bugün

Bilekle.

Parmaklar hiç olaya dahil olmaz. Sol bilek nabız ölçme yerinden saat 10-11 hizasında direksiyonu idare eder.

Sağ bilek aynı yerden 2-4 ve geri vitesi, sağ el ayasi da 1-3 ve 5. Vitesleri.
önündeki aracın şoföründen küfür yiyecek şekilde.

dolmuşçular da tam tersi arkadaki aracın şoföründen küfür yiyecek şekilde kullanırlar. taksici dolmuşçuya göre hafif dozdur ama.
bir keresinde taksimden gece vakti eve dönüyoruz. 4 arkadaştık yanlış hatırlamıyorsam. tamam taksiciler hep hızlı süren abuk subuk makas atan arabaların önüne kıran tiplerdir ama ben böyle maceracısını da görmedim. adam öyle bi hızlı gidiyor ki. hepimiz ibretle yola bakıyoruz dualar ediyoruz. hızı seviyoruz hepimiz. hoşumuza da gitmiyor değil ama buna rağmen o abartı sürüş bizi bile koltuklara gömdü. adam sanki temdeymişçesine harbiye civarında bi sağ bi sol aşırı bi süratle geçiyor arabaları. osmanbeydi sanırım otobüs durağının bi cebi var. oraya girdi ve zaten hızlıyken iyice basıp o kısa alanda porsche cayenneyi sağladı. hem de tam önüne gecerken artık alan da kalmamıştı milimetrelerle. bi anda girdi geçti cıktı. şok olduk. hani ufacık değirtse ömür boyu çalışcak o hasar için. neyse tabi biz diyoruz oo abi iyisi falan. laf da edemiyoruz. daha da gaza geliyo yine bastı bu trafikte 120lerde gidiyoruz. şurdan döncez dedim o kadar hızlı ki dönüşü geçtik ama adam kavşak bitmeden bi anda el frenini çekti ciuuu diye kaydık 180 derece döndük. şişli drift yapıyo piç. ordan geri gidip dönüşe girdi. neyse eve vardık. indik korkmuşuz ama bünye bi daha istiyo. rooler coaster gibi. bu da bi şekil taksiciydi işte
Genç taksiciler koltuğu arkaya dayar, hafif götü çarpraz şekilde tek elle direksiyon sallar. Yabancı ve arabesk dinleyenler olarak 2 ye ayrılırlar. Pek kurallara uymazlar.

Orta yaşlılar genelde piç olurlar. Yeni nesil ve eski nesil karması bir şey olurlar. Geneli kurallara uyar.

ihtiyarlar sürekli temkinli kullanırlar. Her an kalp krizi geçirecekmiş gibi izlenim verirler. Buna inanın çünkü gerçekten ihtimal var. Hatta bazılarında; ''oğluna 50 bin tl kredi çekmiş'' baba tipi vardır. Bir telefonla kalp krizi geçirmesi muhtemeldir.

Laz olanlar ise adamın hasıdır. Bazen kurallara uyar bazen uymaz. Trafikteki Her yanlışa kendince yorum yapıp güldürürler. Eğer yolcu erkekse küfür etmeleri de muhtemeldir.
Götün sol lobu kapı pandizotuyla tümleşik, sol kol dirsek hizasından yine kapıya dayalı, sağ el kullanılsın kullanılmasın vites üzerinde, her daim iç dikiz aynasıyla müşteriyle yüzyüze edasıyla konuşulduğundan vücut 45 derece içe dönük bundan mütevellit sol dikiz aynasının tamamen kör nokta olduğu bir oturuş şekli.

Ve bu oturuş şeklinin getirdiği zorunlu bir sürüş karakteristiği.

Bundan mütevellit önünde sağ tarafta seyreden bir taksi görürsen hudut karakol nöbetçisi gibi teyakkuzda olacaksın dostum. Bomba yüklü araç gibi üstüne üstüne gelmesi muhtemeldir ki işin ilginci emin ol farkında bile değildir bu öküzlüğünün.
tesbihli ve tesbihsiz olarak iki ana kolda incelenmesi gerekir.
berbat şekildedir. trafik teröristi gibidir bir çoğu.