bugün

allah´la ilgili söylemlere "yalan" seklinde deger düsürmeler yapmak, ve o inanca sahip olanlari rencide etmek amaciyla acilmis bir basliktir. acan özür dilemelidir. kimse bana neye tapinip neye tapinmayacagimi ögretemez...ister inege taparim, ister denizanasina ister de allah´a....sana ne?...sen inanmiyorsun, vicdanin azmis nefsine karsi seni uyariyor diye, niye bana kin kusup duruyorsun....sen önce bi nefsini terbiye et söyle bikac gün bi oruc tut....o azmis nefsi bi aglat bakalim...bak bakalim ondan sonra böyle birsey yazabiliyor musun?...

icerik olarak da yani...hersey yazilmis...big bang hemen hemen ispatlandiysa, "hersey gercekten yoktan var olmus" demektir.

kocum big bang gözönüne alinirsa...atomun olusmasi icin "kütle-cekim iliskisine" gerek varsa, ve bu big bang le olusmussa, bunu "birisinin" yapmis olmasi gerekir(proton la nötronun ayni patlamada nasil öyle bir dengeyle ayristigi hala bilinmemektedir)- o denge mesela kesinlikle tesadüf olamaz, düsünsene "hesapta birazcik kayma olsa,bütün evren olusamaz"). böyle birsey kesinlikle tesadüfen olusamaz, yoksa o seyin evrendeki atomlar sayisinca tesadüf olusturdugu gibi sacma bir seyi kabul etmemiz gerekir.... yani dostum....sen artik kafani duvarlara mi vurursun, sultanahmet camii ne gidip tövbe mi edersin bilemem de, eger sen varsan, allah´da vardir, allah´in olmamasi icin senin de olmaman gerekir....bu da böyle bir sorunsal iste...
Her gün farklı bi mal çıkıyor ama belli .
meyveyi bilmiyorum ama her gün numunelik bir gerizekalı yarattığı doğru.
Tanrının herşeyi yoktan var ettiği deniyor etmekte olduğu değil ha benim salağım. Yazdığını oku okuduğunu anla önce ha benim aptalım. Yanı sıra yoktan var eden etken ne ise görevini yapmış ve yoktan var ettikleri kendisini ya tüketiyor yahut güncelliyor. Örneğin senin beynin bir yaratıcı örneği anlaşılan sen bu beyni tüketiyor guncellemiyor geliştirmiyorsun bunda tanrının yahut yaratıcı unsurun ne suçu var? De bakem?!
güncel Önemli Başlıklar