hayatınızda yapacağınız en büyük hatalardan biridir. küçük bir şehir turuna hazırlamak gerekir bünyeyi. *
bütün şehri gezeceğinizin habercisidir.
o şehrin yabancısı olduğunuz için önce size şehir turu yaptıracaktır.
elinle ayağınla buyur boynum sana emanet acıtmadan kes demektir.
hayatınızda yapacağınız en büyük yanlışlardan birisidir. türkiye'dekini söylemeye zaten gerek yok da; yurtdışı versiyonlarını da çok iyi uygulamak lazım.

özellikle doğu avrupa ülkelerine seyahat ederken dikkatli olunmalı. taksiciye kesinlikle yabancı olunulduğu belli edilmemeli; taksi seyahati için öğrenilen 2 cümle, aksanlı bir şekilde ezberlenmeli ve yolculuğun geri kalanında hiç konuşulmamalıdır. romanya ve bulgaristan benzeri ülkelerede yabacı olduğunuz anlaşılırsa vay halinize!
azmis boğaya domalmaktir.
taksicinin duymak istediği harikulade cümle. duyduğu an "işte bi sazan daha düştü, ben bunu en uzun yoldan götüreyim de gelsin paralar" düşüncesi belirir. bıyık altından güler ^.^
resmiyette abi bende tonla para var istersen sana veriyim demekle aynı anlamı taşır.
brazzers keline arkanı dönmektir.
maddi tecavüze davet, sonuçlarına katlanmaktır.
http://m.youtube.com/watch?v=ibCvSksNvjg
Bana tüm şehri gezdir.
Ankarada kazıklanmayla eş anlamlı.
beni tenha bir yere götürün farklı bir söyleniş tarzıdır.
Taksici de bunu bekliyordu.

Biyik alti bir tebessumle istanbul turuna cikacaksiniz demektir.
" hadi beni sik " demekten daha erotiktir. taksiciden " oohhhş " diye bir ses duyulur.
+ben buranın yabancısıyım.
-oo gel abin sana gezdirsin.

burda gezdirmek iki anlamlı.
hayatının hatasını yapmaktır.

dolaştırır da dolaştırır. hatta bu taksicilerin bazıları öyle ibne oluyor ki, arabayı kenara çekeyim öyle in diyip iki saat ileri-geri yapıp park etmeye çalışıp en az 1 lira daha yazdırır taksimetresine.
soyup soğana çevirir.
taksici : (içinden) aha çocuğun nişanını yaptık bugün.
Kusura bakılmasında burası türkiye. Zaten yabancısı olmadığınız bir yerde (istanbul hariç) neden taksi kullanılsın ki?
- Hi mösyü, ben buranın yabancısıyım.
+ Biz burada yabancıları sevmeyiz ahbap.
- 100 Euro?
+ Tabi ya, Hepimiz kardeşiz ya, happy nation, international peace etc etc.
Kpssye son gun calismak gibidir. Aptallik icerir.
size istanbul turu yaptırmalarını ve cebinizden çıkacak fazla miktarda parayı göze almak demektir. bazı durumlarda da sizi gitmek istediğiniz yerde bıraktıklarını söyleyip alakasız bir yerde indirirler. istanbul'da taksicilik zordur elbet ama taksicilerinin geneli saygı nedir bilmez ve sizi zor durumda bırakır.
ağzıma felan ver demekten daha kötüdür.