bugün

Durduramiyoruz efendim tapiyorlar. (bkz: atatürk) (bkz: recep tayyip erdogan)
meraktır ve yerinde tespittir. alkışlıyoruz.
Liderlerimize olan minnettarlığın abartılması durumudur. Türkiye'yi kuran, kurtaran Atatürk varken türkiye'yi batıran liderlere minnet duyulması da gülümseticidir.
sürü psikolojisi yüzünden olan meraktır. sürüden ayrılınca kurt kapacak diye korkar bu koyunlar. bu yüzden liderlerin asıl yüzünü hiçbir zaman araştırma cürretkarlığını göstermezler.

ediyşın: yine korkuttum sanırım. endişelenmeyin hala toplumdan bir parçasınız. cehalete devam...
(bkz: sapla samanı karıştırmak)
osmanlı'dan gelme yalakalık örfümüzün bir getirisidir.
türk insanı allah tan başka kimseye tapmaz. insanlar gelip geçici türkiye kalıcıdır. beğenmekle veya sevmekle tapmanın çizgisi farklıdır. nice başbakanlar, bu ülkeden geldi geçti çoğunun ismi bile unutuldu. daha önce seçimle gelen başbakanlara bu insanların tapmadığı gibi rte da kimsenin tapması imkansıdır.
tamamı ile fanatik siyasetçilikten kaynaklanmaktadır. millet olarak fanatiklik tutkumuz vardır bunu siyasete de taşırız yani beğendiğimiz bir başkan vardır (başbakan olsun olamasın) biz bu başkanı sevdiğimiz beğendiğimiz için ileride yaptığı yanlışlıkları bile savunur duruma geliriz. Atatürk için bu geçerlimidir? Atatürk olmasaydı zaten bu konuları bugün burada tartışabiliyor olamayacağımızdan Atatürk'ü bu kefeye koymam.
Tarihsel kökenlerden kaynaklanmaktadır. Geçmişte Osmanlı döneminde dedelerimiz padişahlık sistemine alışmış bizim de genlerimize işlemiş mutlaka başımızda otoriter biri olcak dediği dedik çaldığı düdük olacak. Ne yapcan halk bunu istiyor, onun için de layık oldugumuz gibi yonetiliyoruz kimsenin şikayet etmeye hakkı yok.
son derece doğru tespittir.
ben de benzeri bir başlık açmıştım ama sanırım en net ifade bu.

bunun din temelli gelişen bir patoloji olduğu kanısındayım.
ne bileyim bir fransız için sarkozy umrunda bile değildir, ya da ingiliz için james cameron.
liderliği başka taraftan anlayan insan tespitidir.
ikinci isim lider değil, sadece başbakandır.

lider olmak ve onlarca yıl lider olarak anılmak öyle kolay değildir, sapla saman karışmasın.
lider atatürk'tür. türkler ona tapmaz, saygı ve minnet duyar.
çünkü şu an popolarımızın bu kadar sağlam bir yerde olmasını sağlayan ve bu ortamda her türlü düşüncenin rahatça söylenebilmesini sağlayan odur.
Koyunluktan gelir. Birisi bizi yonetsin, biz de pasa pasa yatalim, hic bu islere elimizi surmeyelim, dusunmeyelim, onlar bizim yerimize dusunsun aklidir. Karnimiza da koyacak bisey verdiler mi gotumuze soktuklari kazigi pek hissetmeyiz zaten dusuncesidir.

Bireysellikten uzak, daha dogrusu birey olmaktan korkan, suru halinde hareket etmeyi seven halklarda cok gorulur. Hatta kurtler bu konuda turklerden daha ileridir. Surunun liderini yok edin, suru cok gecmeden dagilacaktir.
(bkz: öküze tapılır mı amk)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar