bugün

eğer gerçekten yaparsa böyle birşey çok onurlu bir davranış sergilemiş olur. ben de kensini takdir ederim ama gerçekleşme ihtimali çok düşüktür. ihtimal dahilinde değildir hatta.
değil 200 kişi 2000 kişi de ölse gerçekmeşmeyecek istifadır.
soma holdingle ilgili bütün izin belgelerini kaldırdıktan sonra yapması gereken eylemdir.
Değil 2000 kişi 20000 kişi de ölse gerçekleşmeyecek istifadır. Dünya da istifayı hiç düşünmeyen yöneticiler galiba sadece bizim ülkemizde. Bari özel sektörde ki şirketin yöneticileri istifa etsin. Ne yüzle o şirketi yönetecekler. Diğer işçiler ne olacak?
namümkündür. böyle bir onurlu davranış ancak onurlu insanlar tarafından icra edilebilir.
herhangi bir yerde böyle bir hadise sonrası bakana ilk bu sorulur:
-istifa etmeyi düşünüyor musunuz?
olması gerekendir. eğer bir gram vicdanı varsa sorumluluk alır ve istifa eder.

http://www.change.org/tr/...ı-istifaya-davet-ediyoruz
letonya'da marketin çatısı çöktü diye başbakan istifa etti.

bizim ülkemizdede bakan, başbakan olsa istifa ederdi.
adamlara istifa etmelerinin gerekliliğini bile imzalarla biz söylüyoruz. olur da istifa ederse sanmasın ki onurlu bir davranış yaptı.
(bkz: taner yıldız ın istifa etmesi için imza kampanyası)
this is not impossible.
bütün dünya buna inansa , hayat bayram olsa.
herkersin (insan olan herkesin) beklediği durumdur.
taner yıldızlar da kayar durmaz yerinde.
meteoroloji 10 günlük hava raporunda kemik yağışı bildirmediği için,gerçekleşmesi zor olan durumdur.
soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili "sorumluluğu üstleniyorum" sözlerinin ardından beklenen gelişmedir.
gerçekçi olunursa ortada bir iş kazası vardır. iş kazasında denetim sorumluluğu çalışma bakanlığındadır. istifa etmesi gereken faruk çelik ve ekibidir.
geç kalmıştır.
yeterli değildir.
(bkz: Cem uzan a hapis şoku)
istifada bir şerefdir peki bu şeref onlarda var mı ? Pek sanmıyorum.
Soma'daki elim kazadan sonra geç kalınmış bir istifadır.