bugün

küçükkken iş yapmak için can atan, genç kız olunca iş yapmamak için köşe bucak kaçan kız çocuğudur.
daha ne çileler görecek o çocuk ah yavrum benim kıyamam anne : nazi.
büyüdükçe bu işin ters tepmesi olağandır. bulaşıkların yanından bile geçmek istemez.
canım benim.
toplumsal cinsiyet rollerinin ne kadar katı olduğunu gösteren resimdir. ister isteyerek, ister istemeyerek bulaşık yıkayan kız çocuğuna yazıktır. onun oyunlar oynaması gerekir.
bulaşık makinesi yoktur, yirim.
annesinin hasta olduğu bir gün vicdani sesini dinleyerek yapan kız çocuğudur.tabakları çatal,kaşığı yıkayabilir fakan o büyük tencereleri yıkayamaz.
yemek takımını bozacak olan kızdır. Kırıp dökmesi muhtemeldir.
ağzını yüzünü köpük yapmış küçük kızımızdır, sevimlidir.
bulaşık yıkamaktan ziyade suyla deterjanla oynayan çocuktur, oyun bittiğinde minicik elleri büzüş büzüş olur. anlam veremez.
yerim onu, hayırlı evlattır efenim.
Kız çocuklarının büyüme çağlarında annelerine özendikleri bir gerçek, buna bağlı olarak her kızın yaptığı eylemdir. Ortalığı dağıtmaları, suları etrafa yaymaları kaçınılmazdır; yine de annelerin hoşuna gider.
bana çocukluğumu hatırlatmış kızdır,cimcimedir.fakat bugünlerde ki annesine yardım etme,ev işi yapma arzusu on yıl içinde kaybolacak ve annesinin ısrarlarına karşın yinede ev işine elini sürmeyecektir.*
kucağa alınası sevilip öpülesi, elektiriklenmiş saçlarıyla cimcimelik yapan ağzı yüzüğü salyası sümüğü yenilesi bücür kız çocuğu. (bkz: olsada sevip öpsek)
büyüdüğünde evlenilecek kızdır.

ünideyken(buradan uni mezunu olduğumu anlıyorsunuz) kız arkadaşlarımız evimizi temizlerken "ben evde yapmıyorum bunları" demişti. işte o zaman bu kızların etinden sütünden yeterince yaralandıktan sonra hemen terk etmemizin gerektiğini anlamıştım.şimdi bu başlığı okuyunca aklıma geldi birden.
türkiye' de son zamanlarını yaşayan hatta tükenmesine ramak kalan eylemdir.
güncel Önemli Başlıklar