bugün

görsel

Türkiye'nin IMF ihtiyat hesaplarında biriken paylarından 2.3 milyon 'Özel Çekme Hakkı' tutarında nakit, Somali'nin kuruluşa birikmiş borcunun silinmesi için kullanılacak.

https://tr.sputniknews.co...borcu-icin-devreye-girdi/
bu başlığa yazacaklarımı 3 kere yazdım yazdım sildim.
yazacaklarım beni ve sözlüğü yasal yönden zor durumda bırakır diye yazmıyorum şimdilik.

ama size şöyle küçük bir ipucu bırakıyorum zeki olanlar anlarlar;
(bkz: rte nin somali aldatmacası)

bu başlıkta benim yazdıklarımı okuyun iş nerelere çıkıyor görün.
Şimdi bizim kullanmasakta imf te belli bir meblağ paramız var ve biz bunu somali için mi harcadık?

Yoksa imf bize borç vermek için bak lazım olursa diye kenara ayırdığı parayı somali için mi harcadık?

Yoksa biz belli aralıklarla imf e üyelik parasi veya kart aidatı gibi para vermek zorundaydık ve bu verdiğimiz paralar somali için mi harcandı?

Sonuç olarak her halükarda bizim paramizi niye somaliye harcıyoruz amk.
Ülkedeki kaçak siyahi arkadaşlardan çok memnun kalanlar varsa...
böyle seçmene böyle iktidar ......

Rizeliyim Açım Cumhurbaşkanımızın Sonuna
Kadar Arkasındayım .

https://www.youtube.com/watch?v=m-g4Ps6NzPY+uludağ sözlük video ya eklensin
bunlarda ortaya çıkanlar ....

neyse . başlayan herşey biter ....
türkiye; önce kendi borçlarını asya kamu bankasına ödesin, ekonomisini düzeltsin de sonra somali'nin ki ile ilgilensin.
Maksadını anlayamadığım işlerdir. Tabi tengir'in yazdıklarını bir kenara koyarsak... Hadi onları geçelim..

Türkiye Somali'ye şunca yıldır yardım ediyor, askerlerini eğitiyor, hastane, cami filan yapıyor ama ülkede hiçbir iyileşme belirtisi yok. O kadar eğitilen asker, polis ülkeyi bir türlü kontrol altına alamıyor, ekonomisi düzelmiyor..

Bakın yakın geçmişte soykırım yaşanan Ruanda bugün afrikanın parlayan yıldızı.. Fakat akp'nin el attığı hiçbir yerde ot bitmiyor, sonuç alınamıyor..

Ne iş?
akape seçmeni sayesindedir.

oy veren ağlamasın, silkerler yoksa.
akp , güve gibi , tahtakurusu gibi türkleri kemi
riyor , çürütüyor ....
Vatandaşın borçları kyk borçları ortadayken göz yaşartıcı durumdur. Utanıyorum.
Bulgaristan göçmenleri gelmemeli diyor reis ....

kendi insanımız açmış ... seyrediniz ....

https://www.youtube.com/watch?v=6zAsdWMMt-Q
Öküz alırız o paraya.
Bu somaliyle ne işimiz var acaba. Aynı ayarda cibuti, doğu timor gibi ülkeler de var ama bi somali fetişi var ne hikmetse.

Hayır baba öz evladına yapmıyor bu kadarını.
Devlet kaynaklarının bazılarının çıkarı (yakında kokusu çıkar diyeceğim ama şunu diyim yeni rıza zeraplar...) için harcandığı yen olay.
Kazancımız olmayacaksa böyle bir borcu türkiye asla üstlenip ödemez. Bir nevi kaz gelecek yerden tavuğu esirgemedik. Yakında çıkar kokusu toprak mi alıyoruz somaliden en güzel sahil kenarlarına otel mi yapacağız yoksa askeri üs mü kuracağız hepsi belli olur.
Yakında somali de imfye borç vermeye başlar.
hürmüzde, afrikada nüfuzumuzun en önemli olayı somali ile yakın olmamız. somalinin sahip olduğu yer altı kaynaklarını saysak bacağınızla kafanız yer değiştirir.

somali sayesinde mısıra, suudilere, libyaya aynı anda erişebiliyoruz.

somali sayesinde yemeni izleyebiliyoruz. somali sayesinde sudanı izleyebiliyoruz.

somalide üssümüz var. üs demek asker demek, üs demek adam demek, üs demek meşruiyet demek, meşruiyet demek istihbarat demek.

bunun karşılığında yerel resmi hükümeti destekleyip, eğitip, kurmay sınıf yetiştirip somali askeriyesini düzenliyoruz. araç satışı yapıyoruz hem de milyonlarca lira.

bir kere de heriflerin imf borcunu kapattık. 3.5 milyon dolar. milyon dolar 3.5.

başka da sözüm yok sol çomar bey.
iktidarın yaptığı nadir Doğru kararlardandır. Orada çok yatırım yaptık. Askeri üssümüz var. 3 buçuk milyon dolar bir şey değil ama yapılan bize çok şey kazandırır. Orası ticaret üssü olmaya açık. Bir kere din kardeşimiz. Oradaki teröristlerlr mücadele için eğit donat programı uyguluyor Türkiye Somali askerlerine. Oranın bakanları türkiyede eğitim görüp gidiyorlar artık. Türkiye küresel çapta etkili olmaya başlıyor. Bunu iktidardan bağımsız düşünmek lazım. Anlayana. Şüphesiz Balıkesirli akıllı adamdır.
arkadaşlar bu sabah Somaliye geldim. havalimanı yolunda öküzler, inekler falan var. asfalt olmayan bir yol. yani bu kadar yardıma burası gerçekten farklı bi yer olurdu. o yüzden bu yardımlar aslında buraya yapılan yardım değil de sanki arka planda başka şeyler için kullanılıyor.
Soma da ölenlerin tazminatı ödendi mi acaba?
şamdaki emevi camiinde namaz kılacağız inşaallah ......

dedik ...... halimiz ortada . ne diyor gavurlar ?
" aptallığın tedavisi yok " .
Halkı fakirken başka fakir ülkeye yardım etmek felan. Ne desek boş. Değmez.
Malum parti gibi dinci bir partinin kendisine yakışanı yapmasıdır. Zenci gardaşlarımıza, elbette öncelik vereceğiz. Ümmet onlar. Bu dünyadaki tek gerçek ümmettir. Biz onlara gerekirse her şeyimizi veririz, biz açlıktan ölürüz. Ümmet için şehit oluruz.. Ümmet-i Muhammed'in nuru dünyayı aydınlatsın.. Bizim halkımız da yoklukta sabretsin. Ne olacak? Mümin, yoklukta sabretmeyi bilendir. Selam ve ümmet aşkı ile..

Not: ironi..
siz türk olmayan gürcü birine ülkeyi emanet ederseniz oda sizin benim atalarımın canını ortaya koyup kurduğumuz türkiye cumhuriyetini batırmak için elinden geleni yapar adam gürcü la gürcü diyom türk bile değil türklerin kurduğu ülkeyi batırmak için elinden geleni yapıyor tabi kuş beyinli arap milliyetçileri anlamaz bunu onlara göre müslüman olması kafi isterse ülkeyi satsın vatanı satsın halkı aç ve fakir bıraksın sonuçta müslüman o yani herşeyden muaf o.