bugün

sizin hiç kışın geceyarısı duvarın içinden geçen su borusun patlayıp suların elektrik panoso içinden evinize yayıldığı oldu mu ?
yirmi yıllık tesisatçı çetin ustanın lastikleri zincirli arabasıyla cankurtaran gibi yetiştiği oldu mu?

herkes kendi payına konuşssun, genelleme yapmaya kalkışmasın.
Garantili ve yeni mal almazsanız daha çok söversiniz.

Ucuz diye ikinci el araba alırsın, sonra Sanayi sanayi gezersin.

Ucuz diye ikinci el klima alırsın sonra usta kompresi eline verince hoplarsın.
isteyene istanbul da güvenilir motor ve mekanik ustası ayarlayabilirim. swh
buluncan bitane düzgün tamirci hewrşeyi ona yaptırcan.

mahallede gökhan abi vardı bilgisayarcı bu güne kadar hiç yamuğunu görmedim.
-selamın aleyküm usta

-motorun komple değ... Ha tamam aleyküm selam.
Tamircilerin en bokuda sanayiciler.
büyük ihtimalle tamirci tarafından parasal anlamda itelendiği için herkesi aynı kefeye sokan cahil yazar yanılgısı.
böylesi genelleme ile ancak kendinize sövdürürsünüz.
telefoncu kahpeler dahildir.
Bir yeri yaparken bir yeri bozarlar, doğrudur.
Bunlarin resmi servis adi altinda calisanlari da orospu cocugu.

Mekatronik arizasi arabada yazilim guncellemesi yapip gonderebiliyorlar. O da siktiri boktan herhangi bir tamircide ariza isigini sondurmekten baska bir sey degil.

Neyse.
Sanayide çok var böyleleri.
düzgün karakterlisini buluyorsun, o da beceriksiz çıkıyor. evi tadile ettirirken 2000 bin liralık parfümü çalan boyacı mı dersin, sorunu gazı bitmiş olması olan kombinin bozuldu diye anakartını değiştiren mi... çeşitli adilikler. sonra banyo dolaplarını monte edip klozeti değiştirmek için gelen mustafa ustayla karşılaştım. ilk intibası kötüydü. başında bere, sigara içmekten sararmış bıyıkları ve sakalları, toptoparlak göbeği, tatlı şişman vücudu ve götünün çatalı daha eğilmemişken bile açık olan göt çatalı. yüzünde de kocaman, afacanca bi gülümseme. ama çok kokuyordu be, üç aydır duş almamış gibi kokuyordu.

akşam 8'di geldiğinde, komşular rahatsız olmasın diye istim üstündeyim, yarım saate bitiririz, çok da ses çıkmaz dedi. saat 10 olduğunda hala bitirememiş ve gürültünün anasını skmişti. klozeti takmış, su boşaltma mekanizmasını kurmaya çalışıyordu ama olmuyordu. eski, 40 yıllık binadaki 15 yıllık klozeti ise sökmüş, banyoda kenara ayırmıştı. benim gibi tuvalet hijyeni konusunda çok takıntılı birisi için o klozet orada adet bir bölüm sonu canavarı gibi bekliyor, bekledikçe büyüyordu. aklımda tek soru "bunu kim, nasıl taşıyacak amk, bunu taşımak için buna sarılmak zorundasın, buna 15 yıl içinde envai çeşit göt tarafından sıçılmıştır, bu seramik parçasında milyon çeşit bok partikülünün izleri hala bulunmakta, bunu taşıması için bi insana yüz bin dolar verme gerekiyor, bunu kim taşıyacak" şeklinde bi soru.

herif tak tuk kırdı klozeti tüm işleri bitince. bi çuvala yükleyip 3 seferde 5 kat merdiveni inerek taşıdı klozeti. artık o benim için bir tanrıçaydı.

daha sonra 3 farklı iş için ben çağırdım, 2 farklı arkadaşıma da tavsiye ettim benim bi ustam var diye, birer kez de onlar çağırdı, beşinde de tamir edememiş. bıraktım çağırmayı.
güncel Önemli Başlıklar