bugün

birisine birşey anlatmaya çalışırken; ya anlamadığı ya da anlamak istemediği o an yaşanılan çaresizlik, bezmişlik, hayal kırıklığı arasında gidip gelen acaip duygu.
kısaca; tarifsiz duygular.
tarifi olmayan duygular işte. platonik aşkını gördüğün anlar gibi mesela.
içerik bulunamadı.
o nasıl bir duygudur ki hiçbir dilde karşılığı yoktur. dilinin ucundadır kimi zaman ama çıkmaz bir türlü. yoktur o duygunun sözcüğü, cümlesi, harfi, sesi...
(bkz: bok yemek)
burnundaki sümüğe dışardan parmağınla baskı yapman sonucu hissettiğin acı-zevk karışımı his.
(bkz: umut sarıkaya)
(bkz: tost yapmak) *
(bkz: ölmek)
bardağın elden çıktıktan sonra yer kabuğuna doğru yolculuğu sırasındaki o gergin bekleyiş. bardak kırılmaya doğru yol alır ve sen max payne'de sağ tıklayp oyunu slow motion oynuyormuşsun gibi izlersin bardağın saliseler arasında uzunca bir süre yere düşememesini.
bir trollün çaylak veya silik olduğunu fark ettiğin an...
(bkz: üzülmek)
adnan oktar'ın karşısında herhangi bir dişi varlık gördüğünde dile getirdiği duygularıdır.
duygunun ne olduğu hakkında bi kanıya varılsa zaten bi tarifi bulur.
ne hissettiğini bilememe duygusudur. insan sanki duygusal olarak yaşamıyormuş gibi hisseder, böyle eşya gibi. *
anne olmak diye tahmin ediyorum. tarifinin dünya üzerinde olduğunu sanmıyorum.
ygs de sosyal bilgilerde 40 ta 40 yapmak.
(bkz: ne sen sor ne ben söyliyim)
şu anda ona karşı hissettiklerim.. aşk değil, beğeni değil.. arkadaşlık dostluk falan ı-ıh.. sevgi ama nasıl bi sevgi?? adamı görünce yüzüme nerden geldiği belirsiz bi gülümseme yerleşiyo falan.. anlam veremiyorum, fenalardayım sözlük!
herhangi bir rahatsızlıktan dolayı dengesini sağlayamayan insanın, topuklu ayakkabı giyen kızlara, paten kayan ya da bisiklete binen insanlara bakması... çok zor be sözlük, çok zor.
kurumuş yapraklara basa basa yürümenin verdiği duygu.
en sevilen ayakkabının çalındığı, en sevdiğiniz dedenizin öldüğünü öğrendiğiniz, aşık olduğunuz adamla asla olamayacağınızı anladığınız andaki gibi garip duygular...
onu gördüğün an.
hoşlandığınız kızın da sizden hoşlandığını sezdiğiniz andır.
bok gibi kokuyor olarak tanımlanan herşey olabilir.