bugün

Asil ve erdemli insandir.
Saygıyı hakediyor.
Tartisarak kendini yormak istemiyordur. Evet benim.
Ya haksızdır ya da haksızlığa tahammül edecek kadar mayasıdır.
Bu benimdir işte fakat karşıdaki siz sustukça yüklenir adeta sabrınız taşması için uğraşır.
hiç uğraşamam valla, prensibindeki insandır.
çoğu zaman ben .

hacı değmez ya yormayın kendinizi boş yere .
Söz konusu siyaset olduğunda yaptığımdır.
karşımdakinin fikri sabitse niye dil dökeyim ki? Sonra otur düşün kalp kırdım mı diye. kırılan biz olsak da düşünmeden edemiyorum.
ileride bir patlama yaşaması muhtemeldir. patlamanın kime denk geleceği öngörülemez.
sikimde misin cümlesini içimden tekrar ederken bir dakika boyunca karşı kişiye andaval andaval bakarım ta ki sabrım taşana kadar.
Erdem sahibidir.
bıkmıştır. alışmıştır.
Bazen yaptigimdir. Karsidaki sayip durur. En sonunda sakince bitti mi dersiniz. Cok gicik karsisi icin.
bazen yaptığımdır. hatta son zamanlarda sık sık.
Bu benim. Çünkü ben tartişmam yani istesemde tartişamam o an aklıma laflar gelmiyor gece uyurken geliyor malesef.
Özenmediğim insan.
bildikleri olan ve bir plan dahilinde yaşayan insandır.
zoru başaran insan evladı.

ben kendimi ifade edemezsem kafayı yerim. ama yapabilene de saygı duyarım.
Hiçbir zaman olamayacağım insandır. Ben içimdekini söylemezsem ortadan ikiye çatlarım.
Adamın dibidir.
Sonunda bir çözüme ulaşacaksak tartışalım da bir şey değişmeyecekse niye tartışalım. bırak salak ya da güçsüz olduğuna inansın çok önemli mi?
hem karşısındakini kırmayan hemde tartışmayı uzatmayan insandır.
Benimdir . Karşıda ki davul , laf anlamaz ve tartışmak olayı daha da büyütecekse aman kalsın ben almayayım . insanlarla uğraşmak kadar zor birşey yok .
Üşengeçliğimden sessiz kalırım.
istediğin kadar bağır çağır,susan birini yenemezsin.