bugün

Türkiye’de Saadet zinciri ile kurulan ‘Çiftlik Bank’ olayının ardından bu seferde aynı yöntemle kurulan ‘Tanker Bank’ olayı ortaya çıktı. 5 yıl önce başlayan ve hayali tanker alıp hisse sahipleri adına çalıştıran Mustafa Ç. topladığı 70 milyon lira parayla kayıplara karıştı.
https://www.cnnturk.com/t...nker-bank-dolandiriciligi
--spoiler--
5 yıl önce başlayan ve hayali tanker alıp hisse sahipleri adına çalıştıran Mustafa Ç. topladığı 70 milyon lira parayla kayıplara karıştı.
--spoiler--

https://www.cnnturk.com/t...m&utm_campaign=buffer
gemilerimi batırma necmi ayarını akla getiren bir vaka.
Sonuna "bank" eklediğiniz herhangi birşey ile, bu ülke insanını istediğiniz gibi silkebileceğinizi gösteren vaka.
daha iki gün önce haberlere çıkan bir kadın, okuyup üflemesi ve bereketlenmesi için 2 bileziğini verdi. bunu görünce tankerden parayı kırmamak zor bizim ülkede. dolandırmak kolay demek istedim yani.
tosun kardeşimizden sonra necip türk milletinin üstün zekası, girişimciliği ve kolay yoldan para kazanma arzusunun bir araya gelmesiyle ortaya çıkmış, çiftlikbank benzeri ponzie dir.

düşünüp uygulayan ve şu an 70 milyonu çatır çatır yiyen arkadaşı tebrik ederim. inşallah tosun kardeşimiz gibi karıyla kızla gününü gün ediyordur.

bir koyup 3 alacağını sanan çakallara gelince, memleketteki tek uyanığın kendileri olmadığını acı bir şekilde öğrenmiş oldular. ders çıkartsınlar. muhasebede böyle bir gelir gider dengesi yok yarrağım.
Kolay yoldan zengin olmak isteyen çok oldukça bunlar eksilmez.

(bkz: tanker bilo)
Yakinda ben de keriz bank kuracagim.

Hedefim 2 milyar tl cik.
Adam iyi ki uçak bank diye milleti tokatlamadı.
Düşünsenize: ben olsam "yerli uçağımız göklerde" diye ne götürürdüm ama değil mi?
70 milyon değil 70 milyar indiragandi yapardım şarapsızım.
Biliyorsunuz, bu masalın ekmeğini çok yediler; biraz da ben yiyeyim derdim.

Şaka bir yana da ufak tefek kaptıranlar da düşünülürse adam sanırım 70 milyon liradan fazla cukka yapmıştır.
Diğerleri aptallıklarından utandıkları için ötmüyor olabilir.
Benim hayret ettiğim bunca milyon liralık para hareketleri olurken kimse ne yapıyorsun kardeşim demiyor mu?
Bu paralar ile sen ne yapacaksın terör mü uyuşturucu mu insan ticareti mi yapacaksın?
Bu paraları nasıl ödeyeceksin, bunun karşılığı teminatı var mı?
Her önüne gelen mevduat toplayıp kâr payı ortalık hisse adı altında vaadler de bulunup kafasına göre şirket iş mi kurar?
Böyle soru soracak bir denetim kontrol mekanizması yok mu?
Var da yapan mı yok yoksa suistimal mi var?
Yarın birgün ay'a 4 şeritli yol yapıyorum. Geçiş ücretlerinden pay alacaksınız diye birisi çıkar ay otobanı bank kurarsa halimiz nice olur?
Bak demedi demeyin, valla milyonlarca insan elinde avucunda ne varsa bu işe yatırır.
Gram üzülmedim beter olsun
menfaatçi o.ç
Birde mağdur ayağı yapmazlardı sinir oluyorum aq...
Yuh artık, çiftlik tamam da tanker nedir lan? *

Bir söz, bedava peynir sadece fare kapanında olur.