Efendimize sahabiler gelip 'Ya resulallah, bizler samimi müminler olmak için sabaha kadar ibadet ediyoruz' dediklerinde, onları tebrik ve takdir etmez efendimiz; bilakis 'böyle yapmanız doğru değildir, sünnetime tabi olunuz' buyurur. Vaktinde ye, vaktinde iç, vaktinde ibadet, vaktinde uyu vs.
ve 'amellerin en makbul olanı az da olsa devamlı yapılanıdır' buyurur.

Gelelim işin 'edebiyat' kısmına.
Bu ülkede maalesef iyi okurlar olduğu kadar, belki onlardan daha çok, kötü okurlar var. Kötü okur ne midir? Popüler olan kitapları satın alır, çoğunlukla okumaz, yanına bir kahve yapar fotoğrafını çekip instagram'a atar. Okuyanlar da idrak etmeye çalışmaz. idrak edilmeyen ihya da edilmez doğal olarak.

Bu nedenle Ahmet Batman, Uğur Koşar, Sinan Yağmur, Hikmet Anıl Öztekin vs. gibi birden türeyen; dini ve islami kavramlarla edebi kavramları, sufizm terimlerini mezcedip; aşkın, hikmetin ve irfanın edebiyatını yapan türler bana hiç samimi gelmiyor.
Bu adamlar paranın dibine vuruyor, oysa anlattıkları tasavvufta Allah'tan başkasını ilah edinmemek anlatılıyor. (paraya tapmak bu zamanın hastalığı)

Hormonlu büyüyen bu yazarımsılara insanlar neden hala prim vermektedir?
(Kazandıkları paralar umurumda değil iskender Pala'ya söz ediyor muyum? Adam yıllarca divan edebiyatına emek vermiş birisi. kopyala yapıştır yazar olmuş birisi değil)

Anadolu insanı saftır, tertemizdir gönlü. FETÖ teröristlerinin yıllarca ajitasyonla ve dine hizmet ediyoruz diyerek insanları sömürmesi ile 'Allah'a koş, Allah yanında' gibi basit kitaplar karalayarak insanların duygularını sömürmek değil de nedir? Bu bağlamda fetö ile aynı düzlemde değiller midir?

Biliyorum sırf fesleğen kokulu diye kitabı satın alan, pazarlama stratejistlerinin en sevdiği 'basar parayı alır ama okumaz' tayfa bu sözlükte yoktur, olsa da bu yazıyı buraya kadar okumamıştır ama yine de onlara seslenmek istiyorum.
ismine, kapağına, fesleğen koktuğuna, sayfa arasına gül konduğuna bakıp almayın şu kitapları!
Aşk, vesselam, Vaveyla, Gözyaşı vs. gibi kelime veya kelime terkipleri içeren kitaplardan uzak durun. En azından şu piyasa temizleninceye kadar!
yok sabah uykusu yok kahve keyfi yok bilmem ne.
bi de bu yorumlar petrodolar zengini vahabiden gelmeseydi inandirici olurdu.

ikiniz de muslumansiniz. yemeyin birbirinizi. kavga etmeyin aranizda. bak arakan agliyor.
islam 7.yy'da indirildi; tasavvuf islam'ın içine 12.yy'da sızdı. Muhammed peygamberin tasavvuftan nasıl haberi olabilir?
"bir lokma bir hırka" anlayışı islami bir anlayış değil. bu anlayış islam'la taban tabana zıt olan tasavvufi bir anlayış.
Tasavvuf'un olduğu yerde islam yoktur.
görsel

menzil'li sapıkların torunu imiş. siz tahta bakmayın, sabahtan beri bir lokmayla duruyor o çocuk haberiniz var mı?! hırkayı da ceketinin içine giymiş tamam mı?!
metin hara, uğur coşar, elif şafak, cübbeli ahmet gibi şaklabanları tasavvuf ehli olarak gösteren yazar hezeyanlarıdır. islamın özü olan tasavvufi anlayışta bir lokma bir hırka, aza kanaat ve şükrün çokluğu başta peygamber efendimiz olmak üzere taptuk emre, mevlana, hacı bektaş, hacı bayram, aziz mahmut hüdayi, eyüp el ensari gibi gerçek müslümanların yaşayışlarında görülebilir.

sen islamı ve tasavufu yahudi metin hara, adnan oktar falan sanmaya devam et çocuğum, aferin..
islam'da olmayan, sonradan eklemlenmiş, kurulmuş tasavvuf içinden çıkan bir yalan.
Yani, zaten orijinal olmayan bir öğretidir tasavvuf. Yalan demiyorum ama uydurmadır diyorum, uygulayan güzel insanlar hatrına.
Sonradan geliştirilmiş bir sistemdir. Hiyerarşisi, silsilesi hepsi çok sonradan çıkmıştır.
islam'da rabıtaiş şeyh, hatve(?) gibi ibadat yoktur, islam'da kuldan medet umulmaz.
islam'da kulun bereketi üzerimizdedir denmez.

Bir hırka bir lokma gerçek olsayda Peygamber Medine'ye göçüp, oradan mücadele etmezdi. Devlet kurmazdı, Araplardan bir millet kurmazdı.
islam orduları ömer liderliğinde iran'a girdiğinde buradaki pagan pers din adamları hindistan'a kaçtı ve burada buda öğretisiyle tanıştı.

Bu rahipler budizm, islam ve antik pers inancını harmanladılar. Ortaya da tasavvuf denen sikkoluk çıktı.

Ortaçağın cahil halkı afyon çekip mey içen bu sallazort adamlarda nur gördü ve etrafında toplanmaya başladı böylelikle de cemaatler ortaya çıkti.

Bir lokma bir hırka, bir post bir dostmuş. Ln siktir git bir tane ömrümüz var.
https://mobile.twitter.co...status/904066038295384064
Tasavvuf mevlana'nin kendini ilah ilan ettigi yerdir.
Herkesin yere goge sigdiramadigi mevlana spiritualisttir.
Suan ki illuminati ve diger spiritualist tarikatlar arasinda oldukca onemli bir yeri vardir.
Hadi size guzel bir bilgide vereyim o kadar konustum jay-z ve beyonce evliler ikiz cocuklarida oldu gecenlerde cocuklarin isimlerini ne koymuslar bir bakin hele unutmadan bu iki insanda spiritualisttir ve illuminati tarikatina hizmet ederler.
Dunya spiritualist olmaya zorlaniyor uyanik olun derince arastirin bu isimleri sorgulayin korkmayin.
küfretmemek için zor duruyorum bu aşağılık köpeklere!..

https://mobile.twitter.co...status/903934189598375937
http://odatv.com/eski-mur...anlatti-0209171200_m.html
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar