bugün

ilk yerli motosikleti üreten kişidir. Resmen vardir motosikletler tum testleri gecmis emniyet ruhsat vermis ve trafige cikmak icin hazirdir.
otomotiv üreticilerinin kendi şasi numarasını basması için motorda kullandığı her parçanın kalite testinden geçmesi ve uluslararası çalışabilirlik onayı alması gerekir. bu onayı almak için testlerin gerçekleştirileceği labaratuar türkiyede yoktur.

turhan telli denen arkadaş, hiç işi gücü yokmuş gibi kendi üretimi olan motorsikletlerinin parçalarını toplayıp almanyaya gitmiş. söz konusu labaratuarda motorlarına "made in turkey" yazabilme hakkı almak ve bu motorları yurtdışına da ihraç edebilmek için. motor başına 400.000 euro harcayarak sekiz farklı motoruna tescil belgesi almış ve üretimine başlamıştır.

aynı arkadaş bununla da kalmamış eco mobil denilen ve tüm otomobil üreticilerinin üzerinde çalıştığı elektirikle çalışan birde otomobil üretmiş. tüm parçalarını yerli kullanmış. pillerini mutlu akü ye yaptırmış vs. "bu otomobilin seri üretimi için düşünüldüğü gibi milyar dolarlara gerek yok, birkaç milyon dolarlık yatırımla olabilir" diyormuş bide utanmadan. hintli otomobil üreticisi tata "gel bunu beraber yapalım ama bir şartla; 10 yıl sonra şirketin tamamını bie satacaksın demişler. biimki onu da kabul etmemiş.
"türk malı olsun diye yaptım, ne diye elin hintlisine satacağım demiş" ortaklığı kabul etmemiş.

milyonlarca otomobil olan ülkemizde hiç yerli üretim otomobilimizin olmaması acı bir durum.

tüm yaptıklarından ötürü teşekkürler tarhan telli.
1980 istanbul doğumlu, bahçeşehir endüstriyel tasarım mezunu yüce kişilik.
http://www.ttcustomchoppers.com/tr/

adresinde görülebildiği gibi her birinde farklı bir detay var. Kişiye özel tasarım yapabiliyorlar. onca olumsuz yoruma rağmen 10 sene sonra tamamen kendi tasarımı motoruna tc ruhsatı alıp, yola çıkmak herkesin yapabileceği bir şey değil. adam sanayi bakanlığının istediği 6000 sayfalık tescil belgesini alıp getirmiş almanyadan. bizimkiler kaşe yok diye kabul etmemişler. o da tekrar gidip 6000 sayfanın herbirine kaşeyi bastırıp gelmiş. şimdilerde de çook ünlü bir amerikan motor firması*, haksız rekabet yapılıyor diyerek dava açmış. işte böyle bir adam. ne diyelim helal olsun! bir kaç modeli galeriye atmadan olmaz, işte ilk türk malı motorlarımız:

