bugün

yıllardır yapılan pozitif ayrımcılık nedeniyle oluşan nefrettir.
Asıl ayrımcılığı kendilerinin yapması. Türban takmayanları dışlamaları. Gerçekte ise temel sorun. Türban gibi bir dini argümanın siyasi bir sembol haline getirilmesi. Türban radikal siyasi islamın bayrağıdır. Ninelerimizin taktığı tülbent ya da başörtüsüne bu ülke de kim laf etti.
Ben tek bir konuda kızıyorum ;

Kendilerinin adına hep badem bıyıklı erkekler konuşuyor.

Bu kadar hayatın içindeler,önce bir organize olsunlar,kendi fikirlerini kendileri söylesinler.
1-yillardir ortada bir b.k olmadigi halde durmadan salya sümük aglamalari. haklarini arayamadıklarını soylemeleri. neyin hakkiysa hala cozemedik!
2-magduriyet yaratmak icin devamli algi kasmalari fakat is ispat etmeye gelince hic bir zaman ispatlayamamalari ustune birde yalan söylediklerinin ortaya cikmasi.
3-muslumanligi kendi tekellerinde gormeleri. basini rengarenk çiçekli böcekli bir bez parcasiyla sarmamis kimseyi inancli saymamalari. bunu bir kibir araci olarak görmeleri.
simdilik bu kadar.
türban dinde yeri olmayan

ak-totoşların icadı bir şeydir

ayakkabılarımı silebilirim.
kemalizm denen saplantılı ideoloji yüzünden oluşan durumdur. açık açık ayet var saçınızın kılı görünmesin denildiği halde bazılarıda ayakkabısını silecekmiş totoş.
(bkz: pozitif ayrımcılık)
(bkz: liyakatsizlik)
(bkz: hak yemek)
arap özentisi olmaları. türk kültürüne, atatürk'e hakaret etmeleri.
En önemli sebep de başlıktan belli 'türban' evet baş örtüsü deseydin bu soruyu daha samimi bulup nedenleri açıklardım. En basitlerini empati yaparak anlayın diye yazayım.

Ben senin kılık kiyafetine karışmıyorsam sen de benim başörtüme giyimime karışma bu kadar basit bir durumu anlayıp insanca yaşayamıyoruz..

Dinî inancın tam oturmamış olması, insanların bir birine saygısının olmaması..
Birincisi, turbanin bir kiyafetten cikarilip, bir simgeye donusturulmesi.

Ikincisi, buranin turkiye cumhuriyeti olmasi ve her ne kadar kanunlari hice sayan bir cbaskani ile yonetilsede, kilik kiyafetin kanunla kontrol altinda olmasi,

Ucuncusu ve hepsinden daha onemlisi, benim simgeme, benim inancima saygi duy diyen ikiyuzlulerin kendi inancina,yasam sekline saygi beklerken, kendi gibi dusunmeyenlere ettikleri hakaret, asagilama ve cok daha fazlasina varan tepkileri.

Basortuye saygi bekle, mini etek giyene oruspu de,

Bop esbaskanini bas ustunde tut, ulkenin kurucusuna etmedigin kufru birakma,

Inancima saygi duy de, oruc tutmayani dov,

sizler inandigi kitapta kendine inanmayanlarin oldurulmesinin emir verildigi bir kulturden geliyorsunuz,

Kimden, ne saygisi bekliyorsunuz !?!?!?
Öfke mi kim öfke duyuyor. Artık geçin bunları, ne türbanlilar ne de açıklar din eskisi gibi hakkıyla yaşanmıyor. Başörtüsünden rahatsız olanlar türban dediler öyle kaldı.
Turban artık siyasi bir sımge bile değil. Bu gün örter yarın acar niye örttüğünü bilmez. Daracık kıyafetler, bol makyaj , bir erkekle konuşurken lakaytliklar artık türkiye böyle bir ülke oldu.

Basortusu, turban demiyorum , başörtüsü yalnız allah rızası için örtülür, ne koca bulmak , ne de moda olduğu için değil. Bir moda akımı haline gelen turban bu iktidar degisince güncemden düşecek. O zaman gerçek anlamda dinini yaşayanlar yine edebiyle örtünecek.
Türbanlı var türbanlı var şimdi aradaki ayrımı yapalım lütfen.
Yok öyle bir şey.
Ama türbanı önü açılsın diye siyasi simge olarak kullanan insanlara acıdığım ve tiksindiğim doğrudur.
Yillarca mağdur edebiyati yapip. Biraz palazlanınca baskalarina yasattiklari magduriyetler.
Yillarca Israf, haram, şu bu deyip biraz palazlaninca esegin amina su kacirircasina tam tersini yapmak.
Boyle tezat, boyle celişkili durumlar iste.
Benim ondan tahrik olacağımı düşünüp onu arzulayacağımı düşünüp kendisini çirkin yapmak için saçını saklaması.

Götüm bir düşün bu tipimle beni arzulayan olur mu diye.
gerizekaliliktir.