bugün

Bkz Ukrayna

Devamı için
https://www.google.com.tr...egerli-oldugu-ulkeler/amp
paramızın bir yerde değerli olması için ya 3. dünya ülkesi olacak ya da savaşta olacak başka yolu yok arkadaşlar.
kesinlikle venezuela böbreklerini sağdan soldan toplamaktan korkmuyorsanız gidelibilir.
Dün bende bunu arastırdım ve 1 tl nin 20 bilmem ne oldugu yerler var hemde tatil yapılabilecek hemde vize istemeyen. Burda kazıklanmaktansa oralarda gönlünce eğlenmek daha mantıklı geldi.
hatırlarsanız eskiden siz istiyor duj verecek 100 dolar idi,
artık 50 dolar yeterli...
bunu bazı zihniyetler anlamaz, paramızın değeri böyle arkadaşlar.
o mantıkla bizim ekonomi japonyadan 20 kat daha gelişmiş, kura bakılıp değer mi anlaşılır mq.
vietnam bir de sırbistan alayım canım.
1 tl 20 bilmemne parasıdır ama orada mesela suyun ederi 100 birim oranın parasidir, maaslar. Ortalama 10000 birim para olabilir uyanik arkadas.
(bkz: )cebim
Ruanda, fas, Mozambik ve Avrupada Sırbistan, Moldova gibi güzel ülkelerdir.
umumi wc ; kıyamıyorum 1 lirama. zoruma gidiyor.
kesinlikle türkiye değildir. türkiye diyenlerin hepsinin bankada döviz rezervi vardır.
Aklıma tuvalet geldi ama o bile değil.

Bozduruncaya değin sur kapısı gibi 100 liralık banknot bir bakıyorsunuz kaşla göz arasında günışığı görmüş vampir gibi eriyip yok oluyor. Anlamadım gitti.
ekonomi bakanımız son yaptığı türk lirasının rekabetçi olmasını istiyoruz açıklaması ile tl nin arzın merkezine doğru seyahatine büyük bir hızla devam edeceğini net olarak anlamış bulunuyoruz.

haydin çocuklar tüm tl ler dövize altına...
belki afganistan. ne olur ne olmaz diye belki koydum.
Hiç bir yer gibi görünüyor. Çünkü artık türk lirası devri kalacak mı ben onu da merak ediyorum. Ama vakıfbank platinum kartım her yerde geçerli olacağından ötürü onun olması bana yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
15 sene öncesinin tavuk dönercileridir. Tavuk döner artı ayran bir liraydı evet.
kuzey kore.
Mars mesela, 1 Mars martiası = 0,99 Türk Lirası. aksini iddia eden ispatla menkuldür.
(bkz: arnavutluk)
Tiran'da minik bir yılbaşı gezisi yapılabilir. swh.

görsel
türk lirasının değerli olduğu tek yer fakirin cebidir.