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
şu aralar çıkacak olan expendables 3 için motorlar tasarlayan insan evladı. hani nasıl söyleyeyim; jason, s. stallone falan adamın kankisi. öyle daha iyi anlarsınız.
seksen doğumlu olduğunu öğrenince şaşırdığım adam değil benden babamdan bile yaşlı duruyor.
enerjisi oldukça yüksek sıradışı olmayı seven ve başarısını bu sayede yakaladığı her halinden belli olan dünyaca ünlü motor üreticisi. daha önce bu hayalini bir marka yaratacağım ismi TT motor olacak diye dile getirip kendisine inanmayanları güldürmüş fakat bunu başararak hayallerimizin peşinden gitmemizi öğütleyen, ilham veren, başarılı insan.
bugün çıkan gazete haberlerinden sonra biraz araştırdığım. çok takdir ettiğim kişi. motorlar son derece güzel ve dünya standartlarında, hayalinin peşinden gitmesi ve dünya markası olacak sevviyeye çıkarması ise son derece azimli, ticaretinden zorluklarınıda üstesinden gelmeyi bilmesiyle olmuş sanırım. Onun gibi üç beş idealist çıksa ben inanıyorum bu tür alanlarda çok büyük başarılar yakalarız. 13 senedir yurt dışında yaşıyorum, aklı bu türk gibi çalışan insan görmek çok zor. adamalar düzeni çok iyi oturtmuş kişilere uymak düşüyor ve herşey yolunda.
hayatın tadını çıkaran delilerden biri.
hayata görüşü duruşu azmi ve zaferiyle beni kendine hayran bırakmış müthiş kişilik. Yaptığı iş her ne kadar custom chopper olarak görülse de insanın iliklerine kadar işleyen bir sanatın günümüz öncülerindendir. Televizyonlarda ünlü motorcusu olarak görünse de ünsüzlere de yaptığı motorları aynı istek heyecan ve şehvetle yapar ekibi. Kaldı ki öyle bir motora bindikten sonra otomatikman ünlü olunması muhtemeldir. Evrenin yaratılışı elmayla, ülkemizde custom akımının başlaması da TT ailesinin aldığı oyuncaklarla başlamıştır. Bu işe gönül vermiş, motora taş koymuş, bunun için elinden geleni kat be kat fazlasıyla yapmış, hatta işi uç noktalara taşıyıp yurtdışına gidip bu akımı benimsemek mutfağını görmek için günlük $17 para verip! bu işi yapan yerlerde çalışmış ve sonunda meyvesini en güzel şekilde almıştır.
Gözümde değişik bir adamdır. Biraz daha açayım.
Mardinlidir. Doğuda bu dönemde bu kadar anti Atatürkçülük ve Türkçülük muhabbetleri dönerken Türkiye'ye Atatürk'e Osmanlıya aşırı sahip çıkan bir yanı vardır. Gezi olaylarında çapulcuların yanında olduğunu açık seçik göstermiştir. Ağzından puro elinden viskisinin düşmediği fotoğrafları epey fazladır. Buna rağmen mensup olduğu inanış gereği hac vazifesini yerine getirmiştir. Vücudunda (benim gördüğüm kısımlar el ve kolları) envai çeşit dövmesi bulunmaktadır. Yani müslüman şunu yapamaz bunu yapamaz yaparsa iman olmaz vırıvırılarına aldırmadan inandığı ve istediği gibi yaşamaktadır. Annesine valide hanım der. Bir tane maymungillerden hayvanı birkaç köpeği ve hala ölmediyse iguanası vardır. Şatoya benzer evde yaşar. Bir motor heyecanı yaşayan buna rağmen motoru bulunmayan genci kendine aşırı bağlayıp yaptıklarını sürekli takip ettirecek kadar da psikopat bir kişiliktir.
Yaptığı herşeyin Türk menşeili bir araç yaratmak olduğunu ana fikir olarak belirtir ve bu kısa tanımlamayı burda bitiririm.
Memleketin ülkenin hatta dünyanın böyle adamlara ihtiyacı var.
bugün fuarda tanışma fırsatı bulduğum kişi. cidden göründüğü gibi alçak gönüllü hoş sohbetli güzel insan.
34 yaşında olup 44 yaşındaymış gibi görünen girişimci.
evli mutlu çocuk beklemekte olan deli türk. türkler motor yapamaz yapsan kime satacaksin denileni yapan ve dünyanın en iyisini yapan girişimci inatçı zehir gibi zekaya sahip bir adam.
( (bkz: ttcustomchoppers)
(bkz: TTMOTORAŞ)
Boktan bir muhabbet sonucu karşılıklı küstük bununla almanyada katedrale gitmiş anlatıyor da anlatıyor ibadet için kutsal yer diye camiye aynı kefeye koyuyor dedim hiç kiliseye cami aynı şey midir trip attı ben de salladım gitti . belli ki kendini beğenmişlik esareti altına girmiş.